Stand-uperka Roku 2020: Magda Kubicka

6

Stand-uperką Roku 2020 w plebiscycie Golden Mics zostaje Magda Kubicka! Zwycięstwo zapewniło jej zdobycie 28% głosów z wszystkich 2761 oddanych w tej kategorii.

Obserwując rozwój Magdy ciężko uwierzyć, że stand-upem zajmuje się raptem od 2016 roku, kiedy to po występie Katarzyny Piaseckiej w Legionowie, sama postanowiła sprawdzić się na scenie. 4 lata później jeździła już po Polsce ze swoim drugiem specialem Love me Tinder i dała ok. 100 biletowanych występów, w czym przecież mocno przeszkadzała pandemia. W 2020 stand-uperkę pochodzącą z Włodawy mogliśmy oglądać w telewizji w programie Comedy Club czy w Dzień Dobry TVN, a w internecie w krótkich fragmentach i crowd worku, w którym radzi sobie wyjątkowo dobrze.

Tuż po świętach opublikowała swój program na YouTube, choć żartowała, że zastanawiała się nad RedTube. Pomimo, że częstochowska publiczność rzucała jej spore kłody pod nogi, to dogadywanie z tłumu udało się jej obrócić w atut. Cięte i błyskawiczne riposty sprawiły, że występ momentami przeradzał się w roast widowni. Magda potwierdziła sceniczną charyzmę i po raz kolejny udowodniła, że świetnie odnajduje się nawet w trudnych warunkach. Film w pierwsze 2 tygodnie osiągnął 700 tysięcy wyświetleń, a ludzie w komentarzach przestrzegali, żeby nic nie jeść podczas jego oglądania, bo można zadławić się ze śmiechu.

To, że był to dobry rok dla Kubickiej, widoczne jest również na Facebooku. Jej fan page w ciągu ostatnich 12 miesięcy urósł dwukrotnie i obecnie obserwuje go już blisko 80 tysięcy osób. Polecamy zresztą go śledzić, bo social media Magdy stały się niejako dopełnieniem jej stand-upu. W ten sposób możemy zobaczyć jak wyglądała impreza firmowa grana dla dekarzy, policzyć czy faktycznie zrobiła 40 krokietów na święta oraz śledzić kontynuacje motoryzacyjnych przygód.

W plebiscycie Golden Mics Magda Kubicka wygrała przewagą 63 głosów nad Olką Szczęśniak, która choć w 2020 skupiła się na graniu na żywo „Wszyscy jesteśmy hipokrytami”, to na YouTube zanotowała ponad 4 mln nowych wyświetleń. Trzecie miejsce zajęła Wiolka Walaszczyk, która opublikowała materiał „Życie od kuchni”, zorganizowała własny roast i zrobiła furorę w skeczach Lotka i Rutka.

Łącznie oddanych głosów: 2761


Wyniki Golden Mics 2020

Jak oceniasz ten artykuł?
0
15
0
0

Komentarze6 komentarzy

 1. Mi zabrakło Brudzia. Dobry program, utalentowany. Midze go wysoko w rankingach.

  Magda i Olka – potwierdzam, 2 najlepsze w pl w swojej kategorii (wagowej)

  😉

  2
  1
 2. Pingback: Najlepsze nagranie w internecie 2020: Półczłowiek, półgłówek - Piotrek Szumowski - Standupedia.pl

 3. Pingback: Najlepszy wspólny projekt 2020: BANG2 - Standupedia.pl

 4. Pingback: Stand-uper Roku 2020: Piotrek Szumowski - Standupedia.pl

 5. Pingback: Najlepszy program na żywo 2020: Zoba Co Jes - Rafał Pacześ - Standupedia.pl

 6. Pingback: Najlepsze rozmowy o stand-upie 2020: Strefa Gizy - Standupedia.pl

Skomentuj