Olka Szczęśniak zdobywa Golden Mic 2019 jako Stand-uperka Roku! Swój głos oddało na nią 30,3% z 1729 osób, co pozwoliło wyprzedzić o ponad 8% Katarzynę Piasecką.
Pochodząca z Częstochowy Olka pierwszy raz do czynienia ze stand-upem miała w czasach szkolnych, kiedy naśladowała Eddiego Murphyego po obejrzeniu jego kultowego speciala „Delirious”. Przygodę ze stand-upem zaczęła na poważnie w 2013 roku w Krakowie, gdzie studiowała architekturę. Wtedy na I roku poznała Tomasza Gieferta z Comedy Lab i choć próbował ją wkręcić w impro, to zdecydowanie bardziej odpowiadał jej stand-up.
Dużą rozpoznawalność przyniosły jej kilkuminutowe filmy na YouTube, zamieszczone w latach 2015-16, które przekroczyły milion wyświetleń. Występowała m.in w TVP u Kacpra Rucińskiego i u Kuby Wojewódzkiego w TVN. Jeszcze większym hitem okazał się jej pierwszy pełny program „Dystans Krytyczny„, który zbliża się do 2 milionów odtworzeń.
W 2019 roku Olka Szczęśniak prowadziła 4 sceny komediowe (w Częstochowie, Sosnowcu, Gdyni i Tczewie) i organizowała ogólnopolską trasę „Stand-up Skład” z udziałem czołowych polskich stand-uperów. 20 grudnia opublikowała kolejny program „Zespół HAJSpergera„, który błyskawicznie zdobył popularność, a stand-uperka w komentarzach chwalona była za progres.
Co jeszcze powinniście widzieć o Olce? Nie przepada za polską policją, a ostry język tłumaczy wychowaniem się na wprost wielkiego targowiska. Jej partnerem jest reprezentant Polski w beach soccerze, a sąsiadem Abelard Giza, którego spotyka na zakupach w Tesco w Pruszczu Gdańskim.
Życzymy, aby 2020 był dla Olki Szczęśniak jeszcze lepszym rokiem!