Wielki Kwiz Stand-up Polska

0

Stand-up Polska zorganizowała Wielki Kwiz w reżyserii Maćka Buchwalda, fana teleturniejów i twórcy rebusów. 6-rundowe show poprowadził Maciej Adamczyk.

W zabawie wzięły w udział 3 drużyny:

  • stand-uperzy Piotrek Szumowski i Antoni Syrek-Dąbrowski
  • improwizatorzy Karolina „Nora” Norkiewicz i Mateusz Płocha
  • skład mieszany w osobach Karola Kopca i Jaśka Wasilewskiego

W pierwszej rundzie uczestnicy odpowiadając indywidualnie na pytania musieli wykazać się m.in. znajomością cen biletów dobowych w Luksemburgu i wiedzieć ile kilogramów przytył Lecha Wałęsa przez święta. Runda druga polegała na wymienieniu jak największej ilości prawidłowych odpowiedzi, takich jak chociażby synonimy słowa pieniądz.

W dalszej części programu gracze wykazywali się refleksem przy zgłaszaniu swojej wiedzy z imion synów Michała Wiśniewskiego czy typowania miasta w Polsce z klasą o profilu disco polo oraz nominowali siebie nawzajem do odpowiedzi z ilości cyklonów tropikalnych na Atlantyku lub ceny pierwszego wydania Harrego Pottera.

Pod koniec show komicy rozpoznawali po dotyku suszone figi, mikrofon czy figurki, a w finale musieli jak najszybciej zjeść przygotowaną potrawę i z pełnymi ustami powiedzieć od zjedzenia jakiego zwierzęcia rozpoczęła się epidemia koronawirusa.

Która drużyna wygrała? Zarezerwujcie 40 minut i przekonajcie się sami.

Jak oceniasz ten artykuł?
2
0
0
0

Skomentuj