Mieszko Minkiewicz

Oceń komika w skali 1-10
8.6 (31 ocen)
Poczekaj chwilę...

Marcin Mieszko Minkiewicz – komik urodzony 19 lipca 1990 w Białymstoku.

Mieszko Minkiewicz – kabareciarz z liceum

Mieszko Minkiewicz w dzieciństwie uwielbiał oglądać kabarety i już w wieku 7 lat naśladował Marcina Dańca. W gimnazjum nagrał parodię piosenki Dżem zatytułowaną Sweter Mój, której bohaterem był Krzysztof Kononowicz. Piosenka jak na tamte czasy okazała się sukcesem i wyświetlona została ponad 10 tysięcy razy. W I klasie liceum kolega Marcina, widząc jego talent komediowy, zaproponował mu utworzenie kabaretu. Pierwszy sukces grupy Trupa Stypa nadszedł już rok później, bo w 2008 roku formacja zdobyła 2 miejsce w Lidze Kabaretów Białostockiej Pustyni Kabaretowej, by rok później stanąć na najwyższym podium.

Czytaj dalej

Mieszko Minkiewicz – magisterka ze stand-upu

Mieszko Minkiewicz ku niezadowoleniu ojca, który widział go na studiach prawniczych, patrzył w kierunku dziennikarstwa lub filmoznawstwa. Ostatecznie został w Białymstoku na filologii polskiej. Jak wspomina, nie musiał skupiać się na nauce, dzięki czemu miał więcej czasu na działalność sceniczną. W 2009 wstąpił do Kabaretu Numer Dwa, gdzie w kolejnych latach zdobywał nagrody już nie tylko na Podlasiu. W 2012 trafił do Kabaretu Inaczej, z którym występował m.in. na antenie TVP czy Polsatu. Inaczej organizowali cykliczne imprezy komediowe w Białymstoku i improwizowali w grupie Ż.B.I.K. W 2014 Mieszko Minkiewicz obronił pracę magisterską, której temat brzmiał „Stand-up jako gatunek komediowy. Geneza, teoria i interpretacja.”.

Mieszko Minkiewicz – Śledź Stand-up

W 2015 zamienił teorię na praktykę i razem z kilkoma osobami założył grupę Śledź Stand-up, która organizowała w Białymstoku cykliczne wydarzenia komediowe. Na Podlasie zapraszani byli czołowi stand-uperzy, a Mieszko Minkiewicz niejednokrotnie występował w roli prowadzącego. W kolejnych latach własnych scen doczekał się też w Łomży, Olecku i Suwałkach. W 2017 na Festiwalu Komedii SZPAK zdobył III miejsce, ale też większą rozpoznawalność, dzięki zamieszczeniu na YouTube swojego występu, w którym opowiadał o ślubach i babciach. W tamtym okresie wziął również udział w swojej pierwszej realizacji telewizyjnej dla Comedy Central.

Mieszko Minkiewicz – całkowity stand-uper

Na początku 2018 Mieszko Minkiewicz zdecydował o odejściu z Kabaretu Inaczej i kontynuowaniu jedynie solowej kariery, którą rozpoczął wspólną trasą z innymi komikami o nazwie Tour de Stand-up. W tym samym roku postanowił przeprowadzić się do Warszawy, a na odchodne miał zorganizowany roast. W lipcu 2018 opublikował na YouTube swój pierwszy pełnowymiarowy program „W związku z tym”, w którym doceniono go nawet za użycie gitary podczas występu. Do tej pory program zanotował 1,5 mln wyświetleń. W 2019 dzięki coraz większej popularności Mieszko Minkiewicz wystąpił kilkukrotnie w Wielkiej Brytanii, wygrał Ligę Roast Battle, gościł na kanale Abstrachuje, zagrał w meczu Komicy vs Raperzy oraz powrócił do kolejnego sezonu Comedy Club na Comedy Central. W sierpniu opublikował swój drugi program „Hihilista”, który w 12 miesięcy został odtworzony 1,3 mln razy.

BILETY NA WYSTĘPY