Polscy stand-uperzy pomagają urządzić mieszkania

3

Jak wyglądałby Wasz świat, gdybyście mieli naprawdę trudny start w życie i musieli codziennie walczyć o przetrwanie? Na to pytanie starają się odpowiedzieć polscy stand-uperzy, przedstawiając alternatywne scenariusze swojej kariery.

Abelard Giza, Łukasz „Lotek” Lodkowski, Adam Van Bendler, Kacper Ruciński, Karol Modzelewski, Paweł Chałupka, Rafał Rutkowski, Piotrek Szumowski i Rafał Banaś wsparli akcję fundacji Atalaya, która chce ułatwić wejście w dorosłość podopiecznym, opuszczającym domy dziecka.

Kiedy podopieczny domu dziecka kończy 18 lat i opuszcza tę instytucję, zwykle nagle ląduje w dupie. Dostaje kilkaset złotych i zwykle nie ma miejsca, gdzie może się zatrzymać. – Karol Modzelewski

Fundacja wywalczyła dla nastolatków 5 mieszkań wspomaganych w Warszawie, ale 4 z nich mają jedynie puste ściany i wymagają wyposażenia w meble, sprzęty i inne przedmioty codziennego użytku.

W pierwszym etapie zbiórki w kilka dni udało się zebrać 16 865,86 zł i zakupić do pralki, lodówki, łóżka, biurka i kilka kompletów pościeli. 

Jesteśmy absolutnie wzruszeni Waszym wsparciem i zaangażowaniem! Cieszą nas też Wasze komentarze i to, że wierzycie, że nasze działania mają sens i długą przyszłość! – możemy przeczytać na stroje fundacji Atalaya

Organizatorzy poinformowali, że brakuje jeszcze trochę mebli, oświetlenia, wyposażenia kuchennego. Planują również wspierać młodzież kompleksowo poprzez opłacanie im potrzebnych korepetycji, terapii, prawników czy kursów zawodowych. W tym celu utworzyli drugą zbiórkę, która trwa tutaj.

Zachęcamy do wsparcia!

Jeżeli myślisz, że Twoja kwota jest za mała albo nic nie zmieni, to nie prawda. 5 złotych oznacza kubek do kuchni jednego z mieszkań. – Rafał Rutkowski

Jak oceniasz ten artykuł?
0
164
0
0

Komentarze3 komentarze

  1. Pingback: TOP 10 artykułów w 2020 roku na Standupedia.pl - Standupedia.pl

Skomentuj