Bartosz Zalewski vs Filip Puzyr na Biznes Boxing Polska

0

26 marca 2022 w Gdańsku w pojedynku bokserskim rękawice skrzyżują dwaj stand-uperzy – Bartosz Zalewski i Filip Puzyr. Walka odbędzie się w ramach Biznes Boxing Polska, czyli organizacji prowadzonej przez „konesera stand-upu” Juliana Szumowskiego.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza walka komików, bo w 2019 zmierzyli się sobą Piotrek Szumowski i Maciek Adamczyk. Teraz do ringu wyjdą dwaj zawodnicy, dla których nie będzie to debiut w organizacji. Bartosz Zalewski swoją pierwszą walkę dla organizacji stoczył w czerwcu 2020 w Warszawie i był to dla niego zwycięski pojedynek.

Filip Puzyr debiutował w grudniu 2021 w Łodzi. Komik-judoka od początku był wyraźnie lepszy od wyższego rywala, postawił na wejścia sierpami, a w ostatniej rundzie doprowadził do przerwania pojedynku przez sędziego w obawie o zdrowie rywala. Werdykt ucieszył szalejącą w narożniku Wiolkę Walaszczyk, a swoje uznanie dla kolegi wyraził też będący na trybunie Rafał Pacześ. W rozmowie z dziennikarzami przyznał, że bardzo podoba mu się ta inicjatywa i choć sam nie ma planów wyjść na ring, to wyznaję zasadę „nigdy nie mów nigdy”.

Całą debiutancką walkę Filipa Puzyra można obejrzeć na Facebooku Biznes Boxing Polska, w tym miejscu (od 2:05:00).

Charytatywna walka w Teatrze Szekspirowskim

Zapowiada się więc pojedynek dwóch niepokonanych fighterów. Walka została zaplanowana na 3 rundy po 2 minuty i będzie można ją obejrzeć bezpłatnie w internecie.

Kochani, po raz drugi będę miał zaszczyt dostać w mordę w słusznym celu. Tym razem udaję się do Gdańska, gdzie skrzyżuję rękawice z bardzo dobrym ziomeczkiem. Nie wiem czy dał znać, że też się będzie tam lał, ale szykuje się, cóż, może nie dobra walka, na pewno zapewniamy solidny dobór muzyki typu „ring-entrance bangers” – zapowiada Zalew.

Wszystko to w celu wspomożenia Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku. Swoją cegiełkę do szczytnego celu można dołożyć poprzez zapełniania skarbonek prowadzonych przez komików. Wkrótce też wystartują pierwsze licytacje. Więcej szczegółów znajdziecie na wydarzeniu na Facebooku.

26 marca 2022 w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku stoczę walkę bokserską, z moim serdecznym kolegą Bartoszem Zalewskim,  przed setkami osób wspierając cel charytatywny. Będzie mi bardzo miło, jeżeli wesprzesz Nasz cel charytatywny i będziesz ze mną tego wieczoru – napisał Filp Puzyr, a my przyłączamy się do jego apelu!

Jak oceniasz ten artykuł?
0
0
1
1

Skomentuj