Najlepszy wspólny projekt 2020: BANG2

7

W głosowaniu Golden Mics 2020 na najlepszy wspólny projekt w stand-upie nie było żadnych wątpliwości. W cuglach zwyciężył BANG2, który zdobył ponad połowę z oddanych z 2640 głosów.

BANG2 to największy projekt w historii stand-upu w Polsce. Trasa obejmowała 24 występy w 14 największych halach kraju, a organizatorzy zdążyli ją zorganizować jeszcze przed epidemią. Od 22 stycznia do 24 lutego mogliśmy oglądać ok. 30-minutowe występy Rafała Paczesia, Łukasza Lotka Lodkowskiego i Kacpra Rucińskiego. “Trzech tygrysów stand-upu” zapowiadał Rafał Rutkowski, a supportowali ich Darek Gadowski i Czarek Sikora. Show przez miesiąc obejrzało 133 tysięcy widzów! Na Facebooku BANG2 można znaleźć podsumowanie projektu w liczbach.

  • Materiał Rafała Paczesia z BANG2 dostępny jest na YouTube i do tej pory został obejrzał 8 mln razy, co czyni go najpopularniejszym stand-upem z 2020 roku.
  • Łukasz Lotek Lodkowski zaplanował dodatkowy występ na 23 lutego 2021 w warszawskiej Stodole, gdzie jeszcze raz zamierza nagrać swój materiał.
  • Kacper Ruciński początkowo zapowiadał opublikowanie nagrania z BANG2 na listopad, do czego ostatecznie nie doszło.

W plebiscycie BANG2 wygrał 900 głosami nad jubileuszową Wielka Trasą Stand-up Polska. Na trzecim miejscu znalazł się Stand-up Online, czyli nowatorski projekt Bartosza Zalewskiego, Piotrka Szumowskiego i Jaśka Borkowskiego, który mogliśmy oglądać sześciokrotnie od marca 2020.

Łącznie oddanych głosów: 2640


Wyniki Golden Mics 2020

Jak oceniasz ten artykuł?
0
6
0
0
Right Menu Icon