Piotrek Szumowski

Oceń komika w skali 1-10
9.6 (29 ocen)
Poczekaj chwilę...

Piotrek Szumowski to polski stand-uper, urodzony 4 sierpnia 1993 roku w Londynie.

Piotrek Szumowski – wyspiarz

Pochodzi z rodziny dyplomatów, przez co w dzieciństwie wychowywał się poza Polską. Na świat przyszedł w Westminster w Londynie, niedaleko stadionu klubu piłkarskiego Chelsea Londyn, z którym sympatyzuje do dzisiaj. W stolicy Wielkiej Brytanii mieszkał jedynie rok, a do szkoły podstawowej chodził w Zalesiu Górnym i w Australii.  W wieku 12 lat przeprowadził się do Dublina, gdzie chodził do gimnazjum i szkoły średniej. W 2010 roku wrócił do Polski, gdzie dokończył międzynarodową maturę.

Piotrek Szumowski – Toastmaster

Piotrek Szumowski jak sam przyznaje nigdy nie interesował się stand-upem, nie rozumiał go, a gdy trafiał na występy w irlandzkiej telewizji, to zmieniał kanał. Mimo to, już w wieku 17 lat trafił na scenę, choć było w tym dużo przypadku. Piotrek imprezował na mieście, a że nie miał wielu znajomych w Warszawie, zadzwonił do starszego brata, który brał udział w spotkaniu Toastmasters. Gospodarz wieczoru zaprosił Piotrka na open mic, gdzie w języku angielskim opowiedział swoje anegdoty z imprez. Podchmielonej widowni spodobało się na tyle, że jedna z dziewczyn poprosiła świeżo upieczonego stand-upera o złożenie autografu, a ten podpisał się na piersi.

Czytaj dalej

Piotrek Szumowski – English Stand-up Poland

Piotrek Szumowski szybko uzależnił się od stand-upu i chodził na kolejne open mici po angielsku, które z czasem zaczął samemu organizować. Stawał się coraz bardziej rozpoznawalny, motywowała go rywalizacja z Krisem – starszym bratem. Niestety w kluczowych momentach, gdy obywały się większe wydarzenia, które mogły pomóc mu w karierze, musiał wyjeżdżać za granicę. Wstąpił do Stand-up Polska, ale po tym jak wyjechał na pół roku na Erasmusa do hiszpańskiej Granady, musiał od nowa budować swoją pozycję. Wiatru w żagle nabrał po zdobyciu 2 miejsca na Festiwalu Antrakt w Warszawie w 2014  i Festiwalu Ludzik w Koszalinie w 2015. Zarobił pierwsze poważne pieniądze i uwierzył, że mógłby zajmować się stand-upem zawodowo.

Piotrek Szumowski – Komik dookoła świata

W wakacje 2015 Piotrek Szumowski wymyślił projekt “Komik Dookoła Świata”,  w ramach którego zbierał fundusze i okrążył świat, robiąc stand-up po angielsku i hiszpańsku w ponad 30 krajach. Podczas 409 dni w podróży występował na  największych festiwalach komediowych na świecie, gdzie prezentował 50-minutowy show (Panc Festiwal, Perth Fringe Festival, Adelaide Fringe Festival, Melbourne Comedy Festival, Sydney Comedy Festival). Jego barwne historie z przygody pozwoliły mu napisać własną książkę „Komik dookoła świata” oraz stworzyć materiał o tej samej nazwie.

Piotrek Szumowski – Półczłowiek, półgłówek

Piotrek z powodzeniem występował na Wielkich Trasach Stand-up Polska, gdzie przez widzów często uważany był za najlepszego ze wszystkich komików. Tematem przewodnik jego drugiego solowego programu stała się głupota. Wypracował własny styl, w którym konstruuje występ tak, żeby robić komedię z tego, że nie potrafi robić komedii. Tą autoironiczną postawę zaskarbił sobie fanów. Dość powiedzieć, że jego drugi solowy program „Półczłowiek, półgłówek” w 5 miesięcy doczekał się blisko 3 mln wyświetleń na YouTube. Stand-uper pomimo wciąż młodego wieku, nabył już dużą wiedzę, doświadczenie i umiejętności, którymi dzieli się na warsztatach Stand-up Challenge. Obecnie jeździ po Polsce z programem Enzymy i Pioruny.

BILETY NA WYSTĘPY