Najlepszy program na żywo 2020: Zoba Co Jes – Rafał Pacześ

17

Zoba Co Jes to najlepszy program, jaki można było zobaczyć na żywo w 2020 roku zdaniem fanów stand-upu, uczestniczących w plebiscycie Golden Mics. Na program Rafała Paczesia głos oddało blisko 29% z 2544 osób.

Gruby Wiór ze swoim 90-120 minutowym materiałem występował od marca 2019, zapełniając największe hale w Polsce. W 2020 roku wyskakiwał z wersalki na warszawskim Torwarze, Netto Arenie w Szczecinie, a także w Kielcach i Zielonej Górze. Łącznie 83 000 osób słuchało opowieści wyprowadzeniu się Rafała z patologicznej kamienicy, trudnej adaptacji na nowoczesnym osiedlu, wybieraniu żyrandola w IKEI i wykańczaniu mieszkania rękami nieomylnych majstrów.

Pacześ opowiedział też o próbach kręcenia własnego pornosa, traumatycznej pizzy z prodiża, męczącej popularności i awaryjnym lądowaniu w USA na powrocie z urlopu w Meksyku. Widzowie poznali instagramerkę z Elbląga, która spodobała mu się od pierwszego „łejrzenia”, hardkorowego ojczyma-narciarza oraz współtowarzysza kompromitującej przygody w mecce homoseksualistów. Ponadto z Zoba Co Jes można było dowiedzieć się co to jest DM, czym byłby półpasierb i jak wyglądałby świat bez seksu. Rafał na scenie wyżył się też aktorsko, wcielając się w rolę jąkały czy niepełnosprawnego dziecka.

Ze względu na pandemię, program grany był aż do września 2019, a 1 stycznia 2021 wylądował na platformie ottwow.com. W głosowaniu Rafał Pacześ o ponad 200 punktów wyprzedził Mateusza Sochę i jego Masochistę oraz materiał Łukasza Lotka Lodkowskiego z trasy BANG2.

Łącznie oddanych głosów: 2544


Wyniki Golden Mics 2020

Jak oceniasz ten artykuł?
6
51
20
4

Komentarze17 komentarzy

 1. Pingback: Stand-uper Roku 2020: Piotrek Szumowski - Standupedia.pl

 2. Pingback: Najlepszy debiut w internecie 2020: Jakub Ćwiek - Standupedia.pl

 3. Pingback: Stand-uperka Roku 2020: Magda Kubicka - Standupedia.pl

 4. Pingback: Najlepsze rozmowy o stand-upie 2020: Strefa Gizy - Standupedia.pl

 5. Pingback: Najlepsze nagranie w internecie 2020: Półczłowiek, półgłówek - Piotrek Szumowski - Standupedia.pl

 6. Pingback: Najlepszy wspólny projekt 2020: BANG2 - Standupedia.pl

 7. Pingback: Golden Mics: Wybierz najlepszych w stand-upie w 2020! - Standupedia.pl

 8. Pingback: Najlepszy plakat 2020: Please, Stand-up! - Standupedia.pl

 9. Największą porażką Paczesia, to jest skopiowanie „show” od Kuby Wojewódzkiego. Czyli zapraszanie na kanapę znanych osób i wygłupianiu się na wizji, co może oznaczać, że skończyły mu się tematy. Bo ile można opowiadać o wakacjach i swoich byłych dziewczynach…

  3
  4
  • taki „format” show nie jest wcale wynalazkiem Wojewódzkiego…. on nawet nie był jego pionierem w Polsce

   4
   1
   • Czyli potwierdzasz moje słowa, że zapraszanie ludzi na kanapę to odgrzewanie zajebiście starego kotleta

    • Każdy wywiad czy program publicystyczny polega na zapraszaniu ludzi na kanapę. Sformuowanie odgrzewany kotlet w tym przypadku, moim zdaniem, zupełnie nietrafione.

 10. Pingback: Największy progres w 2020: Piotr Zola Szulowski - Standupedia.pl

 11. Uuu przesada, R.Pacześ omamił większość ” Zoba ….” Jest najslabszym programem. Trudno bedzie mu przebic poprzednie programy. Ten program , nie bawi w 70%, wiele tematów tych samych tylko pokolorowane innaczej.

  18
  5