Producent Comedy Club: Przyczyniamy się do rozwoju stand-upu w Polsce

0

Comedy Central już wiele lat temu postawiło na polski stand-up. Stacja telewizyjna od 7 sezonów emituje program Comedy Club, gdzie zaprasza na scenę zarówno początkujących, jak i tych już dobrze znanych komików. Daniel Reszka – wiceprezes ds. marek rozrywkowych i młodzieżowych w rozmowie z Wirtualnymi Mediami potwierdza, że to właściwie obrany kierunek.

Comedy Club

Z punktu widzenia naszej strategii to niezwykle ważny element. Ta forma rozrywki rozwija się dynamicznie, a najwięksi stand-uperzy staja się niezwykle popularni (wśród 10 najbardziej popularnych wideo na YT w 2021 roku, 3 to występy stand-uper’ów) już nie tylko w największych miastach ale w całym kraju. Nieskromnie uważamy, że po części przyczyniamy się do tego rozwoju – twierdzi rozmówca i chwali się, że format przynosi dobrą oglądalność, bo o 27% większą niż średnia innych programów stacji.

Pacześ Show

Chociaż show Rafała Paczesia zostało wyprodukowane przez platformę WOW, to Comedy Central zdecydowało się odkupić prawa do emitowania pierwszego sezonu.

Jak najbardziej kontynuujemy strategię wyszukiwania programów, które już istnieją, pasują do naszych strategii programowych i widowni i mają, według nas, potencjał wzrostowy oraz zasięgowy – mówi Reszka.

Producent dodaje, że tworzenie własnych formatów jest nie tylko drogie, ale też niesie za sobą ryzyko finansowe, że widzowie nie kupią nowego programu. Korzystanie z istniejących programów minimalizuje to zagrożenia, a twórcy tacy jak Pacześ gwarantują stabilną i lojalną widownie.

Nie zapominajmy też o dość oczywistych aspektach, choć niezwykle ważnych: takie współprace to możliwość korzystania z know-how i najlepszych doświadczeń obu stron projektu, a silne marki z jednej strony globalnie, a z drugiej – lokalnie – to niewątpliwe korzyści dystrybucyjne – dodaje.

Mimo, że niewątpliwie część widzów obejrzała już premierowy sezon Pacześ Show na platformie WOW, to badania pokazują, że powtórki na Comedy Central i tak mają o 20% większą oglądalność.

Comedy Central Ratuje Świat

Dla stacji ważne jest też, aby realizować działania na rzecz mniejszości, osób wykluczanych i walczyć z nietolerancją. Z tego powodu powstał „Comedy Central Ratuje Świat”, do której także zapraszani są komicy. Do tej pory powstały dwa sezony, ale już teraz trwają prace nad kolejną.

Zachęcamy standuperów, by poruszali też ważne tematy, dotyczące wykluczeń, nierównego traktowania. Humorystyczna forma (przynajmniej na pierwszy rzut oka) sprawia, że niektórym łatwiej jest się zmierzyć z dotąd trudnym tematem, zobaczyć inną perspektywę, dać sobie czas na refleksję i zmianę nastawienia – a to wszystko w atmosferze nieoceniania i wspólnie spędzanego czasu – podsumowuje wiceprezes.

Jak oceniasz ten artykuł?
0
0
0
0

Skomentuj