6 stand-uperów, których polecamy śledzić na Facebooku

2

Nie zrozumcie nas źle – oczywiście warto obserwować na Facebooku wszystkich stand-uperów, których sobie cenicie. Jednak część komików oprócz twórczości na scenie, swoją kreatywność uwalnia również w mediach społecznościowych. Postanowiliśmy wyróżnić kilku z nich, którzy zdecydowanie nie ograniczają się do publikowania zdjęć z występu i wrzucania terminów kolejnych wydarzeń, a z mniejszą lub większą regularnością tworzą coś charakterystycznego, dla którego zawsze warto zaglądać na ich profile.


Antoni Syrek-Dąbrowski

Specjalizacja: zdjęcia z bliskimi

Jeden z liderów Stand-up Polska chętnie pozuje do zdjęć w gronie znajomych, przyjaciół i fanów. Jak widać, spotkania te zaliczają się raczej do kameralnych imprez, a Antek jest na nich duszą towarzystwa. W zasadzie to jedyną duszą. Złośliwi w komentarzach twierdzą, że taki los rudego, a ci bardziej empatyczni pocieszają go, że mają tych samych znajomych. Seria trwa już długo, ale nam się nie nudzi.


Magda Kubicka

Specjalizacja: życiowe dialogi

Chłopak Magdy nie ma z nią lekko. Jego dziewczyna nie tylko chętnie śmieszkuje z niego na scenie, ale jak już zgasną światła, to siada do swojego fejsbuka, gdzie blisko 30 000 fanom sprzedaje bonusowe anegdoty z kuchni i garderoby z jego udziałem. W postach dzieli się również dialogami z udziałem dziarskiej mamy i babci oraz rozmowami napotkanych ludzi. Mamy nadzieję, że nikt nie ma jej tego za złe, bo lubimy te scenariusze pisane przez życie.


Bartosz Zalewski

Specjalizacja: piątki przy trzaskającym ogniu

Proszę najpierw pozbawić się sensu – wydał polecenie sierżant Zalewski, stojąc na granicy Absurdu.

Ot, pozwoliliśmy sobie stylem Bartosza, wyjaśnić specyfikę tego fanpejdża. Choć zdajemy sobie sprawę, że nie jest to miejsce dla każdego, to my akurat należymy do fanów humoru Zalewa. Co piątek zamieszcza specyficzny żart przy trzaskającym ogniu (i ulatniających się oparach abstrakcji), który wygrywa w eliminacjach na Grupie Której Stworzenie Zasugerował Mu Algorytm Facebooka W Celach Promocji. Profesjonalnie.


Mieszko Minkiewicz

Specjalizacja: fotki z trasy

Mieszko umie w fotki. Jego konikiem są kadry z miejscowości, które odwiedza w trasie, a potem dumnie prezentuje na Facebooku. „Młodemu Bałtroczykowi Mieszkowi Minkiewiczowi życzymy, aby rozwinął się tak, by ze swoim stand-upem zawitać kiedyś do Ameryki, Wenecji, Rzymu czy Paryża i oczywiście nie mamy tu na myśli zielonych tabliczek z nazwami wsi leżących w Polsce.


Krzysztof Kasparek

Specjalizacja: czwartkowa beka z impro

Krzysztof Kasparek to komik z Krakowa, którego serce rozdarte jest pomiędzy stand-upem, a teatrem improwizacji, przy czym z tego drugiego robi sobie bekę. W czwartki uświadamia swoim nielicznym (jeszcze) fanom na Facebooku, że impro to nie jest lekki (i poważny) kawałek chleba. Operuje przy tym ilustracjami, które mogłyby zawstydzić nawet samego Jacka Gmocha.


Krzysztof Dz

Specjalizacja: ostatecznie przekombinowane suchary

Krzysztof Dz, to gość którego zdecydowanie częściej można spotkać na tablicy niż na scenie. Z jednej strony nad tym ubolewamy, a z drugiej strony cieszymy się, bo dostarcza całą masę contentu. Na swoim Facebooku zamieszcza autorskie memy, przeróbki bajek, liczne przekminy i „ostatecznie przekombinowe suchary”, których próbkę Wam załączamy.


Jak oceniasz ten artykuł?
0
0
0
0

Komentarze2 komentarze

Skomentuj