Najlepsze rozmowy o stand-upie 2020: Strefa Gizy

7

Strefa Gizy zdobywa Golden Mica 2020 jako podcast z najlepszymi rozmowami o stand-upie. Zwycięski format Abelarda zebrał 37,5% głosów z 2515 oddanych w tej kategorii.

Od października 2018 Giza zaprasza do gdańskiego klubu Loft stand-uperów spoza mainstreamu, jak sam określa “o innym tempie komedii”. W pierwszej części wieczoru komicy prezentują swój materiał, a przedłużeniem występu jest rozmowa z gospodarzem w obecności 40-50 osobowej publiczności. Choć Abelard od dawna zapowiadał opublikowanie nagrań, to dopiero zmotywował go lockdown w marcu 2020.

Zapraszamy komików, którzy mają inną energię. Cieszę się, że stand-up w Polsce rośnie w siłę, że coraz więcej ludzi chce go oglądać i nie są to wieczorki dla 60 osób w jakiejś piwnicy na obrzeżach miast. (…) Cieszę się, że jest ilość, ale też fajnie, żeby szła w parze z różnorodnością. Fajnie jakby były miejsca, gdzie można obejrzeć trochę inny stand-up – inny humor, bardziej niszowy, o mniejszej dynamice, z większym polem do eksperymentów i pauzy. (…) Chciałem dołożyć do tego małą cegiełkę, stąd pomysł na Loft i na Strefę Gizy. Chcę Wam pokazać grupę ludzi, którzy robią to od lat, konsekwentnie budują trochę inny nurt stand-upu, bardzo potrzebny tej formie w Polsce.” – wyjaśnił genezę powstania podcastu w pierwszym odcinku podcastu.

Do tej pory ukazało się 12 odcinków podcastu, trwających pomiędzy 35-60 minut wraz ze wstępniakiem Abelarda. Wśród rozmówców możemy znaleźć mniej popularnych komików jak Krzysztof Dz., Mateusz Petryka i Piotr Popek czy też znanych szerszej publiczności jak Bartosz Zalewski, Cezary Jurkiewicz czy Kacper Rucińskiego, z którym rozmowa była odtworzona 131 tysięcy razy. Liczymy, że wraz z odmrożeniem występów na żywo, wrócą rozmowy jednego z najpopularniejszych polskich stand-uperów.

W głosowaniu Strefa Gizy wyprzedziła o równe 300 głosów show Sebastiana Rejenta i Piotrka Szumowskiego, który streamują co tydzień z domu jednego z nich. Na trzecim miejscu podium znalazła się uznana już marka wśród podcastów polskich stand-uperów, czyli Nieporozumienie Bartosza Zalewskiego, tworzona od lutego 2019.

Łącznie oddanych głosów: 2515


Wyniki Golden Mics 2020

Jak oceniasz ten artykuł?
0
2
0
0

Komentarze7 komentarzy

  1. Pingback: Stand-uper Roku 2020: Piotrek Szumowski - Standupedia.pl

  2. Pingback: Najlepszy program na żywo 2020: Zoba Co Jes - Rafał Pacześ - Standupedia.pl

  3. Pingback: Największy progres w 2020: Piotr Zola Szulowski - Standupedia.pl

  4. Pingback: Golden Mics: Wybierz najlepszych w stand-upie w 2020! - Standupedia.pl

  5. Pingback: Najlepsze nagranie w internecie 2020: Półczłowiek, półgłówek - Piotrek Szumowski - Standupedia.pl

  6. Pingback: Najlepszy plakat 2020: Please, Stand-up! - Standupedia.pl

  7. Pingback: Najlepszy wspólny projekt 2020: BANG2 - Standupedia.pl

Skomentuj