Magda Kubicka

Oceń komika w skali 1-10
8.3 (37 ocen)
Poczekaj chwilę...

Magda Kubicka – stand-uperka urodzona 6 marca 1994 we Włodawie.

Magda Kubicka – szkolna artystka

Magda Kubicka od dziecka zafascynowana była sceną. Już w czasach szkolnych brała aktywny udział w zajęciach teatralnych, pisała własne scenariusze, a nawet wystawiała autorskie przedstawienia. Dla studiów prawniczych przeprowadziła się do Krakowa, ale uczyła się niechętnie, co stało się impulsem do założenia kabaretu.

Magda Kubicka – Nomen Omen

Na początku 2014 wspólnie z innymi studentami założyła Kabaret Nomen Omen. Jego skład był początkowo mieszany, a rok później przekształcił się w jeden z nielicznych w Polsce komediowych duetów żeńskich. Wtedy też Nomen Omen zaczął jeździć po całej Polsce i zdobywać nagrody na przeglądach kabaretowych. Dziewczyny prowadziły własną audycję radiową na antenie FunRadio.Fm oraz zorganizowały „Kabaret na obcasach”, czyli ogólnopolską trasę żeńskich kabaretów. Dużym sukcesem Magdy Kubickiej było pojawienie się w programie Mam Talent na TVN, gdzie doszły do ćwierćfinału. Na co dzień pracowała na infolinii banku i jak sama wspomina, dzięki elastycznemu grafikowi mogła pogodzić pracę ze swoją działalnością sceniczną.

Czytaj dalej

Magda Kubicka – stand-uperka

W 2016 Magda Kubicka siedziała w pierwszym rzędzie na występie Katarzyny Piaseckiej w Legionowie. Doświadczona komiczka weszła w dialog z Magdą i to zainspirowało ją, aby zająć się stand-upem. Na scenę wyszła 2 miesiąca później i zaczęła utwierdzać się w przekonaniu, że to nie improwizacja, teatr ani kabaret jest dla niej odpowiednią formą, a właśnie stand-up. Miała 5 minut materiału, z którym jeździła po open micach. Słuchała uważnie rad bardziej doświadczonych komików, dzięki czemu jej tekst się wydłużał, a na scenie radziła sobie coraz lepiej.  W tym samym roku została przyjęta do Comedy Lab – składu krakowskich komików, gdzie już jako stand-uperka chętnie wchodziła w rozmowy z publicznością. W 2018 została finalistką uznanych festiwali komediowych PaKi w Krakowie i Famy we Wrocławiu. Na największym festiwalu SZPAK w Szczecinie okazała się najlepsza.

Magda Kubicka i jej przygody za kółkiem

Jeszcze głośniej o Magdzie Kubickiej zrobiło się po zamieszczeniu nagrania z festiwalu Ludzik w Koszalinie, gdzie ze sceny opowiadała o telefonach, które odbierała jako pracownik infolinii. W 2019 postanowiła założyć własny kanał na YouTube, gdzie zamieściła 5-mnutowy fragment stand-upu o swoich przygodach za kierownicą. Film okazał się hitem – do tej pory był obejrzany ponad milion razy. W grudniu tego samego roku opublikowała swój pierwszy pełny program „Nie o taką Polskę walczyłam”, dołączając do grona najbardziej rozpoznawalnych polskich stand-uperek. Obecnie występuje z programem „Love Me Tinder”.

BILETY NA WYSTĘPY