Golden Mics 2023: rozdanie nagród

6

Plebiscyt Golden Mics 2023 dobiega końca. Przez 12 dni oddawaliście głosy na swoich faworytów w 10 kategoriach, chętnie uzasadnialiście wybory i komentowaliście ogłoszone nominacje. Co nas cieszy, link do głosowania udostępniło też wielu komików. Dziękujemy Wam wszystkim za te aktywności, bo w ten sposób docieramy do nowych widzów stand-upu, którzy nie byli świadomi, że od 5 lat wyróżniamy artystów za ich twórczość na scenie i w internecie. To pozwala nam wspólnie tworzyć kulturę stand-upową w Polsce. W tym roku zebraliśmy 3216 głosów i powoli nadchodzi moment ogłoszenia wyników.

Pomysł gali na żywo w przyszłości

Od dłuższego czasu myślimy o wejściu na kolejny etap rozwoju plebiscytu, czyli zorganizowaniem branżowej gali, na której wręczalibyśmy nagrody zwycięskim komikom i projektom. Zastanawiamy się jak duże interesowanie budziłoby wydarzenie dla fanów stand-upu, które nie opierałoby się na klasycznym stand-upie. W przeszłości stream z udziałem Sebastiana Rejenta i Piotrka Szumowskiego pokazał, że ogłaszanie wyników plebiscytu może być świetną rozrywką, ale czy da się przełożyć taką atmosferę na scenę i wypełnić kilkuset osobową widownię? Postanowiliśmy Was o to zapytać w dodatkowych pytaniach i jesteśmy bardzo mile zaskoczeni wynikami.

W ankiecie wzięło udział 2/3 głosujących, a 62% z nich wyraziło zainteresowanie uczestnictwem w gali. Na ten procent składa się 786 osób zdecydowanie chętnych na pojawienie się na tego typu wydarzeniu i 539 wstępnie zainteresowanych. Co ciekawe, osoby niezainteresowane rozdawaniem statuetek na żywo w zdecydowanej większości (90%) nie są po prostu skłonne przyjechać do odległej Warszawy i liczą na streama, a tylko 7% z nich uważa galę za słaby pomysł.

Przy okazji otrzymaliśmy mnóstwo słów wsparcia i pomysłów na taki wieczór. Roast nominowanych, rozmowy z publicznością, telefony od widzów, bitwa na improwizacje, krótkie bity od zwycięzców, na których obecność liczycie. Przewijała się opinia, że galę powinien konieczne prowadzić Sebastian Rejent i Piotrek Szumowski, jeśli wróci już ze swoich wojaży. Pojawiły się też propozycje gospodarzy w osobie Bartosza Zalewskiego czy Rafała Rutkowskiego. Wszystko to brzmi bardzo ambitnie i niewątpliwie stanowi duże wyzwanie, szczególnie dla hobbystycznej strony. Wspólnie ze Stand-up No Limits postaramy się do tego odpowiednio przygotować i sprostać Waszym oczekiwaniom podczas kolejnej edycji.

W tym roku zapraszamy na live stream

Tymczasem w tym roku zapraszamy na rozdanie nagród w formie transmisji live ze studia, już w sobotę 3 lutego. Gospodarzami wieczoru będą Łukasz Kowalski i nie kto inny jak Sebastian Rejent. Panowie przedstawią nominowanych, uroczyście otworzą koperty z wynikami i nie zawahają się chwycić za telefon. Oczywiście wszystko to odbędzie się w komediowej atmosferze i z lekkim przymrużeniem oka. Startujemy o godz. 20:00 na Kanale Komediowym oraz na kanale Łukasza Kowalskiego. Dołączajcie do wydarzenia na Faceboku, żeby zapamiętać termin.

Gremium Golden Mics i 3 dodatkowe statuetki

Jak co roku ogłoszone nominacje wzbudziły wiele emocji. Pojawiły się głosy, że formuła plebiscytu sprzyja wygrywaniu najpopularniejszych nazwisk. Padały też propozycje nowych kategorii dla tych nie tak szeroko znanych stand-uperów. Wsłuchujemy się we wszystkie opinie, nie wykluczamy zmian w plebiscycie w przyszłości, a już teraz wykonujemy pierwszy krok w tym roku.

Utworzyliśmy gremium Golden Mics, w którym to sami przedstawiciele stand-upu przyznali wyróżnienia dla kolegów i koleżanek ze sceny. W skład gremium weszło 25 uznanych komików, którzy wybrali Stand-upera Roku, Stand-uperkę Roku i Największy Progres. Ogłoszenie wyników już w sobotę!

Jak oceniasz ten artykuł?
2
9
4
1

Komentarze6 komentarzy

  1. Fajnie że są wyniki. Oglądanie streama – sami oceńcie, szczególnie jak nie ma dźwięku. Ostatni raz głosowałem.

  2. Możecie dodać do artykułu wyniki?
    Oglądanie całego materiału jest męczące, aby znaleźć odpowienią kategorie. Taki skrót w formie slajdów byłby pomoccny

Skomentuj