Rafał Banaś: Nie kumam oglądania komika jako małej kropki na scenie

0

Rafał Banaś odwiedził podcast Nieporozumienie prowadzony przez Bartosza Zalewskiego. Jednym z tematów 71 odcinka były lokale ze stand-upem prowadzone przez pasjonatów, które niestety nie przetrwały trwającej pandemii.

Komicy zgodzili się, że wyjście do małego lokalu jest swego rodzaju przygodą, możliwością spotkania komika, a nawet czasem porozmawiania z nim o po występie. Szkoda im, że takie miejsca upadają, bo przeżywanie stand-upu na wielkiej hali to coś zupełnie innego.

To jest usługa. Nie kumam oglądania ulubionego komika z 300 metrów jako małej kropki na scenie. Oglądasz to w zasadzie na telebimie. Ma to pewnie swój urok. Myślę, że są ludzie, którzy chodzą na stand-up tylko raz w roku, oglądają najlepszych za jednym zamachem i tyle – mówi stand-uper z Ciechanowa.

Rafał Banaś w klubie

Rafał dodaje, że wiele osób po obejrzeniu stand-upu w małym klubie, nie chce już chodzić na wielkie gale. – Brakuje tego bliskiego kontaktu i energii na żywo. Tam nie spotykasz tej osoby, nie jesteś nawet w jej bliskiej przestrzeni. Dla mnie nawet sam odbiór żartu jest dziwny. Podobnego zdania jest Zalew, który zauważa, że niestety coraz częściej nie chodzi się, aby coś przeżyć tylko to odhaczyć. – Tak, być tam gdzie byli wszyscy. To była najlepsza impreza, bo było najwięcej ludzi – wtóruje mu gość.

Prowadzący podcast przyznaje, że gdy stawiał pierwsze kroki na scenie, to często jego występ był jedynie urozmaiceniem wieczoru dla ludzi zgromadzonych w pubie. Występował dla garstki osób i na tamten moment ciężko mu było uwierzyć, że stand-up zagości w największych obiektach w kraju.

Nie spodziewałem się, że nawet do tego wkroczy masowość. Myślałem, że nie ma opcji, żeby zwielokrotnić to razy tysiąc. Wszystko co dobre jest między tymi małymi przestrzeniami. (…) Mam nadzieję, że to się może odwrócić. Ciężko zastąpić spotkanie na żywo. Wszyscy doznali tego w czasie lockdownu – podsumował.

Obaj Panowie wystąpią razem z Wojtkiem Fiedorczukiem i Juliusz Sipiką w najbliższą środę 26 stycznia w klimatycznym lokalu w Warszawie o nazwie Bar Bazaar. Bilety w cenie 35 zł dostępne są na kupbilecik.pl.

Cały 71 odcinek Nieporozumienia

Bilety na stand-up Bartosza Zalewskiego

Jak oceniasz ten artykuł?
0
0
0
0

Skomentuj