Leja z kolejnym dissem na Szumowskiego. O co chodzi?

0

Michał Leja jako Young Lil’ Lejson opublikował na swoim YouTubie diss na Piotrka Szumowskiego. To odświeżony, rozszerzony i wzbogacony o klip diss, który można było wcześniej usłyszeć na żywo podczas Kryzysowego Sztabu Komediowego.


Leja vs Szumowski – o co tu chodzi?

Wszystko zaczęło się od programu “Półczłowiek, półgłówek”, w którym Piotrek Szumowski opowiadał jak podczas jarania z kumplami jointa w parku, natknął się na patrol policji. Na jego szczęście policjant okazał się fanem stand-upu, rozpoznał komika, ale myślał, że to… Michał Leja. Piotrek podczas swojego występu stwierdził, że zostać pomylonym z kimś takim, to wkurwiające uczucie i podsumował tę historię słowami „jebać Leję”.

Chwilę po premierze, niczego nieświadomy Michał Leja polecił na swoim Instagramie „Półczłówieka, Półgłówka” w ciemno.

Kiedy Michał Leja zorientował się już, co jest na nagraniu, to opublikował Instastory, w którym nawoływał do bycia #teamleja i propagowania hashtagu #jebaćszumowskiego. Piotrek Szumowski postanowił odpowiedzieć na tą akcję poprzez nagranie dissa zatytułowanego „Leja za murem”, w którym pojawił się hashtag #jebacleje.

W ten sposób w komentarzach w internecie pojawiły się dwa obozy – #teamleja i #teamszumowski. Swoją cegiełkę do przepychanki dołożył Abelard Giza, który w nagraniu z Piniaty zajął wyraźne stanowisko.

W kolejnych tygodniach obaj stand-uperzy zaczepiali się wielokrotnie – chociażby przy okazji Stand-up Online, Kryzysowego Sztabu Komediowego, live u Katarzyny Piaseckiej czy Mini Leja Show. Teraz doczekaliśmy się oficjalnej odpowiedzi Michała na diss Piotrka.

Mamy natomiast dobrą informację dla zaniepokojonych tymi słownymi potyczkami. W przeciwieństwie do innego konfliktu, beef pomiędzy Michałem Leją, a Piotrkiem Szumowskim należy traktować mocno z przymrużeniem oka. 😉

Jak oceniasz ten artykuł?
27
0
1
1

Skomentuj

Right Menu Icon