Bartosz Zalewski

Oceń komika w skali 1-10
7.6 (33 oceny)
Poczekaj chwilę...

Bartosz Zalewski – stand-uper urodzony 24 października 1988 we Wrocławiu.

Bartosz Zalewski i stand-up z USA

Bartosz Zalewski wychował się we Wrocławiu, a w wieku 9 lat przeprowadził się do Psar, gdzie rodzice chcieli odpocząć od życia w mieście. W 2001 oglądał z nimi na Canal+ dokument Królowie Komedii, będący zapisem występu popularnych komików ze Stanów Zjednoczonych. W tym samym okresie brat pokazał mu Delirious – special Eddiego Murphyego. Oba nagrania spodobały mu się na tyle, że chłonął wszystko, co było związane z zagranicznym stand-upem. Sam lubił rozśmieszać ludzi i marzył, żeby kiedyś występować przed tak liczną widownią.

Czytaj dalej

Bartosz Zalewski – pierwszy występ

W grudniu 2010, gdy studiował dziennikarstwo we Wrocławiu, nadarzyła się okazja, żeby spróbować swoich sił na open mic. Do lokalu o nazwie Dymek z Papierosa przyniósł własne oświetlenie i choć nie miał nawet mikrofonu, to zadebiutował z 40-minutowym materiałem. Spodobała mu się forma komedii, w której nie ma żadnych warunków wstępnych i zbyt wielu obostrzeń. Stworzył Wrocławski Stand-up, który pod koniec 2011 zaczął organizować cykl Otwartych Mikrofonów. W kolejnych latach grupa zapraszała do Wrocławia innych komików, a nawet prowadziła własną audycję radiową, w której komentowała wydarzenia ze świata stand-upu. Jak sam wspomina, pierwsze 3 lata występował na scenie głównie za piwo. W grudniu 2014 Wrocławski Stand-up zorganizował roast Bartosza Zalewskiego, co zarazem było jego pożegnaniem z Dolnym Śląskiem.

Bartosz Zalewski w Warszawie

Bartosz Zalewski w 2015 przeprowadził się do Warszawy i już w lutym zorganizował pierwsze występy z cyklu „Zalewski & Borkowski Prezentują”. Do Składu Butelek zapraszani byli najlepsi komicy w kraju i choć z biegiem czasu wydarzenie zmieniło lokalizację, to organizowane jest do dziś. W stolicy oprócz stand-upem, zajmował się pracą w agencji reklamowej oraz pełnił rolę prowadzącego na kanale MaturaToBzdura.TV, gdzie sprawdzał wiedzę przechodniów. Występował również na anglojęzycznych open micach. Na jesieni 2015 zaprezentował się szerszej publiczności, dzięki udziałowi w roaście Krzysztofa Skiby.

Bartosz Zalewski w Stand-up Polska

Z początkiem 2016 Bartosz Zalewski został przyjęty w szeregi grupy Stand-up Polska i wystąpił na pierwszej Wielkiej Trasie po największych miastach w kraju. W tym samym roku wziął udział w kolejnych roastach – Michała Wiśniewskiego, Karola Paciorka i Michała Szpaka, który był transmitowany na antenie TVN. Nie była to jego pierwsza wizyta w tej stacji, bo kilka miesięcy wcześniej pojawił się ze swoim stand-upem u Kuby Wojewódzkiego. Był to dla niego ważny występ, ale okazał się zdecydowanie najgorszym. Jak sam wspomina, jego żarty nie wywoływały żadnych reakcji, po wyjściu ze studia musiał się zresetować i wzbraniał się przed obejrzeniem nagrania.

Bartosz Zalewski – Pełna Alienacja

W maju 2017 Bartosz Zalewski opublikował swój pełnowymiarowy program Pełna Alienacja, który okazał się dużym sukcesem. Opowieści o życiu w wielkim mieście zostały obejrzane już blisko 3 mln razy, co do dziś jest najpopularniejszym filmem stand-upera. Na jesieni z Jaśkiem Borkowskim, Darkiem Gadowskim i Jackiem Stramikiem, utworzył grupę Kryształy, z którą wyruszył we wspólną trasę. W październiku otworzył swoją drugą scenę w rodzinnym Wrocławiu. W tamtym okresie można go było oglądać również na kilku roastach, w tym Sebastiana Rejenta.

Bartosz Zalewski – Klasyk

Bartosz Zalewski w 2018 jeździł po Polsce z projektem Stand-up Skład, a solowo z programem Klasyk, który na YouTube nabił ponad milion wyświetleń. W 2019 wystartował z własnym podcastem Nieporozumienie, do którego zaprasza komików i innych artystów. W lutym ze swoim stand-upem zawitał do Holandii, a kilka miesięcy później wystąpił kilkukrotnie w Wielkiej Brytanii. Bartosz Zalewski chętnie pomaga początkującym stand-uperom, dla których zorganizował trasę Nowi Ludzie By Się Przydali. W czerwcu 2019 ukazał się jego trzeci solowy program Nic o Komedii, a obecnie występuje z Infrastrukturą Kłamstwa.

BILETY NA WYSTĘPY