Marszałek Śmigielski

Oceń komika w skali 1-10
Bądź pierwszy!
Poczekaj chwilę...

Marszałek Śmigielski to Paweł Śmigielski, lecz już niedługo oficjalnie Paweł Marszałek Śmigielski, stand-uper z Warszawy urodzony 25 kwietnia 1979 roku.

Wychowywał się w Warszawie na Starej Pradze w „trójkącie bermudzkim „w kamienicy na ul. Ząbkowskiej, która dziś stanowi atrakcję turystyczną dla wycieczek z zagranicy. Jego poczucie humoru to zasługa otoczenia, w którym dorastał, to sposób na radzenie sobie z rzeczywistością praską.Rzeczywistość, która go otaczała dzisiaj jest tematem jego występów.

Marszałek Śmigielski – początki

Marszałek Śmigielski zaczął przygodę z stand-up na open micach w roku 2019. O wiele wcześniej rozpoczął przygodę z pisaniem tekstów do reklam, piosenek, kabaretów itp. Dzięki którym wpadł na pomysł, aby samemu występować. Od roku 2021 prowadzi kanał na YouTube w którym pokazuje swoje początki na scenie, to jak wygląda rzeczywistość początkujących stand-uperów z czym muszą się mierzyć. W 2022 roku zaczął prowadzić wydarzenia stand-upowe open mic „Standaaa up, po polskiemu”, odbiegające od ram jakie ogólnie są znane. Pierwsze wydarzenie odbyło się w teatrze TR Warszawa na ul. Marszałkowskiej 8. Widownia pełna, wydarzenie trwało 3 godziny i widzowie nie chcieli wyjść, na scenie sześciu komików i jeden artysta muzyk. Forma wydarzeń to mieszanka stand-upu, muzyki i wielu innych wspaniałych artystów.

Prowadzi stronę internetową www.marszaleksmigielskistandup.com lub www.marszałekśmigielskistandup.show. Pokazuje swoje życie na Instagramie i Facebooku .

BILETY NA WYSTĘPY