Ile kosztuje bilet na stand-up w 2022 roku?

0

W 2022 roku w Polsce szaleje inflacja, ceny produktów i usług szybują w górę, a w sieci krążą zdjęcia „paragonów grozy”. Wzrost cen widoczny jest też w branży rozrywkowej i siłą rzeczy nie ominął stand-upu.

Oczywiście podwyżki za bilety na występy komików w pewnym stopniu związane są też ze wzrostem popularności tej formy komedii, jak i przede wszystkim z większym popytem na oglądanie na żywo niektórych nazwisk. Postanowiliśmy przyjrzeć się, ile obecnie kosztują wejściówki na występy stand-uperów i stand-uperek, którzy występują solo ze swoim programem.

30 zł – minimum za bilet na stand-up

Z naszej analizy wynika, że 30 zł to obecnie cena minimalna, za jaką komicy prezentują swój special. Oczywiście nie oznacza to, że stand-upu nie da się obejrzeć w niższej cenie. Będą to jednak przede wszystkim open-mici, czyli występy, w których na scenie może sprawdzić się każdy. Taki wieczór kosztuje już od 10 zł, choć zdarzają się także wydarzenia bezpłatne. Kiedyś było tak w warszawskim Resorcie Komedii aż do momentu, gdy organizatorzy zdali sobie sprawę, że przyciąga to nie do końca pożądaną publiczność.

Ostatnio na występ przyszedł żul, więc od tej pory wjazd będzie za 5zł – wyjaśniał Resort Komedii

Bezpłatny stand-up dla widzów wciąż zdarza się na imprezach plenerowych, na lokalnych festynach czy podczas eventów firmowych.

Mniej niż 30 zł za bilet możemy też zapłacić na łączonych występach mniej popularnych komików, testach żartów tych bardziej znanych lub gdy występ jest w języku angielskim czy ukraińskim, co w oczywisty sposób zmniejsza grono zainteresowanych.

Ceny biletów na solowy stand-up

Przyjrzeliśmy się występom zaplanowanym na jesieni 2022 roku. Za 30 zł możemy zobaczyć solowy występ Macieja „Lobo” Linke, Kuby Dąbrowskiego, Pawła Reszeli czy Karola Kopca. Na przeciwległym biegunie znajduje się Kacper Ruciński (bilety do 70 zł), Mateusz Socha (bilety do 75 zł), a zestawienie zamyka Rafał Pacześ. Najdroższe bilety na program Benshi kosztują 99 zł.


47 zł

tyle średnio kosztuje w 2022 roku bilet na solowy program stand-upera


Łącznie pod lupę wzięliśmy 27 komików. Trzeba jednak zaznaczyć, że w momencie, gdy piszemy ten tekst, z solowym materiałem nie występuje chociażby Łukasz Lotek Lodkowski, Abelard Giza czy Piotr Zola Szulowski, którzy jak wiadomo, cieszą się dużą popularnością.

Średnie ceny biletu na występ stand-upera

Średnia cenaKomik
84 złRafał Pacześ
75 złMateusz Socha
64 złGrzegorz Dolniak
60 złKacper Ruciński
55 złAdam Van Bendler, Olka Szczęśniak
54,5 zł Rafał Rutkowski
54 złDaniel Midas
50 złMagda Kubicka, Antoni Syrek-Dąbrowski, Wiolka Walaszczyk, Katarzyna Piasecka
45 złPaweł Chałupka, Maciej Brudzewski
42,5 złWojtek Fiedorczuk
40 złMichał Leja, Sebastian Rejent, Cezary Jurkiewicz
35 zł Karol Kopiec, Jakub Poczęty, Michał Pałubski, Marcin Zbigniew Wojciech
32,5 złPaweł Reszela
30 złKuba Dąbrowski, Maciej Lobo Linke

W powyższym zestawieniu podaliśmy średnią za bilet – trzeba wiedzieć, że cena uzależniona jest często od miejscowości czy wielkości sali. Jeśli miejsca na publiczności są numerowane, to cena wejściówki zazwyczaj będzie się też różnić w zależności od odległości od sceny. Część organizatorów stosuje również promocje na początku sprzedaży albo rabaty, gdy kupujemy większość ilość wejściówek.


1222 zł

tyle trzeba zapłacić, żeby zobaczyć 27 solowych występów stand-uperów w 2022


Stand-up za więcej niż 100 zł

Oczywiście 99 zł za występ Rafała Paczesia, to nie najdroższe wydarzenie stand-upowe. Osobną sprawą są festiwale czy trasy kilku czołowych komików, które organizowane są w największych halach w kraju, amfiteatrach czy nawet stadionach. Jedną z takich imprez jest chociażby Please, Stand-up, a najdrożej bilety kupimy tradycyjnie w Warszawie. Aby oglądać występy na stadionie Legii, należy zapłacić odpowiednio 89, 99, 109, 129, 159, a nawet 199 zł.

Kup bilety na stand-up

Jeśli podobają Ci się tego typu opracowania i chcesz wesprzeć Standupedia.pl, to kupuj bilety przez naszą stronę! Możesz to zrobić z naszego reflinka lub dokonując transakcji poniżej.

Jak oceniasz ten artykuł?
0
1
0
1

Skomentuj