Najlepszy program na żywo 2020: Zoba Co Jes – Rafał Pacześ

0

Zoba Co Jes to najlepszy program, jaki można było zobaczyć na żywo w 2020 roku zdaniem fanów stand-upu, uczestniczących w plebiscycie Golden Mics. Na program Rafała Paczesia głos oddało blisko 29% z 2544 osób.

Gruby Wiór ze swoim 90-120 minutowym materiałem występował od marca 2019, zapełniając największe hale w Polsce. W 2020 roku wyskakiwał z wersalki na warszawskim Torwarze, Netto Arenie w Szczecinie, a także w Kielcach i Zielonej Górze. Łącznie 83 000 osób słuchało opowieści wyprowadzeniu się Rafała z patologicznej kamienicy, trudnej adaptacji na nowoczesnym osiedlu, wybieraniu żyrandola w IKEI i wykańczaniu mieszkania rękami nieomylnych majstrów.

Pacześ opowiedział też o próbach kręcenia własnego pornosa, traumatycznej pizzy z prodiża, męczącej popularności i awaryjnym lądowaniu w USA na powrocie z urlopu w Meksyku. Widzowie poznali instagramerkę z Elbląga, która spodobała mu się od pierwszego „łejrzenia”, hardkorowego ojczyma-narciarza oraz współtowarzysza kompromitującej przygody w mecce homoseksualistów. Ponadto z Zoba Co Jes można było dowiedzieć się co to jest DM, czym byłby półpasierb i jak wyglądałby świat bez seksu. Rafał na scenie wyżył się też aktorsko, wcielając się w rolę jąkały czy niepełnosprawnego dziecka.

Ze względu na pandemię, program grany był aż do września 2019, a 1 stycznia 2021 wylądował na platformie ottwow.com. W głosowaniu Rafał Pacześ o ponad 200 punktów wyprzedził Mateusza Sochę i jego Masochistę oraz materiał Łukasza Lotka Lodkowskiego z trasy BANG2.

Łącznie oddanych głosów: 2544


Wyniki Golden Mics 2020