Tadeusz Drozda: Stand-uperzy dostają brawa za przekleństwa

0

Tadeusz Drozda udzielił obszernego wywiadu dla Plejady. Niegdyś popularny showman podsumowuje w nim swoją karierę i narzeka, że mimo znanego nazwiska od dłuższego czasu nie ma żadnych ofert z telewizji. Komik skomentował również poziom stand-upu w Polsce i aktualnych kabaretów.

Polski David Letterman

„Telewizje nie tęsknią za mną. Co by nie mówić, jestem coraz starszy, a u nas wiek nie działa na korzyść. W żadnym normalnym kraju taki facet jak Drozda po tylu sukcesach nie zniknąłby ot tak z mediów. Żadna inna telewizja nie pozwoliłaby mi odejść. Trzymaliby mnie za co tylko się da, bylebym tylko dla nich pracował. David Letterman czy Jay Leno w Stanach kilka razy w tygodniu robią show w telewizji. Nikomu nie przyszłoby do głowy, żeby zdjąć z anteny ich programy. A u nas…” – narzeka prowadzący programów Śmiechu Warte, Dyżurny Satyryk Kraju i Herbatka u Tadka.

Rechot z brzydkich słów

„Jak robiłem programy dla dużej widowni, to nie używałem wulgarnych słów, a ludzie się i tak śmiali. Dziś, gdy oglądam na YouTubie jakichś standuperów, to widzę, że dopiero jak wrzucą kilka przekleństw w jedno zdanie, to dostają brawa. Ja tak nie umiem. Nie mówię, że takie słowa są mi obce, ale zostałem tak wychowany, że ze sceny nie rzucam bluzgami. Jak mi się zdarzy jeden wulgaryzm na cały występ to wszystko.” – odpowiedział Drozda, po czym dodał, że obecna publiczność rzadko dobrze bawi się bez niecenzuralnych słów.

„Teraz to chyba rechoczą głównie wtedy, gdy słyszą tak zwane brzydkie słowa. Chociaż Robert Górski, którego bardzo cenię, tego nie robi, a ludzie na występach Kabaretu Moralnego Niepokoju też się śmieją.”

Dinozaur stand-upu

Przypomnijmy, że w ubiegłych latach Tadeusz Drozda próbował swoich sił jako stand-uper i tytułował się dinozaurem tego gatunku. W opisie programu możemy przeczytać, że bawi ludzi przez ponad 2 godziny, dostrzegając surrealizm polskiego życia w jego wszelkich przejawach i sferach. Podkreśla przy tym, że nie nie przebiera się na scenie i nie używa przekleństw.

Stand-up Dinozaura

Całą rozmowę z Tadeuszem Drozdą z Michałem Misiorkiem znajdziecie na podstronie Plejada.pl

Jak oceniasz ten artykuł?
3
5
5
8

Skomentuj