Stand-uper roku 2019: Rafał Pacześ

2

Panie i Panowie, za najlepszego stand-upera roku 2019 w plebiscycie Golden Mics uznaliście Rafała Paczesia! Pacześ szedł łeb w łeb z Mateuszem Sochą, ale ostatecznie na 1895 głosujących, Rafał zdobył 577 głosów, co pozwoliło mu wygrać 76 głosami. Trzecie miejsce na podium przypadło Piotrowi „Zoli” Szulowskiemu.

Choć w minionych 12 miesiącach „Gruby Wiór” nie zamieścił żadnego materiału na YouTube, to niewątpliwe 2019 był dla niego niezwykle udany. Rok zaczął od wyprodukowania własnego programu motoryzacyjnego na YouTube. Do tej pory ukazało się 10 odcinków Czarnej Wołgi, z czego najpopularniejszy z Lotkiem ma blisko 1,5 mln wyświetleń, a o pranku z kradzieżą Bentleya przez bezdomnego rozpisywały się czołowe media w Polsce. W lutym komik wypuścił własne wzory koszulek z najpopularniejszymi tekstami ze swoich stand-upów. W marcu wspólnie z Magdą Mołek poprowadził galę wręczenia Fryderyków w Katowicach. W swoim stylu żartował z Magdy Gessler, Dawida Podsiadło czy Edyty Górniak, nie przejmując się, że widzowie TVN nie są przyzwyczajeni do bezkompromisowego stylu komentarzy, charakterystycznego dla stand-upu.

W czerwcu znów z Katowic wrócił z tarczą, gdzie w wypełnionym po brzegi Spodku zagrał swój najnowszy program „Zoba Co Jes” dla rekordowych 8,5 tysięcy widzów. Dwa dni później RMF FM poinformował, że Pacześ dołącza do prowadzących poranne pasmo „Wstawaj, szkoda lata”, a na jesieni Kuba Wojewódzki, ogłosił, że stand-uper będzie jego gościem w najpopularniejszym w Polsce talk-show. Na początku listopada Rafał zorganizował Roast Łodzi z udziałem prezydent miasta. Wydarzenie w Atlas Arenie oglądało na żywo ponad 11 tysięcy osób! Warto zresztą dodać, że w 2019 roku wydarzenia z udziałem Paczesia oglądało ponad 100 tysięcy osób.

Przebicie się komika do mainstreamu zaowocowało propozycją nagrania dla TVN własnego show „Dobry Wieczór Pacześ„. Na fali popularności Rafał otworzył również własną restaurację w centrum Łodzi, w której dostępne jest jego piwo o nazwie „Gruby Wiór”. Udany rok zakończył hucznym Sylwestrem w Komediowej.

Mamy nadzieję, że w 2020 roku Rafał Pacześ nie zwolni tempa i nadal będzie popularyzował stand-up w Polsce.

1. Rafał Pacześ – 577 (30,4% głosów)

Rafał Pacześ

2. Mateusz Socha – 501 (26,4% głosów)

Mateusz Socha

3. Piotr „Zola” Szulowski – 259 (13,7% głosów)

Piotr Zola Szulowski

4. Abelard Giza – 224 (11,8% głosów)

Abelard Giza

5. Łukasz „Lotek” Lodkowski – 170 (9,0% głosów)

Łukasz Lotek Lodkowski

6. Kacper Ruciński – 59 (3,1% głosów)

Kacper Ruciński

7. Paweł Chałupka 54 (2,8% głosów)

Paweł Chałupka

8. Antoni Syrek-Dąbrowski – 51 (2,7% głosów)

Antoni Syrek-Dąbrowski

Jak oceniasz ten artykuł?
0
0
0
0

Komentarze2 komentarze

  1. Pingback: Stand-uper Roku 2020: Piotrek Szumowski - Standupedia.pl

  2. Pingback: Wyniki Golden Mics 2019 - najlepsi w stand-upie - Standupedia.pl

Skomentuj