FAKAP – serial audio ze stand-uperami

0

4 marca Empik Go zaprezentuje nowy serial audio zatytułowany „FAKAP”, który powstał ze scenariusza łódzkiego stand-upera Juliusza Sipiki. Jak można się domyślać po tytule, fabuła osadzona będzie w świecie korporacji, gdzie pracownicy Działu Implementacji Procesów mierzyć się będą z kejsami i ich dedlajnami narzucanymi przez szefów firmy Viking Pharm.

W głównych rolach usłyszymy aktorów znanych z SNL Polska (m.in. Michała Meyera, Michała Zielińskiego, Sebastiana Stankiewicza) oraz czołówkę polskich stand-uperów – Łukasza „Lotka” Lodkowskiego jako Szamana Samoszambo, Adama Van Bendlera jako Kierownika ds. BHP, Magdę Kubicką jako Process Officer, a także Mateusza Sochę, Błażeja Krajewskiego czy Pawła Chałupkę. Jak twierdzą producenci, komicy sprostali zadaniu i nie odstają poziomem od profesjonalnych lektorów czy dubbingowców.

Zdjęcie: Facebook Magda Kubicka

Paweł Heba, Dyrektor Kreatywny Empik Go w rozmowie z Antyweb.pl przyznaje, że Juliusz Sipika przekonał ich swoim pomysłem na serial i scenariuszem pilota, który wyróżniała lekkość i humor. FAKAP ma czerpać najlepszych amerykańskich sitcomów takich jak „The Office” czy „Modern Family” i łączyć je z polskimi realiami. W produkcji możemy spodziewać się licznych nawiązań do polskiej sceny stand-upu, bo scenarzysta pisał postaci pod swoich kolegów i koleżanki ze sceny.

Materiały promocyjne Empik Go / Antyweb.pl

Zależało nam na obsadzie rozumiejącej nowoczesny humor. Po nagraniach widzimy, że trafiliśmy w dziesiątkę podczas castingów, zarówno jeżeli chodzi o dobór profesjonalnych aktorów jak i komików – dodaje Heba, który zapewnia, że takiego serialu w Polsce jeszcze nie było, a komedia jest jedną z najbardziej pożądanych treści na rynku.

Satyra z wyjazdów integracyjnych, sesji coachingu i wyścigu szczurów dostępny będzie w 6 odcinkach po 30 minut. Audioserial można będzie odsłuchać w ramach abonamentu Empik Go, który zaczyna się od 9,99 zł za miesiąc.

Jak oceniasz ten artykuł?
2
7
0
0

Skomentuj

Right Menu Icon