Julian Szumowski wspomina walkę brata z Maćkiem Adamczykiem

0

Julian Szumowski udzielił wywiadu na kanale kick-boksera Tomasza Sarary, w którym opowiadał o walce brata z innym komikiem Stand-up Polska – Maćkiem Adamczykiem. Starszy brat Piotrka organizuje gale „białych kołnierzyków”, a przyświeca temu zbieranie pieniędzy na wybrane cele charytatywne.

Od korepetycji po głośne gale

Prezes Biznes Boxing Polska opowiadał, co przyczyniło się do popularyzacji jego organizacji, której format podpatrzył, gdy Szumowscy mieszkali w Wielkiej Brytanii. Wszystko zaczęło się od namówienia do walki prezydenta Poznania podczas udzielania mu korepetycji z języka angielskiego. Wtedy Jacek Jaśkowiak zgodził się skrzyżować rękawice z Dariuszem Michalczewskim.

Prezes Julian Szumowski i konferansjer Michał Płonka

Julian jako kolejne kamienie milowe wymienia walki Przemysława Salety, Jurasa, Andrzeja Suprona, a także Piotrka Szumowskiego, którego zastanawia się czy można już nazywać celebrytą. – Zadzwonili do mnie z drugim komikiem w Sylwestra: „Ty Julek, bo ja mam taki pomysł. Jakbym ja walczył z Maciejem Adamczykiem, to czy Ty byś zorganizował taką walkę?” – przytacza słowa brata organizator gali, który oczywiście wszedł w ten pomysł.

Julian przyznaje, że nikt z jego otoczenia nie traktował tej propozycji poważnie, ale okazało się, że komicy przestali na 4 miesiące melanżować. – W stand-upie jak masz eventy co noc, to jest cały czas alkohol wokół Ciebie, jak u raperów. Ciężko wyjść z tego rytmu, ale jeśli jest cel i masz wizje gościa w ringu, który będzie próbował obijać Cię po twarzy przy znajomych, to dodaje to motywacje, aby odpuścić pewne rzeczy. – wyjaśnia.

Piotrek Szumowski vs Maciek Adamczyk

Starcie Piotrka Szumowskiego z Maciejem Adamczykiem odbyło się w kwietniu 2019 roku w Legia Fight Club jako walka wieczoru i w opinii ekspertów było godne tego tytułu. Pierwszy z nich schudł 10 kg, a drugi osiągnął swoją największa masę mięśniową w życiu. Sam Julian przyznaje, że byli najlepiej przygotowani ze wszystkich zawodników.

Gdyby to był turniej eliminacyjny, to doszliby do finału. Piotrek to wygrał, ale Maciej też naprawdę świetnie walczył. Dwóch chłopów powyżej 1,93 m, świetnie bijących. Adamczyka przygotowywali bracia Paczuscy z Uniq Fight Club i zrobili z niego niezłego potwora tego wieczoru – chwali jednego z najbardziej doświadczonych stand-uperów w Polsce i komplementuje także zwycięzcę.

Okazało się, że Piotrek ma talent. Śmieję się z niego, że ma ciało jak butelka Fanty, czyli małą główkę i duże bioderka, ale miał bardzo fajny lewy prosty, skręt prawego prostego i fajnie się ruszał.

Julian Szumowski zauważa, że choć trochę czasu upłynęło już od walki, to nie ma mowy o efekcie jojo. Piotrek cały czas boksuje, a ostatnio wkręcił się w mieszane sztuki walki. Brat dopytuje, kiedy zobaczymy go w FAME MMA, ale Szumers zarzeka się, że nigdy… o ile nie dostanie określonej sumy pieniędzy. Julek sugeruje, że odpowiednia oferta może być tylko kwestią czasu.

Bartosz Zalewski na Biznes Boxing Polska

Co ciekawe, Piotrek Szumowski i Maciej Adamczyk nie są jedynymi przedstawiciela świata stand-upu związanymi z Biznes Boxing Polska. Oficjalnym konferansjerem na galach jest stand-uper Michał Płonka, a w 2016 na Stadionie Narodowym Tomasz Jachimek wyszedł naprzeciw dziennikarza Michała Pola. 30 czerwca 2020 swoją walkę stoczył również Bartosz Zalewski, który po zaciętym boju pokonał swojego przeciwnika przy aplauzie publiczności zgromadzonej w warszawskim klubie Bank.

Rozmowa Juliana Szumowskiego z Tomaszem Sararą (od 8:40)

Walka Piotrka Szumowskiego z Maciejem Adamczykiem

Jak oceniasz ten artykuł?
0
9
1
0

Skomentuj