Mateusz Socha: Nie mogę dłużej pozostać obojętny na zaczepki Rafała Paczesia

95

Rafał Pacześ w relacji na Instagramie polecił najnowszy materiał Darka Gadowskiego i dodał, że to „jeden z niewielu komików, który nie zaczął występować w czarnej koszuli i kraść żartów pod pretekstem parodii.

Powyższy komentarz sprawił, że do odpowiedzi poczuł się wywołany Mateusz Socha, ponieważ częścią jego materiału z projektu Nowe Rozdanie była kilkuminutowa parodia łódzkiego stand-upera. Nagranie jednego z występów na trasie zamieszczone zostało na YouTubie 4 czerwca 2019 r.

Mateusz Socha do komentarza Rafała Paczesia odniósł się na swoim Facebooku w obszernym wpisie, który publikujemy w całości poza wstępem. Dla ułatwienia w przeczytaniu tekstu, pozwoliliśmy sobie dodać pomocnicze śródtytuły.

Kradzież żartów

Rafał atakuje mnie z tego powodu nie pierwszy raz. We wrześniu 2019r, udostępnił nagranie Kacpra Rucińskiego z opisem w stylu „Kacper Ruciński napisał materiał sam, nie kradnąc żartów innym komikom”. To nagranie również polecam, jednak nie rozumiem dlaczego nagrania swoich przyjaciół Pacześ promuje osobistymi atakami na mnie. Po tej wrzucie również usłyszałem od wielu komików, że Rafałowi chodziło o mnie. Nigdy od samego Rafała – ten nigdy się ze mną w żaden sposób nie skontaktował, żeby wyrazić swoją opinię. Z zaangażowaniem za to wygłaszał w gronie innych komików tyrady pod moim adresem. Wtedy ciągle nie reagowałem.

Charytatywny mecz Raperzy vs Komicy

„Nie reagowałem również, kiedy Rafał postawił organizatorów meczu Komicy vs. Raperzy, Fundację Psia Krew, która zbierała pieniądze na pomoc dla psiaków w schroniskach, przed ultimatum: jeśli przyjedzie Socha, to ja nie przyjadę. Pamiętajmy, że to nie tylko o mecz chodziło, ale również o występ, wieczorem, po meczu. Organizatorzy oczywiście nie mieli za wielkiego wyboru, nie mam do nich żalu. Chłopaki zrobili świetną robotę i zebrali rekordową sumę pieniędzy, co bardzo mnie cieszy, ale żałuję, że nie mogłem być tego częścią. Dla Rafała było ważniejsze, żebym ja nie przyjechał, niż cel, który był wtedy postawiony. Nie zrozumcie mnie źle. Dzięki Rafałowi oraz pozostałym komikom i raperom zebrano rekordową sumę pieniędzy na ten szczytny cel. Ale lubię myśleć, że moja obecność również miałaby znaczenie. Zostałem jednak pozbawiony szansy udziału w imprezie charytatywnej, ale oczywiście nie robiłem „scen”. Teraz Rafał Pacześ wprost nawiązuje do parodii, stąd mam pewność, że chodzi o mnie, że zadra nie zagoiła się i dlatego piszę do Was tę wiadomość.”

Czarna koszula

„Za całkowicie niedorzeczną uważam aluzję do występowania w czarnej koszuli. Połowa komików występuje w ciemnych koszulach, ale nie dlatego, że Rafał tak gra, tylko tak jest najwygodniej, chociażby dlatego, że chronią nas i Was przed widokiem plam potu pod pachami czy na plecach, (światło reflektorów naprawdę mocno grzeje). Poza tym to też nie jest jakiś charakterystyczny dla niego dress code, równie często na nagraniach możemy go zobaczyć w t-shirtach, bluzach, innej koszuli. Czy teraz wszyscy mają zwracać uwagę, żeby tylko nie ubrać się tak, jak Rafał, żeby nie paść ofiarą podejrzeń o kradzież stylu?”

Geneza parodii

„Zwracam się też do Ciebie Rafał, bo mam wrażenie, że od początku źle odczytałeś moje intencje. Samą parodię tworzyłem z myślą, że jesteś jednym z najlepszych komików w tym kraju i nikt nie może się równać z Twoją charyzmą. Wielu komików, pod swoimi filmami, ma komentarze, że „naśladuje Paczesia” i o to, tylko o to mi chodziło. Ponieważ jesteś jednym z najpopularniejszych, to widownia z automatu porównuje wszystkich do Ciebie, nawet jeśli jest to niedorzeczne. Nikt Rafale Ci niczego nie ukradł, ale jak widać nie poświęciłeś temu nawet sekundy uwagi, bo ukłon w Twoją stronę potraktowałeś bezrefleksyjnie jako atak. Ty, który siedząc na kanapie Wojewódzkiego czy w samochodzie u Sekielskiego, zapytany o parodiowanie Ciebie bądź innych, z pełnym luzem odpowiadasz, że nie masz z tym problemu, że trzeba mieć do siebie dystans, bo „życie trochę za często z nas żartuje, żeby zostać poważnym”. Nie zaatakowałem Cię, tylko wyrażałem swoje uznanie, tymczasem Ty w odpowiedzi szkalujesz mnie kilkukrotnie za pomocą swoich social mediów, opowiadasz kłamstwa na mój temat w naszym wspólnym środowisku, promujesz komików, o których wiesz, że są naszymi wspólnymi kolegami, za pomocą słownych ataków na mnie (czy pomyślałeś jak oni się z tym czują?), odmawiasz udziału we wspólnych wydarzeniach, ze szkodą dla tych wydarzeń, co uważam, że jest z Twojej strony świadomym nadużyciem swego rodzaju władzy, pozycji jaką masz w polskim świecie komediowym. Zrobiłeś ze mnie wroga, antagonizujesz naszych wspólnych znajomych, a ja nie mogę już dłużej pozostać obojętny na Twoje nieustające, od roku, zaczepki na wielu płaszczyznach.”

Podsumowanie

„Próbowałem zachować obojętność tak długo jak się dało, ale każdemu kończy się zapas cierpliwości. Mam dosyć Twoich nieustających sugestii i zarzutów, jakobym osiągnął cokolwiek dzięki Tobie lub żerowaniu na Tobie, bo tak nie jest. Ludzie masowo wykupują bilety na moje występy dzięki mojej pracy, moim żartom i dzięki temu, że samodzielnie potrafię trafić w ich gusta. Nie życzę sobie, abyś kierował do mnie jakiekolwiek swoje aluzje czy żale, które są całkowicie bezpodstawne.”
#niepaczesiuj #zostańwdomu


Odpowiedź Rafała Paczesia

Na odpowiedź Rafała Paczesia nie trzeba było długo czekać – 2 godziny później odniósł się do powyższego tekstu w komentarzu pod postem:

„Witam, pozwól, że odpiszę Ci tutaj…. obserwowałem Twoją działalność sceniczną od samego początku. Wszystko było ok do momentu kiedy nie zacząłeś kombinować. Twoja 'parodia’ mojego występu, którą nazwałeś’ impression’ nie miała nic wspólnego z tym pojęciem. Jak doskonale wiesz, nasza praca polega na pisaniu tekstów. Nie miałbym żadnego „ale” gdybyś moją „postacią sceniczną” zagrał sobie cały fragment swoimi tekstami. Niestety z 15 minutowego występu, dużą część mówiłeś po prostu moje teksty i puenty i na tym zbierałeś reakcje. Sorry, ale nie znajdę innego słowa jak kradzież tekstu. Pomijając fakt, że wszyscy wiemy, że był to po części zaplanowany zabieg – zrobie parodie Paczesia – Pacześ w odpowiedzi zrobi parodię mojej osoby. Niestety Mateuszu smutne jest to, ze bardzo duża ilość komików widzi w Twojej działalności scenicznej tzw. kombinatorykę… podłapujesz konstrukcje żartów trochę zmieniasz i mówisz jako swoje. Absolutnie nie twierdzę, że wszystkie. Natomiast jest tego trochę. Widz nie ma dostępu do wszystkiego, np. grupy dyskusyjnej SKD (stand-upowy klub dyskusyjny) gdzie komicy piszą całe elaboraty na temat Twoich zabiegów przywłaszczania sobie żartów. Nie zapominajmy, ze sam patent „parodii Paczesia” też nie jest Twój, tylko podpatrzyłeś to u open mic-era i zaproponowałeś mu wprost, że „zrobiłbyś to lepiej i czy możesz to wziąć”.

Teksty to tylko część twoich zagrań, oprawa graficzna Twojego plakatu jest kopią plakatu zoba co jest, nie wspomnę o patencie na Twoich koszulkach, który jest jeden do jednego kopią moich. Podobizna komika plus cytat. Mamy wolny rynek, chcesz rób koszulki, ale nawet komicy wysyłają mi grafiki i piszą „podjebane”. Bardzo ładnie piszesz, o czarnej koszuli, ze jest gorąco itd itp. zgrabnie stawiasz się w oczach ludzi w roli ofiary całego zamieszania. Znamy przykłady komików na zachodzie, którzy też są znani w środowisku z nazwijmy to „przyswajania sobie” cudzych pomysłów – są popularni, sprzedają salę tak jak Ty. Czemu? Bo środowisko się na to godzi. U nas działa to tak samo. Leja zaprosi na swoją scenę Pana x i sprzeda 70 biletów, zaprosi Ciebie i sprzeda 600. Jest fejm, jest procent, ręka rękę myje, głaszczecie się po pleckach a na SKD aż wrze,”komu teraz Socha rąbnął bit” .

Jeżeli chodzi o mecz w GD. Tutaj bije się w pierś i przyznaję, że postawiłem warunek, że jezeli Ty sie pojawisz to mnie nie ma – jasno stawiam swoje stanowisko i mówię o tym głośno. Myślę, że impreza nie straciła na mojej obecności a zyskała. Takie zachowanie jest zero jedynkowe – owszem, ale to mój jedyny możliwy manifest. Dodam tylko, że tego samego roku sam zorganizowałem stand up charytatywny na którym zebraliśmy 50k i wszystko przekazaliśmy na chorego dzieciaka.

Bardzo fajnie, że publikujesz moją relację i ze mnie robisz tego złego. Przyzwyczaiłem się – poza Lotkiem jestem w tym środowisku sam odkąd zacząłem grać duże sale – niestety tak jest też w naszej branży, że jak wychodzisz przed szereg to zaraz chcą Cie zniszczyć . Na każdym kroku jestem opluwany przez wszystkich członków stand-up polska i nie tylko. Nieistotne. Zycze Ci żebyś grał największe sale jakie są tylko możliwe. Tylko dojdź do tego własnymi tekstami i własnymi pomysłami”.


Odpowiedź Mateusza Sochy

Na zamieszczony pod postem komentarza Rafała Paczesia odpowiedział Mateusz Socha.

Cześć Rafał. Cieszę się, że chociaż w taki sposób możemy nawiązać jakiś dialog. Przeczytałem to co napisałeś a teraz pozwól, że się do tego odniosę.

Impression

1. Tak jak pisałem wyżej, moje „impression” było oparte na moim autorskim żarcie który pojawił się wcześniej w „Nowym rozdaniu”. Twoje powiedzonka, które stosowałem nie wywoływały śmiechu bo są zabawne same w sobie. Oczywiście są one zabawne w kontekście, który im nadajesz. W moim przypadku ludzie się śmiali ponieważ słyszeli to już u Ciebie i utożsamiali Cię z tymi „smaczkami”. Ja je wrzucałem w zupełnie inny kontekst. Pozwolę sobie przytoczyć fragment Błażeja Krajewskiego, którego parodie zdaje się komplementowałeś na Ipli. Błażej parodiuje m. in. Wojciecha Cejrowskiego. „Co to jest proszę państwa!? Co to jest?!” – Powiedzenie Cejrowskiego. Użył tego jak i wielu innych zagadnień innych postaci, żeby podkreślić, że jest daną postacią. Tak jak i ja w twoim przypadku. Jak podejdę do kogoś na ulicy i powiem: „dobra kurwa nieważne” to nie wywoła to śmiechu. Wywołuje to śmiech ponieważ ludzie wiedzą, że to jest twoje. I jest to jeden z elementów parodii jakie zastosowałem.

Sam w środowisku

2. Napisałeś, że Poza Lotkiem jesteś w tym środowisku sam a jednocześnie piszesz, że bardzo wielu komików widzi w mojej działalności scenicznej kombinatorykę. To albo jesteś sam albo masz wielu kolegów, którzy rzekomo tak mówią. Nie rozumiem.

SKD (Stand-upowy Klub Dyskusyjny)

3. Co do tematów na SKD to bardzo jest wygodne mówić ludziom, że coś się dzieje na grupie która jest zamknięta i nikt poza komikami nie ma tam wglądu. Ja mam wgląd i napiszę, że owszem pojawił się jeden post na mój temat, który został wyjaśniony tego samego dnia. Zdecydowana większość komików stanęła po mojej stronie. Ty nie zająłeś żadnego stanowiska a mimo to wywlekasz takie rzeczy na publiczne forum gdzie nawet w tym omawianym poście główny wydźwięk był taki, żeby takie sprawy wyjaśniać sobie w cztery oczy, a nie na forum. Nie dość, że nie doczytałeś to jeszcze zrobiłeś dokładnie na odwrót. Nie mówiąc o zarzutach wobec twojej osoby o których ludzie pisali Tobie prywatnie i obaj wiemy jak im odpowiadałeś. Tych screenów nie pokażę.

Koszulki

4. Koszulki… chciałbym zostawić to bez komentarza bo widzę, że już ludzie sami to podłapali. Ale mimo wszystko napiszę co o tym myślę. Patent sprzedaży przez komików koszulek ze swoimi hasłami było już modne zanim obaj byliśmy na tym świecie. To jest tak jakbyś powiedział, że muzyk nie może wydawać swoich singli albo pisarz nie może kiedyś napisać swojej autobiografii. To jest patent biznesowy. Miało to milion komików przed Tobą i będzie miało milion po Tobie. Wyluzuj. Może Cię to zdziwić ale ja podobnie jak ty też mam fanów. I podejrzewam, że spora część z nich nie pokrywa się z twoim fanbase’em. Oni również chcieliby koszulki od swojego ulubionego komika, ale nie mogą bo Ty byłeś pierwszy? Poza tym Lotek ma swoje koszulki, robione przez tego samego grafika co ty i drukowane na tych samych koszulkach co ty. Tutaj oczywiście nie zarzucisz plagiatu bo sam je produkujesz. Najwidoczniej tylko KOE Rafała Paczesia może robić koszulki z tekstami komików. Dodam jeszcze, że kilku innych komików planuje ten sam ruch marketingowy. Do niektórych nie pałasz taką nienawiścią jak do mnie więc podejrzewam, że zarzut będzie skierowany tylko w moim kierunku.

Plakat

5. Plakat… Błagam. Zestaw te dwa plakaty i wskaż różnice bo chyba nie widziałeś mojego plakatu. Spójrz jeszcze na inne plakaty, które były przed „Zoba co jes” jak „Winna” Kaśki Piaseckiej, „Proteus Vulgaris” Abelarda i wiele innych. Zarzucając mi plagiat zarzucasz równocześnie sobie. Tak jak w przypadku koszulek.

Open-Micer

6. Open micer o którym mówisz to jest kobieta. Nie zrobiła twojej parodii tylko po części oczerniała Cię na scenie. Podpowiedziałem że powinna to zrobić w trochę innym stylu. Powiedziała, że ja lepiej to zrobię bo potrafię. Więc zrobiłem. Za jej zgodą i z jej błogosławieństwem. Dodam, że nie tak jak w opublikowanej formie ponieważ dała mi pomysł a tekst, odegranie i kontekst musiałem sam zrobić. Dobrze wiesz, że komicy często sobie pomagają w tych kwestiach i nie raz czy dwa podrzucają Ci pomysły których sami by się nie podjęli ze względu na styl. Nie polegaj proszę na opiniach wypisanych w internecie albo zasłyszanych rzeczy.”

Podsumowanie

Dodam jeszcze, że może Rafał i jesteś opluwany na każdym kroku tak jak twierdzisz. Chciałbym, żebyś wiedział, że ja nigdy nie krytykowałem Twojej komedii. Wręcz przeciwnie. Ty w tem poście uczepiłeś się mojej. Uważasz, że kradnę żarty i obrabiam je na swój sposób, że „kombinuję” tak to nazwałeś. Otóż ja widzę w twoim stylu mnóstwo inspiracji innymi komikami. Masz gadkę jak Marcin Daniec, masz energię jak Kevin Hart i pewność siebie jak Anthony Jeselnik. Ale jak Ciebie oglądam to nie widzę tych komików tylko widzę Rafała Paczesia, ponieważ Daniec nie ma tego wigoru, Hart nie ma tej dykcji, a Jeselnik nie ma tego odegrania. Zrozum, że ludzie przychodzą na Mateusza Sochę z tego samego powodu dla którego przychodzą na Rafała Paczesia. Żeby się pośmiać i często nawet nie jest ważne co mówisz. Po prostu przychodzą nas zobaczyć. Mimo okoliczności, darzę Cię szacunkiem i życzę powodzenia na scenie jak i poza nią. Może kiedyś uda się jeszcze zagrać na jednej imprezie.


Cóż… nie da się ukryć, że akurat ten konflikt w środowisku jest całkowicie autentyczny. Mamy nadzieję, że Panowie jak najszybciej wyjaśnią sobie wszelkie nieporozumienia, niekoniecznie przez internet. Obaj są świetnymi komikami, więc byłoby to korzystne dla rozwijającego się polskiego stand-upu. Trzymamy kciuki za oczyszczenie atmosfery.

Jak oceniasz ten artykuł?
8
365
6
14

Komentarze95 komentarzy

  • Tak jak szczałem za Paczesiem i chętnie zawsze i oglądałem, i słuchałem, tak teraz nawet nie próbuje typa wyszukać. Nawet jakimś dziwnym trafem się nie pojawia w podpowiedziach stand up’ów. Fejm trzeba udźwignąć i całą resztę za tym idącą. Ale cóż chłopiec z oszczanej kamienicy może sobie myśleć? Przede wszystkim trzeba być człowiekiem no matter what! Zjebany występ w USA posłodził ludźmi, z którymi występował. „Pa cześć” -„twoja” sodówka z komunii Ci wróciła (nie wiem czy mogę bo przecież „sodówka” to też Paczesia łaaaa hahha. Co co Sochy….Trzyma poziom a co lepsze fason!

   8
   0
 1. Wlasnie obejrzalem sporny wystep. Diagnoza jest tylko 1: Paczesiowi sodowka mocno uderzyla w banie. W wystepie Mateusza nie widze nic, co pozwoliloby przejac „Paczesiowy” splendor. To byla po prostu dosyc niezla parodia. A parodie maja to do siebie, ze musza wykorzystywac charakterystyczne elementy wysmiewanego tematu. Inaczej skad bysmy mieli wiedziec,ze to parodiowanie ?
  Mam nadzieje, ze Rafal ochlonie i zluzuje te ataki. Wojny sa niepotrzebne.

  18
 2. Fanka stand-upów

  Ja powiem szczerze, że zaczęłam oglądać stand-up od Mateusza Sochy (program Król piaskownicy) oraz od Piotra Zoli Szulowskiego (program Dwa plus jeden) i powiem szczerze, że chłopcy ubawili mnie do łez. W pracy opowiadałam o nich i koleżanka poleciła mi Paczesia. Obejrzałam jakiś starszy program (już nie pamiętam tytułu) i nie mogłam znieść jego gadania. Mówił tak szybko, tak nieskładnie, że po 5 minutach byłam tak umęczona i miałam serdecznie dość. Długo nie mogłam się przekonać, żeby wrócić do jego programów, ale obejrzałam jakiś jeden z nowszych i już trochę lepiej się go słuchało, nie męczył aż tak. Nie oglądałam jeszcze programu Bang 2. Te nowsze wystąpienia Paczesia już mi się bardziej podobają. Obaj Panowie mają swoje style, swoich odbiorców. Nie wiem skąd to obrażanie się o parodię. Mnie ona rozbawiła do łez. Trochę dystansu do siebie .

  5
  1
 3. Ja lubię bardziej Sochę, z tego względu, że Paczesia czasem ciężko zrozumieć. Gada dla mnie zbyt szybko i nieskładnie. Przy pierwszych występach dramat, teraz im dalej, tym dykcja lepsza, ale znowu gorzej jeśli chodzi o sam tekst. Mam wrażenie, że w tych nowych programach za bardzo przesadza. Mówi o tak abstrakcyjnych anegdotkach, ze widz od razu wie, że nie miały prawa się wydarzyć, a przecież najśmieszniej jest gdy widz nie do końca wie, czy to tylko żart czy jednak prawda ;D Dlatego oglądam chętnie obu Panów, ale bilet kupiłabym na Sochę 😉 Natomiast co do ich kłótni to mam wywalone, mam swoje problemy, a nie jakieś pierdololo, choć szkoda mi Sochy, bo jego kariera będzie pewnie blokowana ;(

  4
  1
 4. Pingback: Nie najweselsze podsumowanie nie najlepszego roku

 5. Ja zacząłem od bojkotu. Myślę sobie co za gówno ogląda moja Rodzina ostatnimi dniami w świąteczne wieczory.. wychodzi typ na scenę i bluzga, rozrywka dla gimbusów, naprawdę godne politowania drętwe teksty okraszone wulgaryzmami, tym bardziej że kilka lat wcześniej ktoś próbował sprzedać mi Gizę. Dno.. dno.. dno… ostentacyjnie epatowałem pogardą, przechodząc obok telewizora ;P

  Dopóki przypadkiem nie usłyszałem tekstu o uberze, trzymałem się twardo, ale nie długo.. nie no.. ten typ do mnie trafił, stara szkoła, ciężko nie było roześmiać się w głos :)) ..na dokładkę Lotek, też daje radę… później słabizna, wkręciłem się, ale reszta losowo puszczanych stand-upów nie miała polotu, nie porywała.. pierwsze lody przełamane, ale później, reszta.. jakieś takie nie śmieszne..

  Kolejnego dnia w TV leciał typ przypominający tego z wcześniejszego dnia, ale jakiś mniej zabawny, z jednej strony bardziej rozbudowane historie, więcej materiałów, ale ogólnie mniej zabawny, mniej pewny siebie, daje się wyczuć nerwowość i na siłę wrzucanie wulgaryzmu… wtedy się zainteresowałem, sprawdzam Pacześ, dzień wcześniej Socha.
  Wada Sochy ? Mało materiału, pewnie nie wiedziałbym że Panowie mają spór, gdybym po raz kolejny nie szukał nowych stand upów Sochy.

  Jestem trochę rozczarowany tym co czytam i naprawdę nie rozumiem dlaczego Socha tłumaczy się Paczesiowi ?
  Może dlatego Socha ma tak mało materiału, ponieważ nie chce być posądzony o plagiat..
  Może Pacześ to kryptogej i obawia się że Socha odbije mu Lotka.. ciężko powiedzieć.
  Pewne jest że Socha powinien robić swoje i sądząc po znacznej części komentarzy, które tu przeczytałem, Mateusz powinien zająć się tym co wychodzi mu rewelacyjnie, nie oglądając się na kogoś, kto z komedii próbuje zrobić tragedię.

  2
  2
 6. Pingback: Nowe koszulki od Sochy, Zoli i Lotka - Standupedia.pl

 7. Pan Pacześ nie rozumie na czym polega parodia – nie odróżnia jej od zniewagi.

  To już nie jest tzw. gwiazdorzenie, to głupota…

  4
  1
  • W/w plagiat. Jest taki dzieciak.Slaby ,ktory pindoli o policji stand upowej itp. OMG
   Plagiat bedzie zawsze tylko podany w innym stylu niz ktos pierwszy zapodal.Bywa iz zart od kogos , zostal podany 200 razy lepiej . Tu dam przyklad , ze klasykow sie nie rusza
   Np. Gwiazda jednego filmiku z lektorem ivo. Oryginal jest z Pablo Francisco previous guy.

 8. No i pokłóciły się nam gwiazdy disco polo. W kwestii podjebania stylu to Paczes jest ostatnią osoba, która powinna zabierać głos. Od Danca różni go tylko tyle, że zamiast kurna mówi kurwa, a powiodzonko, ” a tam cicho być” zamienił na ” dobra kurwa niewazne”. Nie wymagałoby wiele zachodu, nałożyć filmiki z YouTube występu Danca i Paczesia i zrobić porownanie, które obnarzyloby nasza Gwiazde. Każdy, dosłownie każdy kto siedzi w stand upie doskonale o tym wie. Czesc środowiska puszcza to między palcami, część jest wkurwikna, bo miszmasz stand upu z kabaretem jednak psuje ten pierwszy, no ale kasa musi się zgadzać. Z kolei Socha podjebal kilka tekstow, może nie bitow, które może wyłapać osoba, która tylko liznela zachodni stand up. Choćby pierdzenie w otwarte usta, tak na szybko. Niestety dla stand upu, panowie dalej będą kręcić karierke bo jadą na sprawdzonych kabaretowych wzorcach. Szkoda

 9. W tym tempie za 2,3 lata sale na Rafcia będą puste. Na jego własne życzenie i wróci tam, gdzie był. Za biurko za 2500…..

  • Ja nikomu źle nie życzę, ale Pacześ chyba na to zasłużył. Im wyżej wejdzie, tym upadek będzie boleśniejszy. Na włąsne życzenie zresztą.
   Też zaczynam mieć go dosyć. Natomiast Mateusz socha jest ZAJEBISTY.

   7
   1
 10. Paczesia programy lecą z jakością na ryj. Jak zaczynam rozumieć był przezajebisty i poszedłem na żywo na puder do cery zimnej, to niestety ale to już było o wiele gorsze. Bang jeszcze był spoko, ale bang 2 to totalna porażka po całości.
  Socha z programu na program robi coraz lepsze programy i monotematyczny pacześ sra po gaciach, bo socha go w końcu wygryzie. Na chwilę obecną jest już o niebo lepszy tylko nie ma takich zasięgów i publiczności.

  Jak lubiłem paczesia tak teraz mam go dosyć i lepiej niech się zajmie knajpą i biznesem bo w standupie już kariera jego się kończy. Odpierdoliło mu od kasy i tyle 😉

  11
 11. Pacześ zachowuje się jak wieśniak ostatnio, podnieca się tymi furami jak dzieciaczek, nie da się tego słuchać już.

 12. Pingback: Leja z kolejnym dissem na Szumowskiego. O co chodzi? - Standupedia

 13. Pingback: Rekordowy miesiąc Standupedia.pl - Standupedia

 14. Mam wrażenie,że Pacześ jest świetnym komikiem ale zazdrosnym, małostkowym i zadufanym w sobie człowiekiem.Przeżyłam wielkie rozczarowanie

  14
 15. ojoj Panie Pacześ .. żeś sobie Pan z shotguna strzelił w kolano tą całą akcją.. jesteś pewien że podrzucałeś zza pleców rzodkieweczką a nie burakiem??

  10
 16. Pingback: Rafał Pacześ komentuje twórczość Mateusza Sochy - Standupedia

 17. Totalnie nie rozumiem istoty tej kłótni. Stand up od zawsze szczycił się „brakiem granic” w żartach. Nie było tematów tabu. Nie rozumiem, dlaczego jeden komik ma zakazywać drugiemu jego parodiowania. Dla mnie jako widza, stand up zawsze mógł się pochwalić świetnym, przyjaznym środowiskiem – komicy jeździli po sobie, ale zawsze z przymrużeniem oka. To co teraz robi Rafał Pacześ jest zaprzeczeniem całej tej pozytywnej energii, której doświadczyłam jak widz na występach jego i wielu innych komików. Rafał, jesteś świetnym komikiem, który zasłużył na sukces. Ale brzmisz tak, jakbyś bał się utraty pozycji. Wszyscy robicie sobie żarty z „robienia loda”. Czy to oznacza, że jeden zrzyna od drugiego? Nawet jeśli Socha w twojej ocenie podkradał Ci żarty to ze swoim doświadczeniem na pewno zdajesz sobie sprawę, że długo na tym nie ujedzie – widownia ma na prawdę czuje oko. I sama dokona oceny, zapewne negatywnej. Podsumowując: Panowie, czuję się zawiedziona jako widz. Nie nastawiajcie mnie negatywnie do całego środowiska komików: kłótnia jest między Wami i między sobą ją wyjaśnijcie.

  11
 18. Pingback: Darek Gadowski: Życzę chłopakom, żeby się dogadali - Standupedia

 19. Oczywistym jest, że żyjemy w wolnym kraju. Dzizys to już nawet nie chodzi o to kto komu tekst ukradł bądź zapożyczył. Oboje standaperów są równie świetni na swój sposób. Ludzie nakrecacie się jak kołowrotki. Porozmawiajcie osobiście co komu nie pasuje. Zrozumiałym jest to , że każdy z nas jest inny. Jednemu pasuje takie zachowanie a drugi może mieć na to olane. Czasem trzeba odpuścić a czasem walczyć o zrozumienie. Może oboje macie racie a może nie mieć żaden. Zastanówcie się nad tym jak się sami zachowujecie i jak byście założyli przysłowiowe buty obcego człowieka. Zwracam się do obojga Rafała Paczesia jak i do Mateusza Sochy. Nakręcacie się sami a potem wszyscy mogą na tym stracić ; nie wiecie jakie ma życie osobą naprzeciw a o osobie możecie wiedzieć wszystko po powierzchownych czynach. Zastanówcie się zanim wypowiedziane zostaną słowa których potem nie wrócicie.

  2
  1
 20. Pacześ ostatnim programem mocno przesadził. Zauważył że czas królestwa wymaga od niego czemu nie jest w stanie sprostać i szuka winnych jego sytuacji.
  Raz upadki raz wzloty. Tak jest w życiu i trzeba sie z tym pogodzić. Ja zdecydowanie stoję po stronie Sochy.

  12
 21. Ja ogólnie wolę Soche od Paczesia, ale to dlatego że po prostu lepiej mi podchodzi… Jęczenie o to, że ubiera się taką samą koszulkę co inna osoba jest trochę dziwne, bo koszula jest czarna… To nie żaden autorski projekt ze wzorami czy czymś, który by bił na oczy swoją unikalnością. Czy teraz jak ubiorę czarną koszulę i pożartuje sobie wśród znajomych to będę Paczesiówką? xD

  21
 22. Pacześ to mój drugi ulubiony komik (po grubasie). Jest naprawdę wchuj dobry.
  Socha natomiast mi nie siada. Nie moje gusta.

  Nie mniej jednak po tym co tu czytamy mam wrażenie że Pacześ jest świetnym komikiem ale zjebanym człowiekiem – żarty żartami w programie, ale naprawdę mu odjebało.

  Ktoś kiedyś powiedział „nie chcesz poznać swoich bohaterów, będziesz rozczarowany” – teraz rozumiem…

  Pacześ pamietaj, to że zarobiłeś parę złotych, otworzyłeś knajpę i zleasingowałeś meśka nie robi jeszcze z Ciebie gracza. Nadal więcej przed Tobą niż za. Łatwo to spierdolić…

  Pozdrawiam, fan

  27
 23. ….no panie tego…..
  „Zróbmy coś szalonego”…
  Tak się wkurzyłem, że po raz chyba setny obejrzałem „króla piaskownicy”!!!!

  5
  1
 24. Święty Spokój

  Jakbym tego nie przeczytał, to bym w życiu nie pomyślał, że Socha „skopiował” Paczesia.
  Najpierw go skomplementował, potem go sparodiował, po czym go skomplementował.

  Te rozkminy z kopiowaniem „konstrukcji żartu” to jakiś źle skonstruowany żart, bo ja jako taki se, o, widz oglądam występ na YT i rozkminiam go w kategorii: „śmieszy mnie” lub „nie śmieszy mnie”.
  Komu z widzów się chce rozkminiać struktury żartów w poszczególnych występach? No ludzie.
  Socha – śmieszy mnie.
  Pacześ – śmieszy mnie.

  Jak po tej wymianie zdań mata, Chłopy, do siebie jeszcze jakieś pretensje to dejta se po razie i nie zawracajta ludziom dupy, bo to psuje odbiór Waszych przyszłych rzeczy.

  16
  1
  • Socha sparodiował Paczesia – tutaj wszyscy wiedzą, że jest to 100% prawda.

   Problem polega na tym, że pan P. nie odróżnia parodii od zniewagi…

   4
   1
 25. #teamsocha

  jesli komikowi brakuje dystansu, to znak, ze ma pewne kwestie do przepracowania,
  trzymam kciuki by Pacześ wrócił na ziemię, polemika na poziomie przedszkola, jesli ktos w tak pogardliwy sposob traktuje innych z branzy stawiajac ultimatum na eventach to ni jak nie jestem w stanie go obronic, mimo sympatii…

  22
  1
 26. Bym se rękę dał uciąć że to z 1 kwietnia … No i co z tego że ktoś już to powiedział czy to jakaś aluzja do tematu

  • Onego czasu 1 kwietnia roku pamiętnego twoji starzy jak się heblowali za remizą oszukali się wzajemnie.Matka, że włożyła a stary, że założył.No i jesteś :)))

   11
  • Jako fan Rafała należy przyznać rację Sosze. Wyjaśnił go argumentami i tyle. Niestety musiało do tego dojść by Panowie musieli wywlekać jakieś brudy. I to odjebanie akcji w stylu, jak on będzie to mnie nie to jakaś Umysłowa Kambodża. Dorosłe chłopy a zachowują się jak małolaty z podstawówki

   Ps. I co to w ogóle jest te SKD brzmi to jak jakaś tajna loża masońska dla koniobijców gdzie tylko wybrani mają wstęp. Kurwa rzemieślnicy żartów jak Gepetto… Beka w chuj!

   25
   2
 27. Socha jest dużo lepszy od Paczesia. Ten teraz celebryta, gwiazda. Bang 2…o jaką tragedia. Nie powiem ze Bang 1 nie oglądałem ze 100 razy ale 2 już drugi raz nie pocisnę. Socha każdy występ ma zajebisty.

  14
  3
  • Oczywiście że jest lepszy i to dużo. Stąd zapewne ból dupy i obawa przed zajęciem przez Soche pozycji numero uno w polskim SU, co raczej jest jedynie kwestia czasu. Ponadto Paczes ostatnio zalicza sceniczny regres.

   7
   2
 28. Socha jest dużo lepszy od Paczesia. Ten teraz celebryta, gwiazda. Bang 2…o jaką tragedia. Nie powiem ze Bang 1 nie oglądałem ze 100 razy ale 2 już drugi raz nie pocisnę. Socha każdy występ ma zajebisty.

  25
  3
  • Pacześ zaczął na scenie z wysokiego C ale później już coraz gorzej. Byłem na bang2… Pacześ porażka, auta, zakupy i lody. Zoba co jes też mizerne może z 15% programu śmieszyło. Za to Socha coraz bardziej się rozkręca. Nabieram więcej szacunku do Abelarda, mimo dużej popularności cały czas ten sam, sodówa nie odwala.

   28
   1
 29. Obaj komicy są genialni, są w mojej top 5 i moim zdaniem powinni jak prawdziwi faceci dać sobie po mordzie, później usiąść przy mocniejszym alkocholu i wszystko wyjaśnić

  7
  3
  • Dobrze gadasz. Trochę to trąci taką dziecinadą. Ja coś napiszę na niego a on na mnie.
   Należałoby się wypić wspólnie jakąś flaszkę i wszystko sobie wyjaśnić. Bez pierdo**nia farmazonów w internetach.
   Co do Standup Polska to zgadzam się z Paczesiem. Najpierw chcieli być tacy niszowi, bez komercji…a teraz kiedy niektórzy komicy zaczęli robić gruby hajs to ich kłuje w oczy.
   WTF?

  • Szczerze powiem , że dopiero dowiedziałem się o tym konflikcie , który wynikł ponad rok temu.A tutaj dowiedziałem się o jego podłożu…
   Stand up oglądam od 5-u lat kiedy to natrafiłem na Roast Huberta Urbańskiego.Obecnie to najlepsza rozrywka dla mnie bo uwielbiam się śmiać.Często z żoną mówimy do siebie kultowymi tekstami różnych komików.
   Wracając do obu Panów to Napiszę tak.Pacześ z każdym programem równia coraz bardziej pochyła niestety…Bardzo lubie jego kawałki z początku jak „Wujek Stefan” i „Korpo”.Potem pierwszy długi materiał o Wczasach w Dubaju.Jednak „Bang” oglądnąłem kawałek bo już było dennie.Do „Bang2” nawet nie podchodziłem tak jako do „Zoba na to”.Dlaczego? Gość rozmieniał się na drobne…A to widać po jego programach i sposobie bycia.Jego materializm , parcie na szkło i bycie osobą medialną ma wielkie tak jak „Ego” i razi w oczy… Jemu nie tyle odbiła sodówa od kasy co kasa uwidoczniła jego prawdziwe Ja…
   Nie rozumiem jego pretensji o to , że niby Socha kradnie pomysły in Bo to jest słabe i sam się tym zaorał.A o Parodię jego osoby przez Mateusza już w ogóle nie kumam…To był Genialny występ Sochy i zajebiste Promo dla samego Paczesia. Jednak dla samego Rafałka było chyba…za dobre i pokazało , że Socha jest lepszym „Paczesiem” niż sam Pacześ…
   Rafałek poczuł zagrożenie i „Gul” zapewne skoczył…Jednak nie mogąc się obronić na scenie bo Socha z każdym nowym programem jest coraz lepszy to zaczęło się robienie koło dupy rywalowi z branży bo stare porzekadło mówi , że najlepszą obroną jest atak…
   Co do Sochy to naprawdę wprowadził powiew świeżości do Polskiego Stand-Upu .Na tą chwilę „bije” Paczesia na głowę nie tylko materiałem ale także warsztatem.Widać , że chłopak się rozwija z każdym nowym programem a Pacześ jedzie na starych „utartych” schematach .Co prawda próbuje nadrabiać charyzmą ale mu to nie wychodzi…To tylko kwestia czasu kiedy Pacześ zniknie pośród średniaków a na jego występy będą chodzić tylko i wyłącznie jego fani a nie fani Stan-Upu.Co do Sochy to jeśli mi nie odbije sodówa to ma szansę być wiodącym Stand-Uperem w Polsce i dołączyć do Gizy , Rucińskiego czy Dąbrowskiego , którzy nie schodzą poniżej pewnego poziomu artystycznego i kulturalnego jak to zrobił Rafałek…

   5
   2
 30. Paczes musi wyluzować bo przez spięcie pośladków nowe programy słabiutko słabiutko. Za chwilę porównanie do niego nie będzie nobilitacja tylko degradacja

  39
  2
  • Babcia Kasia z Lubina

   Obserwuję Mateusza Sochę od początku jego kariery scenicznej.
   On nie ma słabych występów . Jest coraz lepszy. Cały czas poszukuje i eksperymentuje przez co jest bardzo interesujący. Nie przynudza starymi schematami.
   Wróżę mu ogromny sukces.
   Pan Pacześ to też widzi i dlatego się boi.
   Sposób jaki obrał na walkę z młodszą konkurencją ośmiesza go.

   57
   5
  • Prose paniiii!!! Bo Mateusz mi wziął opatecke i grabki!
   A Rafał mi zepsuł wiadereckooooo, buuuuu!

   No przedszkole, przysięgam..

   17
   2
 31. Paczes kiedyś go lubiłam , ale teraz to porażka . Po występie u Wojewódzkiego zrozumiałam że musi obrażać swoją byłą kobietę żeby jego nowa laska nie miała kompleksów i poczuła się lepiej ….
  Słabe słabe ….
  Teraz to nie wiem to robione pod publikę pranie brodów …
  Zgodzę się z Socha większość osób chodzi na czarno ja też i tez kopiuje ??
  Co z metalami też się ubierają na czarno?;
  Ludzie dla mnie to zagrywka 10 latka .
  A to że Socha ma podobne tematy teksty
  Myślałam że stan uper jeden drugiego inspiruje …
  A nie jak dziecko tylko ja tak mogę ją to wymyśliłem ..

  18
  2
  • Paczes, czyli jak sukces miesza w głowie zakompleksionym chłopcom. Odkąd zaczął się hype na stand-up, tak występy, wywiady i posty, które publikuje zwyczajnie odpychają od niego. Niesamowite jak coś tak ulotnego jak pieniądze wpływają na ludzi totalnie na to nieprzygotowanych.

   38
   3
  • Pacześ bardzo spoko. Socha średnio. Jeżeli Pacześ uważa, że ktoś mi coś podiebał, to ma prawo przeczołgać po ziemi. I ma tu rację. Dlaczego miałby się z tym tematem pieścić?

   11
   48
 32. Paczes kiedyś go lubiłam , ale teraz to porażka . Po występie u Wojewódzkiego zrozumiałam że musi obrażać swoją byłą kobietę żeby jego nowa laska nie miała kompleksów i poczuła się lepiej ….
  Słabe słabe ….
  Teraz to nie wiem to robione pod publikę pranie brodów …
  Zgodzę się z Socha większość osób chodzi na czarno ja też i tez kopiuje ??
  Co z metalami też się ubierają na czarno?;
  Ludzie dla mnie to zagrywka 10 latka .
  A to że Socha ma podobne tematy teksty
  Myślałam że stan uper jeden drugiego inspiruje …
  A nie jak dziecko tylko ja tak mogę ją to wymyśliłem ..

  60
  4
  • Akurat tu się nie zgodzę z Poczesiem,bo po występie Sochy chciałam obejrzeć właśnie Piczesia, żeby się dowiedzieć kto tj. jak występuje,i czy parodia w wykonaniu Sochy była faktycznie przedstawieniem zachowania Piczesia. Wg mnie występ Sochy rozpowszechnił nazwisko Piczesia u osób takich jak ja,którzy wcześniej wybiórczo oglądali stand-up. Obejrzałam występy obu Panów i stwierdzam że Socha jest lepszy ciekawszy, dobrze gra ciałem i mimika ale i właśnie dzięki niemu wiem kto tj Pocześ. Życzę obu Panom luzu i Jeszcze większych sukcesów. Bawicie nas obaj.

   57
   5
   • stówa!!!!
    Socha bije oryginał na głowę……i chyba właśnie o to ta cała gównoburza!!!
    Urażna primadonna, jak gówniarz w piaskownicy

    58
    4
    • Dokładnie o tym samym pomyślałam Rafał chyba widzi w Mateuszu potencjalnego rywala. Moja przygoda z polskim stend-up em zaczęła się właśnie od Rafala i był nr1 , po obejrzeniu Zróbmy coś Szalonego Mateusz był nr. 2 wśród moich ulub. Komików pl, lecz teraz stwierdzam, że Rafał jedzie na jedno kopyto ? fura, bida, i kobieca garderoba? a Mati póki co ?każdy nowy materiał ma hmm jak to ująć…. nie jest retuszem wcześniejszego, bo oglądając teraz nowy program Rafala to odnoszę takie wrażenie ?Nic nowego tylko podkolorowanie tego co już było. Ps. Rafał MEGA przegiol z tym meczem charyt.jak ma coś do parodii która zrobił Mateusz , to niech naszVip pokaże coś Nowego w swoim materiale i sparodiuje Mateusza❗❗❗ I ogólnie czytając obu tylko utwierdzam się w tym że Rafałkowi sodówka uderzyła mcno do glowy. Przykre to no cóż….

     24
     2
   • A mnie ta przekrzykiwanka słowna na forum przypomina imprezę na Wiejskiej ? Rafał PIScześ vs. Mateusz POcha. Rafałowi ewidentnie „je**ć biedę..” trochę za bardzo weszło i w osobie Matiego widzi uciekające z własnej kieszeni „dullary”. Panowie, mam szczerą nadzieję że cała akcja to tylko sprytne zagranie marketingowe i programiki obu artystów na wspólną trasę już się piszą. W przeciwnym wypadku proponuję zamienić Maybacha na rowerek a konflikt dokończyć w łódzkiej piaskownicy rozładowując napięcie klepiąc plastikową łopatką o wiaderko…

    9
    1
  • Mam nadzieję, że to jakieś żarty. Nie chcę mi się wierzyć, że tak zanizyl poziom Paczes. Jeśli to nie żart to sory ale choc dzięki Paczesiowi zaczęłam interesować się stand upem tak go już nie obejrzę.
   Na szczęście jest inteligentny Giza (szacun koleś) a Socha…. no cóż, to jego skecze puszczam na doła, przed snem, do mycia zębów i w każdej wolnej chwili. Moja córka kocha amerykańską kelnerkę. Socha to klasa sama w sobie, tylko błagam niech Ci nie odjebie jak Paczesiowi, pliis

   42
   2
  • Pacześ czuje oddech konkurencji na plecach, żałosny dupek udający gwiazdora!!!
   Nigdy go nie lubiłem i to moje prawo.
   Mateusza uwielbiam i mogę słuchać godzinami!!!
   Na szczęście to jeszcze w miarę wolny kraj i mam wybór!!
   Pacześ tylko się nie rozpłacz, że ktoś ci zaj…ł zabawki z piaskownicy, bo nie twoje…Ojoj!!!

   30
   3
  • Paczes najpierw staje w obronie kolegow komików później pisze że jest sam z Lotkiem ?

   Proponuję wyciągnąć tego kołka co się wbij po zarobieniu paru złotych na występach bo jednak lepiej wychodziło jak było to na luzie bez chwalenia się zarobkami bo to robi wrażenie na nielicznych ?

   30
   3
 33. Pingback: Mateusz Socha jako Rafał Pacześ (parodia) - Standupedia

  • I mamy kolejnych pajacow do fame mma.
   Paczes woda sochowa uderzyła ci do głowy.
   Taj jak Cię lubiłem tak teraz wiele straciłeś w moich oczach i chyba nie tylko moich przez ten manifest gwiazdorski odnośnie meczu.
   Nawet kibole potrafią się zjednoczyć w słusznej sprawie ale Ty żałosny dupku masz przerosniete swoje ego nad swoim małym rozumem.
   Bilety na twój stand up wyrzuce do śmietnika bo szkoda czasu na takiego snoba i celebryte??od siedmiu bolesci.

   244
   23
   • Wolny kraj niechcesz nie oglądaj,na huj wogole komentujesz…nie lubi typa i tyle..proste..ja tam lubię paczesia,lotka a tego typa to nawet nie znam..i nigdy nie słuchałem..każdy ma prawo mówić i myśleć co uważa za słuszne…pozdro dla lotka i paczesia jesteście przejebani..

    21
    155
     • Ludzie spokojnie. My możemy tu myśleć i oceniać, ale to oni wiedzą co tak naprawdę w nich siedzi i jakie mają intencje. Jeśli chodzi o mnie uważam, że obydwaj panowie są fajnymi postaciami scenicznym. Każdy wnosi coś innego. Pacześ wspiął się na pewną górę stand-up’u to wiadomo, że trochę z tego korzysta. Socha ciągle pnie się do góry i idzie mu bardzo dobrze. Zaskoczyło mnie, że w stand- up’ie są takie konflikty, ale po chwili refleksji doszłam do wniosku, że stand-up jak wszędzie – tam gdzie są ludzie, tam będą pojawiać się takie sytuacje. Liczę tylko, że Panowie się jakoś dogadają i nie będzie czuć złej atmosfery między nimi, bo szkoda. W każdym razie tego życzę. Lubię każdego z nich i pozdrawiam.

      33
      2
    • To prawda, Rafał doje.balo Ci na punkcie gwiazdy… Jesteś dobry w tym co robisz ale inni jak Mateusz wcale nie są gorsi A Tobie widzę zależy bardzo żeby być nr 1 i widzisz konkurenta w Mateuszu. Gość jest zajebisty i nie ma co sie to zapłać tym bardziej że każdy Stand- uper bierze jakieś wzorce z innych by rozśmieszac ludzi

     52
     2
    • Wolny kraj, każdy ma prawo mówić co myśli – każdy to w tym przypadku tylko Ty? Powiedzenie, że coś się nie podoba, to też wyrażenie opinii. Czasem ogląda się coś i się nie podoba, to już wtedy nie ma się prawa komentować? Żałosne rozumowanie. Pacześ klasy nie pokazał, stand-upy w większości wieśniackie i chamskie, teraz tylko udowadnia, że nie tylko kreauje się na buraka, ale JEST burakiem.

     8
     3
   • ….no panie tego…..
    „Zróbmy coś szalonego”…
    Tak się wkurzyłem, że po raz chyba setny obejrzałem „króla piaskownicy”!!!!

    43
    3
   • Kibole to się akurat tak umieją jednoczyć, że sobie wpadają wzajemnie na imprezy charytatywne gdzie są zwyczajni ludzie z dziećmi i tłuc się miedzy sobą o flagi (patrz przykład sprzed 3 miesięcy jak chuligani Legii i Zagłębia zaatakowali kibiców Lecha gdy ci grali na hali z normalnymi kibicami charytatywnie na zbiórkę dla dzieciaka walczącego o życie) także ten argument jest słaby tym bardziej, że akurat Pacześ swoje zachowanie uargumentował :p a na koniec dodam tylko, że ogólnie to nie mam żadnej wczutki w ten konflikt i obstiawam, ze prędzej to miedzy sobą wyjaśnią jak ludzie niż niby dojdzie do jakiegoś fame mma xD

    6
    1
   • Rafałowi woda sodowa uderzyła do głowy.
    Boi się Sochy, bo on ma szansę być nr1 dlatego chcę go jak najszybciej dojechać.
    Rafał nie liczy się z nikim i każdego kto ma inne zdanie obraża.

    6
    4
   • No tak, za jednym zamachem stracilem sympatie do dwoch komikow.
    K…a jakie to niestrawne.
    A ja myslalem ze takie zachowania to domena innych srodowisk.

    25
    2
    • Paczesia albo sie kocha, albo nienawidzi, dla mnie do niedawna mistrz, po tym co przeczytalem szok, a najbardziej wkur… mnie akcja z meczem charytatywnym, kim ty jestes stawiac ultimatum, kiedy chodzi o tak szczytny cel. Popieram Soche w 100 % Poza tym zajmij sie lepiej poprawa swoich tekstow bo jak mam 10 minut sluchac o ciuchach i gdzie sie zapina Body to sory ale nie ! Nie znasz sie na ciuchach to dzwon do Grzesia Wojtowicza to ci chlopak wytlumaczy. Bang

     94
     7
  • No i stało się PACZESIOWI naprawdę odjebalo, celebryta! Już wiemy z kim najman będzie miał swoją pożegnalna walkę ;]

   92
   4
  • Pacześ…daj se siana z tym,wielki kurwa artysta sie zesrał o 15min wystepu,żałosny jesteś ;p ale pozdrawiam Ciebie 😉

   49
   7
  • Paczesia Stand up obejrzałam raz. Mateusza mogę oglądać codziennie i bawi mnie jak mało kto. Ani w 1% nie widziałam tam podobieństwa ?

   62
   6
  • Już po pierwszym komentarzu nawet nie czytam dalszych botów. Powiedzmy sobie jasno. Obaj panowie są mistrzami i tak na to patrzę. Kawał dobrej roboty….

   3
   1

Skomentuj