Stand-uper Roku 2020: Piotrek Szumowski

1

Piotrek Szumowski Stand-uperem Roku 2020! Tak wyrównanego pojedynku w plebiscycie Golden Mics jeszcze nie było. Komik ze Stand-up Polska zdobył 559 głosów, co oznacza, że wygrał… 2 punktami nad głównym rywalem w głosowaniu, w którym uczestniczyło 2887 osób.

To był wyjątkowo udany i pracowity rok dla Piotrka. Rozpoczął go od opublikowania w styczniu materiału z 9. Wielkiej Trasy Stand-up Polska, w którym mówił w wymieraniu zwierząt. Już wtedy wiele osób dostrzegło spory progres u Szumiego, co przełożyło się na wyniki filmu, który zanotował do tej pory blisko 1,3 mln wyświetleń. Gdy w marcu rozpoczęła się pandemia, komik wspólnie z Bartoszem Zalewskim i Jaśkiem Borkowskim zareagował błyskawicznie i zaproponował nowatorski format Stand-up Online, umilający czas na kwarantannie fanom komedii przez kolejnych 6 edycji. Inną odpowiedzią na epidemię było wyprodukowanie wspólnie z jednym z browarów programu Dobre Noviny, gdzie z Michałem Kempą dzielili się co tydzień pozytywnymi newsami, w tym mało optymistycznym czasie. Format na tyle przypadł do gustu widzom, że doczekał się kontynuacji w formie 10-odcinkowego reportażu z wyjazdu komików do Czech.

Niewątpliwym sukcesem Szumersa była publikacja programu „Półczłowiek, półgłówek”, który lada moment przekroczy 4 mln wyświetleń na YouTube. W naszym plebiscycie uznaliście go za najlepszy stand-up w internecie w 2020. Materiał był też przyczynkiem do zabawnego beefu z Michałem Leją, w ramach, którego powstawały kawałki hip-hopowe, memy, a nawet film z polską parą porno. Na fali popularności reportażu „Stand-upy i Podróże, czyli Rejent i Szumowski w Berlinie”, zaczął streamować swoje domowe spotkania z Królem Roastów. Do tej pory powstało 29 odcinków live podcastu, a łączna ilość ich wyświetleń w 2020 roku przekroczyła 1 milion.

Gdy tylko stało się to możliwe, Szumowski szybko wrócił do występowania na żywo. Wspólnie z bratem zorganizował Stand-up Challenge, gdzie na warsztatach uczył rzemiosła początkujących open-micerów. We wrześniu zadebiutował z nowym programem „Enzymy i Pioruny” oraz występował na 10. Wielkiej Trasy Stand-up Polska, skąd opublikował w grudniu swoje trzecie nagranie na YouTube w 2020 roku.

Mało jak na komika, do którego kiedyś przylgnęła łatka lenistwa? Dodajmy w takim razie, że w minionych 12 miesiącach wziął też udział w filmowej promocji fundacji Atalaya, która urządzała mieszkania dla wychowanków domu dziecka. Pojawił się też w popularnych programach telewizyjnych i internetowych, takich jak Turbo Kozak na Canal+, Matura to Bzdura czy 7 metrów pod ziemią, co było efektem podpisania umowy z jedną z marek whisky. Piotrka mogliśmy też słuchać w niemalże wszystkich branżowych podcastach – w Nieporozumieniu, Nagrałeś To!?, Live z komikiem, Śmiechoskopie i Można się dosiąść.

Piotrek Szumowski w plebiscycie Golden Mics zgarnął 19,43% głosów. Tuż za jego plecami był Rafał Pacześ, który w 2020 m.in. występował na największej trasie w historii polskiego stand-upu, opublikował BANG2 obejrzany 8 mln razy na YT, napisał bestsellerową powieść, wyprodukował kolejny sezon Czarnej Wołgi i zadebiutował z własnym late night-show. Na trzecim miejscu znalazł się Piotr Zola Szulowski, którego Granice Wytrzymałości zostało obejrzane już blisko 5 mln razy, a od Was otrzymał Golden Mica w kategorii „Największy progres w 2020”.

Stand-uper Roku 2020!

Łącznie oddanych głosów: 2887


Wyniki Golden Mics 2020

Jak oceniasz ten artykuł?
1
9
1
3

KomentarzeJeden komentarz

  1. Pingback: Największy progres w 2020: Piotr Zola Szulowski - Standupedia.pl

Skomentuj