Największy progres w 2020: Piotr Zola Szulowski

9

Głosujący w plebiscycie Golden Mics uznali, że największy progres w 2020 roku poczynił Piotr Zola Szulowski. Stand-uper z Grodziska Mazowieckiego zdobył 27,59% głosów ze wszystkich 2766 oddanych w tej kategorii.

Z pewnością duża w tym zasługa “Granic wytrzymałości”, z którymi w 2020 Piotrunia do czasu wybuchu pandemii występował niemalże dzień w dzień, a do tytułu programu na stałe przylgnął przedrostek SOLD OUT. Jak przyznaje sam Zola, szybki wzrost zainteresowania jego stand-upem jest dla niego kosmosem, którego jeszcze niedawno zupełnie się nie spodziewał, marząc o zapełnianiu sal na 80-100 osób.

30 listopada Granice Wytrzymałości zostały opublikowane na YouTube i wśród komentarzy próżno szukać negatywnych reakcji. Chyba, że wliczamy w to oplucie monitora, popłakanie się, zakwasy twarzy i ból brzucha od śmiechu. Opowieści Rzadkiego o usypianiu dziecka, pijanych kobietach na weselu czy wojnach w lumpeksach przez pierwsze półtora miesiąca nabiły 4,6 mln wyświetleń, dzięki czemu dotarły na 2 miejsce karty “na czasie”. Dla porównania jego poprzedni program potrzebował ok. pół roku do nabicia takiego wyniku.

Nie sposób też docenić progresu komika w umiejętnościach aktorskich. Tak jak w zeszłym roku zaskoczył nas grą na harmonijce, tak teraz wcieleniem się w postaci, takie jak chociażby Golum. Warto także odnotować rosnącą płodność pisarską Piotra. Jego każdy kolejny solowy program jest znacznie dłuższy niż wcześniejszy – odpowiednio 22, 44 i 70 minut.

W głosowaniu Piotr Zola Szulowski o blisko 150 punktów wyprzedził autora najlepszego nagrania w internecie – Piotrka Szumowskiego oraz o ok. 300 głosów Magdę Kubicką, której jedno z nagrań zostało najlepiej ocenione ze wszystkich stand-upów 2020 przez użytkowników YouTube.

Łącznie oddanych głosów: 2766


Wyniki Golden Mics 2020

Jak oceniasz ten artykuł?
0
10
3
1
Right Menu Icon