O stronie

Standupedia.pl to portal o polskim stand-upie. Dzięki regularnym aktualizacjom możesz obejrzeć najnowsze nagrania wrzucane na YouTube, a ranking stand-uperów pomoże Ci wyszukać najlepszy stand-up. Znajdziesz tu również wywiady, relacje i info o projektach, w które angażują się polscy stand-uperzy i polskie stand-uperki. Za pomocą wyszukiwarki w łatwy sposób kupisz bilety na występy stand-up ulubionych komików.

To tak oficjalnie, ale…

Standupedia.pl to bardziej autorski blog. To miłe, gdy czytam, że to „oficjalny portal polskiego stand-upu”, ale tak naprawdę nie stoi za mną żadna organizacja czy wydawca. Ba, nie mam redakcji, a nawet współpracowników. Wszystko tu tworzy dla Was jedna osoba z perspektywy fana komedii. Buszuję po internecie, przesłuchuję setki godzin wywiadów z komikami, szukam pomysłów na artykuły, a potem ślęczę nad klawiaturą. Robię to hobbystycznie po godzinach swojej pracy, więc nie przesyłajcie mi swoich CV. 🙂

O autorze

Nazywam się Adrian i stand-upem zainteresowałem się głównie poprzez teatr. Od zawsze lubiłem oglądać show na scenie, a najbardziej takie, z którego można się pośmiać. Pojawiałem się regularnie na komediach, tragikomediach i farsach, a w 2013 roku trafiłem na one-man show Rafała Rutkowskiego reklamowany jako stand-up. Potem gdy odkryłem, że stand-up można oglądać również na YouTube, to oglądałem już nagranie za nagraniem. Doszedłem do wniosku, że brakuje miejsca, które zbierałoby to wszystko do kupy i pokazywało ilu mamy w Polsce stand-uperów. Tak właśnie powstała Standupedia.pl

Idea Standupedia.pl

Okazało się, że pomysł się Wam spodobał, więc zacząłem publikować też własne treści, sporządzać rankingi, tworzyć quizy, a nawet nagradzać najlepszych twórców. Ciężko mi uwierzyć, ale do lipca 2022 przez stronę przewinęło się milion unikalnych użytkowników!

Choć jak każdy, mam swoich mniej i bardziej ulubionych komików, to skupiam się na pozytywnych aspektach ich twórczości. Staram się być rzetelny, obiektywny i nie zapominać nawet o tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na scenie. Wszystko po to, aby promować polski stand-up i razem z Wami tworzyć świadomą społeczność.

Jeśli podoba Ci się ta idea, to możesz mnie wesprzeć piwem wirtualną kawą.

Postaw mi kawę na buycoffee.to