Stand-up coraz bardziej przenika do popkultury w Polsce, nie tylko za sprawą komików. Słowo „stand-uper” przewija się dyskusji politycznej, a motyw stand-upu pojawia się w reklamach czy w serialach takich jak Na Wspólnej, gdzie bohaterzy poszli na występ lub Mental, w którym komik trafił do szpitala psychiatrycznego. Teraz przyszedł czas na kolejny po Juliuszu film kinowy z motywem stand-upu w tle.
18 sierpnia swoją premierę miał film Cudowne Życie w reżyserii Błażeja Grzechnika. To komedia, która opowiada o Konradzie, który jest cenionym stand-uperem i ma ze sobą międzynarodowy sukces. Jest w związku ze znaną aktorką i wydaje się, że spełniły się jego wszystkiego marzenia. Niestety z niewiadomych przyczyn traci głos, a wizja cudownego życia szybko się iluzją.
Główny bohater przyzwyczajony do tego jak zawsze funkcjonował, próbuje wszystko obracać w żart, ale okazuje się, że bez głosu jego komizm stracił moc. Po raz pierwszy w życiu będzie musiał stanąć przed swoją rodziną bez maski żartów i szybko okaże się, że nie tylko on ma wiele do ukrycia.
– To film o tym, jak ważne są słowa i jak mądrze trzeba ich używać. To komedia o najsmutniejszych rzeczach na świecie i dramat człowieka, którego całym życiem jest rozśmieszanie innych. To także film o Polsce, w której obecnie żyjemy, którą zarazem kochamy i nienawidzimy, która nas wkurza i irytuje, ale także jest naszym domem – czytamy w opisie producenta.
Najbliższe pokazy filmu Cudowne Życie
- 30.08. Kino Muza, Poznań godz. 20.30
- 02.09. – 09.09. Klub „Żak” Gdańsk (pokazy codziennie)
- 03.09. Kino Światowid, Katowice, godz. 20.00
- 04.09. Kino Luna, Warszawa, godz. 20.00
- 21.09. ŁDK, Łódź, godz. 19.00