4 tipy z zagranicy od Piotrka Szumowskiego

0

Piotrek Szumowski był pierwszym gościem w programie Sit down, który był emitowany na Ipla.tv. Stand-uper znany jest między innymi z tego, że kilka lat temu odbył podróż dookoła świata, podczas której dał ok. 200 występów w 26 krajach. Podczas swojej przygody spotkał wielu inspirujących komików i w programie postanowił podzielić się kilkoma zasłyszanymi wskazówkami.

Bądź ciekaw

– Najważniejsza rada, jaką ja kiedykolwiek usłyszałem, była od australijskiego komika i była mega prosta. Nie wierzę, że aż 6 czy 7 lat zajęło mi, żeby to zrozumieć. Jak wychodzi jakaś interakcja z publicznością, to po prostu bądź jej ciekaw. Takie zmienienie nastawienia, zmienia wszystko. Dotychczas bałem się tego, co się dzieje na widowni. Nie chciałem, żeby uwaga była skupiona na nich, musiała być z powrotem na mnie. On mi powiedział zupełnie na odwrót. Jeśli coś się stało na publiczności, to bądź tego ciekaw i zadaj pytanie dlaczego. Nawet jeśli, to nie będzie od razu śmieszne, to później stanie się śmieszne i z tego napięcia coś wyjdzie.

Odpowiadaj kreatywnie

– Jeśli macie, jakąś interakcje z publicznością, to to, co jest na powierzchni, nie jest wszystkim. Jeśli ktoś załóżmy powiedział Ci „do dupy jesteś”, to sam tekst to jedno. W jaki sposób to powiedział? Kiedy to powiedział? Zamiast odpowiedzieć mu, że sam jest do dupy, zapytaj czemu tak śpiewająco, to powiedział. Nagle zaczynasz cisnąć bekę nie z tego co powiedział, tylko jak to powiedział. Zwróć uwagę na jego ubiór, jaka jest atmosfera na widowni i myśl.

Druga szansa

– Kolejna rada, jaką usłyszałem, dotyczyła statywu i mikrofonu. Jak wychodzisz na scenę i nie wiesz, jak chcesz zacząć swój spektakl, to nie wyjmuj mikrofonu ze statywu. Zadaj jakieś pytanie widowni, ale nie wyjmuj mikrofonu. Chodzi o to, że jeżeli źle Ci pójdzie i nie dostaniesz odpowiedzi, na którą czekałeś, to w momencie gdy wyjmiesz mikrofon ze statywu, będziesz mieć drugie rozpoczęcie spektaklu.

Zwolnij lub zwolnij

– Jak Ci idzie bardzo źle na scenie i nie wiesz co zrobić, to zwolnij. Zwolnij swoje tempo mówienia, pomyśl. A jak Ci idzie bardzo dobrze na scenie, to zwolnij.

Całą 21-minutową rozmowę z Piotrkiem Szumowskim znajdziecie na Ipla.tv pod tym linkiem.

Jak oceniasz ten artykuł?
0
2
0
0

Skomentuj