Szykujmy się w grudniu na wysyp stand-upów w sieci

0

Nadchodzący miesiąc zapowiada się niezwykle obficie pod względem stand-upowych nowości na YouTube. Oficjalne premiery swoich pełnych programów zapowiedziało już 3 komików, a lada moment możemy spodziewać się co najmniej drugie tyle filmów.

My szczególnie czekamy na Macieja Brudzewskiego i jego „Każdy ratuje siebie”. To 60-minutowy materiał podczas, którego stand-uper z Olsztyna opowiada między innymi o swoich problemach gastrycznych na scenie, występie w klubie swingersów, fałszywym Kinder Bueno, ale przede wszystkim o lęku przed nietoperzami w dzieciństwie, która to historia robi absolutną furorę na widowni. Przyznamy, że dawno nie byliśmy na tak dobrym stand-upie i zwiastujemy Maćkowi spokojne przebicie jego poprzedniego programu i rychłe dołączenie do ścisłej czołówki w Polsce.

Stand-uper swój występ nagrywał pod koniec września w Białymstoku, a premierę filmu zaplanował na 15 grudnia.

Wcześniej, bo już 2 grudnia pojawi się 20 minutowe „Nowe Rozdanie” Michała Kutka. Komik dołączy w ten sposób do Mateusza Sochy i Piotra „Zoli” Szulowskiego, który już w czerwcu wrzucili swój materiał z tej trasy. Jak zapowiada sam autor, będzie to opowieść o codzienności człowieka, który zdecydował się na komedię, mimo, że z wykształcenia jest prawnikiem.

Co się stanie jeśli pomieszasz człowieka o wątpliwej pewności siebie z zaburzeniami żywienia? Jak będzie wyglądać codzienność człowieka, który jest wykształconym prawnikiem, ale zdecydował, że jego życiem kierować będzie komedia? Do jakiej pracy stworzony jest taki człowiek, jeśli nie do bycia komikiem? Michał w swoim programie, który prezentował podczas trasy Nowe Rozdanie podaje na tacy swoje frustracje i obawy w sposób absurdalny i prześmieszny!

6 grudnia o mikołajkowy prezent zadba także Magda Kubicka. Stand-uperka znana z licznych przygód na kursie prawa jazdy, udostępni swój pierwszy pełny materiał zatytułowany „Nie o taką Polskę walczyłam”. Tym razem Magda opowie również o trudach korzystania z innego środka lokomocji, czyli PKP. Poruszy temat ekshibicjonizmu, podzieli się wrażeniami z bycia matką chrzestną oraz zapozna nas ze swoją babcią, która lubi sobie wypić.

Babcia ma także dwie zasady: „bzykać się trzeba bez zobowiązań” i „chcę umrzeć przed premierą tego programu”. Premiera była, a babcia żyje, więc musicie to zobaczyć!

W grudniu powinien ukazać się również program innej stand-uperki. Olka Szczęśniak swój ostatni materiał nagrywała we wrześniu w Gdańsku, Bielsko-Białej i Radomiu. 7 grudnia pojawi się z nim jeszcze w Szwecji, a potem występować będzie już z nowym materiałem. Nic więc nie będzie stało na przeszkodzie, żeby Zespół HAJSpergera trafił do sieci. O czym będzie można usłyszeć?

O naszej wspaniałej służbie zdrowia, sama medycyna jest mega ciekawym tematem. Trochę o rodzinach wielodzietnych i pochodzeniu. O tym co polepszyłoby klimat w Kościele (temat religii ogólnie, tak uprzedzam wrażliwych:) Jaki wpływ na charakter ma dzieciństwo. Czemu kobiece strajki nie są skuteczne? Co z tymi stereotypami? Nie mogło zabraknąć też miejsca na wątek o częstochowskiej policji i sąsiedzkich waśniach. Klasycznie na koniec warto dodać coś o seksie, bo to bardzo ruchliwy temat 🙂

Wszystko wskazuje na to, że doczekamy się również debiutanckiego nagrania Zbycha Grabowskiego, którego możecie kojarzyć z telewizyjnego Idola. Krakowski komik zapewnia jednak, że na scenie nie będzie śpiewać. Będzie natomiast przez co najmniej 30 minut prezentować materiał, który zbierał od początku solowego występowania na scenach całej Polski. Swój program nagrywał 8 listopada w Artefakt Cafe.

Co ponadto? Niewykluczone, że jeszcze w tym roku całość swojego programu wrzuci Jasiek Borkowski oraz pojawi się nagranie Juliusza Sipiki. Ostatnio w Comedy Club również Wiolka Walaszczyk zdradziła, że szykuje się do udostępnienia swojego stand-upu. Przede wszystkim jednak, wielkimi krokami, zbliża się premiera „Bałaganu na Strychu” Lotka, o czym informowaliśmy na początku listopada.

To będzie godne zwieńczenie udanego roku 2019 w polskim stand-upie.

Jak oceniasz ten artykuł?
0
0
0
0

Skomentuj