Wyniki Golden Mics 2019 – najlepsi w stand-upie

3

Za nami pierwsza edycja plebiscytu Golden Mics, w którym wybieraliśmy najlepszych w stand-upie. Od dnia 28 grudnia 2019 do 5 stycznia 2020 głosowaliście w 8 kategoriach, między innymi na stand-pera i stand-uperkę roku, najlepsze nagranie w internecie i najlepszego debiutanta w stand-upie.

Cieszy nas, że pomysł się przyjął i cieszył się zainteresowaniem, które zdecydowanie przeszło nasze oczekiwania. Przez 9 dni trwania plebiscytu odwiedziliście podstronę konkursową 11 283 razy, a swój głos oddało 2127 osób!

Od 10 stycznia przez kolejne dni prezentowaliśmy Wam stopniowo wyniki, a tutaj prezentujemy zbiorcze zestawienie.

Dziękujemy za udział w plebiscycie i zapraszamy na kolejną edycję za rok!


Najlepsze nagranie w internecie 2019

  1. Mateusz Socha – Król Piaskownicy – 711 (38,6% głosów)
  2. Abelard Giza – Numer 3 – 290 (15,7% głosów)
  3. Piotr “Zola” Szulowski – Dwa plus jeden – 246 (13,3% głosów)
  4. Kacper Ruciński – Bóg jest mięsożerny – 182 (9,9% głosów)
  5. Piotr “Zola” Szulowski – Nowe Rozdanie 160 (8,7% głosów)
  6. Grzegorz Dolniak – Flashback – 98 głosów (5,3% głosów)
  7. Paweł Chałupka – To tylko żarty – 97 (5,3% głosów)
  8. Olka Szczęśniak – Zespół HAJSpergera – 60 (3,3% głosów)

Wszystkich głosów: 1844


Najlepszy program na żywo 2019

  1. Rafał Pacześ – Zoba Co Jes – 457 (27,3% głosów)
  2. Mateusz Socha – Masochista – 351 (21,0% głosów)
  3. Łukasz “Lotek” Lodkowski – Bałagan na strychu – 243 (14,5% głosów)
  4. Abelard Giza – Piniata – 224 (13,4% głosów)
  5. Piotr “Zola” Szulowski – Granice wytrzymałości – 204 (12,2% głosów)
  6. Światło w tunelu – Adam Van Bendler – 72 (4,3% głosów)
  7. Termin przydatności – Grzegorz Dolniak – 63 (3,8% głosów)
  8. Komedia Pomyłek – Błażej Krajewski – 59 (3,5% głosów)

Wszystkich głosów: 1673


Najlepszy plakat 2019

  1. Piniata – Abelard Giza – 582 (32,1% głosów)
  2. Bałagan na strychu – Łukasz “Lotek” Lodkowski – 409 (22,6% głosów)
  3. Please, Stand-up – 277 (15,3% głosów)
  4. Liga Niezwykłych Stand-uperów – 210 (11,6% głosów)
  5. Wielka Trasa Stand-up Polska: 8 grzechów głównych – 112 (6,2% głosów)
  6. Wielka Trasa Stand-up Polska: Koniec świata – 94 (5,2% głosów)
  7. Kronika filmowa – Antoni Syrek-Dąbrowski – 66 (3,6% głosów)
  8. Komedia pomyłek – Błażej Krajewski – 62 (3,4% głosów)

Wszystkich głosów: 1812


Najlepszy wspólny projekt 2019

  1. Stand-up Show – The Best Of – 573 (33,6% głosów)
  2. Nowe Rozdanie – 570 (33,5% głosów)
  3. Please, Stand-up – 174 (10,2% głosów)
  4. Liga Niezwykłych Stand-uperów – 103 (6,0%)
  5. Wielka Trasa Stand-up Polska: 8 Grzechów Głównych – 133 (7,8%)
  6. Wielka Trasa Stand-up Polska: Koniec Świata – 68 (4,0% głosów)
  7. Kryształy – 52 (3,1%)
  8. Stand-up Skład II – 31 (1,8%)

Wszystkich głosów: 1704


Stand-uperka roku 2019

  1. Olka Szczęśniak – 524 (30,3% głosów)
  2. Katarzyna Piasecka – 387 (22,4% głosów)
  3. Wiolka Walaszczyk – 309 (17,9% głosów)
  4. Magda Kubicka – 227 (13,1% głosów)
  5. Ewa Błachnio – 158 (9,1% głosów)
  6. Ola Petrus – 59 (3,4% głosów)
  7. Paulina Potocka – 40 (2,3% głosów)
  8. Ewa Stasiewicz – 25 (1,4% głosów)

Wszystkich głosów: 1729


Najlepszy debiut w internecie 2019

  1. Maciej Twarowski – 609 (34,0% głosów)
  2. Damian Skóra – 314 (17,6% głosów)
  3. Michał Pałubski – 240 (13,4% głosów)
  4. Filip Van Der Brym – 194 (10,8% głosów)
  5. Paweł Bakteria – 131 (7,3% głosów)
  6. Janek Wolańczyk – 115 (6,4% głosów)
  7. Arkadiusz “Jaksa” Jakszewicz – 97 (5,4% głosów)
  8. Damian Kubik – 89 (5,0% głosów)

Wszystkich głosów: 1789


Największy progres w 2019

  1. Mateusz Socha – 786 (43,4% głosów)
  2. Piotr “Zola” Szulowski – 470 (26,0% głosów)
  3. Olka Szczęśniak – 110 (6,1% głosów)
  4. Paweł Chałupka – 99 (5,5% głosów)
  5. Michał Kutek – 93 (5,1% głosów)
  6. Magda Kubicka – 90 (5,0% głosów)
  7. Mieszko Minkiewicz – 82 (4,5% głosów)
  8. Grzegorz Dolniak – 81 (4,5% głosów)

Wszystkich głosów: 1811


Stand-uper roku 2019

  1. Rafał Pacześ – 577 (30,4% głosów)
  2. Mateusz Socha – 501 (26,4% głosów)
  3. Piotr “Zola” Szulowski – 259 (13,7% głosów)
  4. Abelard Giza – 224 (11,8% głosów)
  5. Łukasz “Lotek” Lodkowski – 170 (9,0% głosów)
  6. Kacper Ruciński – 59 (3,1% głosów)
  7. Paweł Chałupka – 54 (2,8% głosów)
  8. Antoni Syrek-Dąbrowski – 51 (2,7% głosów)

Wszystkich głosów: 1895


Jak oceniasz ten artykuł?
2
3
0
0

Komentarze3 komentarze

  1. Brakuje mi tu jedynie Maćka Brudzewskiego, bo gość miał naprawdę świetny program “Każdy ratuje siebie”. Mały niesmak ale gratulacje dla wszystkich panów i pań. 😀

    • Standupedia

      Jesteśmy wielkimi fanami Maćka i tego występu, ale musieliśmy odłożyć na bok sympatie i obiektywnie wybrać 8 nominowanych filmów, które zrobiły największą furorę w internecie. Ciężko wskazać kogo można byłoby usunąć z tej listy kosztem “Każdy ratuje siebie”.

  2. Pingback: Rafał Pacześ – 30 faktów z życia na 30. urodziny

Skomentuj