Paweł Chałupka

Paweł Chałupka – polski  stand-uper  urodzony w 1985 roku w Gryficach.

Paweł Chałupka – gwiazda domowego talk-show

Pawła od zawsze ciągnęło do komedii. W dzieciństwie udawał głosy i nagrywał talk-show na kasetach, gdzie sam ze sobą przeprowadzał wywiady. W jego towarzystwie znajomi padali ze śmiechu i powtarzali, że zostanie kabareciarzem. Pod koniec liceum miał przekonanie, że przegra życie, jeśli nie będzie robił komedii. Miał ciągoty do działalności scenicznej, dlatego zdawał na Uniwersytet w Zielonej Górze, która uchodzi za zagłębie kabaretowe. Niestety nie udało się, więc wyjechał do Szczecina, gdzie studiował politologię i zamieszkał na 5 lat.

Paweł Chałupka – niedoszły brzuchomówca

W 2009 Paweł Chałupka po obronie magisterki przeprowadził się do Warszawy oraz dalej pracował jako kucharz i pizzerman, między innymi u Krzysztofa Jaroszyńskiego. Satyryk dostrzegł u Pawła talent komediowy i postanowił opłacić mu warsztaty aktorskie w Teatrze Lalka. Paweł był tak zdeterminowany, żeby występować na scenie, że zainwestował 600 zł w kukłę i planował zostać brzuchomówcą. Miał debiutować na Kabaretonie w Operze Leśnej w Sopocie. W 2010 roku próbował też dostać się do Szymon Majewski Show, ale nie udało mu zdobyć zainteresowania komisji na castingu.

Czytaj dalej

Paweł Chałupka – pierwszy stand-up

W tamtych latach poznał Karola Kopca, z którym wystawił Tom & Jerry dla dziewczynki z fundacji Mam Marzenie. Dowiedział się o istnieniu stand-upu, wkręcił się w materiały Pablo Francisco na YouTube, jego idolem był też Jim Carrey. Pierwszy open mic zaliczył we wrześniu 2011 w warszawskim Resorcie Komedii. Całe życie wydawało mu się, że jest zabawny, ale tego dnia zderzył się z rzeczywistością. Dał słaby występ i wrócił załamany do domu. Potem próbował jeszcze kilka razy, ale wciąż na scenie nie szło mu dobrze. Zmieniło się to dopiero przed piątym występem, kiedy wyszedł po dwóch piwach i był bardziej wyluzowany.

Paweł Chałupka – gastro raper

W swoim materiale poruszał temat pracy w gastronomii, w której łącznie spędził 12 lat. Przysporzyło mu to wielu fanów z gastro, którzy utożsamiali się z historiami z klientami. Od czasu nastolatka słuchał polskiego hip-hopu. Żartował z tekstów raperów, co część widowni uznała za niezwykle trafne i zabawne, ale w środowisku hiphopowym wywołało kontrowersje. Pod koniec 2015 roku wspólnie z Tomkiem Kołeckim i Patrykiem Czebańczukiem założył grupę „Po Prostu Stand-up”, z którą występował ponad 2 lata.

Paweł Chałupka – roasty i telewizja

Kariera Pawła Chałupki nabrała rozpędu po udanym występie na Roaście Tego Typa Mesa w styczniu 2015. W tym samym roku zdobył też 2 miejsce na Antrakt Stand-up Festiwal i pojawił się w programie Tylko dla dorosłych na TVP. W telewizji wystąpił także rok później, pokazując się w programie Kuby Wojewódzkiego na TVN. W 2017 roku zrobił furorę na Roaście Popka, z którego występ udało mu się zarejestrować telefonem i wrzucić na YouTube. Nagranie zanotowało ponad milion wyświetleń.

Paweł Chałupka – programy stand-up

W 2019 Paweł Chałupka zamieścił w internecie swój pierwszy pełny program. 40-minutowe To tylko żarty okazały się hitem i w kilkanaście miesięcy nabiły ponad 3 mln wyświetleń. W 2020 roku stand-uper opublikował kolejny program – Ego, które zawierają ponad 70 minut żartów. Widownia mogła przekonać się, że pod maską frustrata skrywa skrzydlatą duszę i pięknie pokręcony umysł.

BILETY NA WYSTĘPY