Sebastian Rejent otworzy własny browar?

0

W 43 odcinku „Rejent i Szumowski w domu na streamie” Sebastian Rejent poinformował o planach stworzenia własnego piwa. W odróżnieniu od Abelarda Gizy, Rafała Paczesia czy Mieszko Minkiewicza miałaby to nie być komercyjna współpraca z jednym z browarów, a samodzielne uwarzenie piwa w domowych warunkach.

Fascynacja Rejenta browarnictwem doskonale znana jest widzom podcastu. Stand-uperom podczas streamowania często towarzyszyło picie kraftów, a gdy w programie na początku 2021 pojawił się segment „Domorośli Kiperzy”, to testowanie domowych browarów i rozmowy o różnych gatunkach piw, stały się nieodłącznym elementem programu.

Komik pół żartem, pół serio, mówił o pomyśle uwarzenia piwa Ostre Żarty z dodatkiem chilli i żarcikiem pod kapslem. Tematem zainteresował się Browar Harpagan, ale Sebastian wolałby być w całości odpowiedzialny za proces produkcji. W tym celu uruchomił zbiórkę pieniędzy, dzięki której mógłby kupić specjalistyczny sprzęt i zgromadzić odpowiednią ilość słodu, chmielu i drożdży. Grainfather to nowoczesny zestaw do warzenia piwa, na który razem z niezbędnym składnikami i kosztami operacyjnymi, będzie musiał poświęcić 16 000 zł. Każdy kto wesprze akcje w kwocie co najmniej 100 zł może liczyć na dostarczenie pod drzwi pierwszej butelki trunku Rejenta.

Od kiedy Kasia zabrała mnie na kurs kiperski marzy mi się uwarzenie piwa. Nie byle jakiego piwa. Tylko dobrego piwa. (…) Wiecie, warzyć to można i w garnku, ale mnie ciągnie do technologii. Też dzięki technologii można warzyć lepiej i łatwiej – możemy przeczytać w opisie zbiórki.

Wspomniana zbiórka na pierwsze piwo Sebastiana Rejenta prowadzona jest w serwisie Patronite.pl. Jeśli chcecie wesprzeć stand-upera w spełnieniu jego marzeń, to możecie to zrobić pod tym linkiem. Poniżej znajdziecie natomiast najnowszy odcinek podcastu, w którym komik informuje o swoich planach.

Jak oceniasz ten artykuł?
0
1
0
0

Skomentuj