Krzysztof Krawczyk w polskich stand-upach

0

5 kwietnia Krzysztof Krawczyk odpłynął w swój ostatni piękny rejs. Legenda polskiej sceny muzycznej była uwielbiana przez miliony Polaków, w tym także stand-uperów. Jego wyrazista postać i wielkie przeboje, które po sobie pozostawił, często przewijały się w żartach, a czasem wręcz stanowiły istotny element monologów komediowych.

Król Piaskownicy

Bodaj najpopularniejszy fragment związany z Krzysztofem Krawczykiem pochodzi z programu Król Piaskownicy. Mateusz Socha dzieli się w nim informacją, że Kendrick Lamar za swój kawałek Humble zdobył nagrodę Grammy 2018 roku w kategorii rap. Stand-uper zastanawia się kto w Polsce mógłby udźwignąć śpiewanie w refrenie o małej szmacie, która była niepokorna.

Masochista

Wątek wokalisty Trubadurów pojawia się też w nagraniu z programu Masochista. Socha w ramach crowd worku wypytuje publiczność o ich ulubione kawałki do seksu i dowiaduje się, że jego widzowie również cenią sobie twórczość Krzysztofa Krawczyka.

Zaczynam Rozumieć

Polski muzyk w 2003 nagrał tytułową piosenkę do serialu TVN Na Wspólnej, a dobrana została do niej czołówka, gdzie motyw przewodni stanowiły… kolorowe motyle latające po Warszawie. Rafał Pacześ w materiale Zaczynam Rozumieć miał koncepcję, w jaki sposób mógł narodzić się ten oryginalny pomysł.

Puder Do Cery Zimnej

W kolejnym programie Pacześ mówił zresztą wprost, że nic mu nie poprawia tak humoru jak propozycja wspólnego patrolu po Piotrkowskiej z Panem Sernikiem, poprzedzonego zero siódemką, kabanosem i jednym z hitów Krzysztofa Krawczyka w tle.

Dwa Plus Jeden

Utwór Parostatek kojarzony jest ze spożywaniem alkoholu nie tylko przez Grubego Wióra, ale także przez Piotra Zoli Szulowskiego, a dokładniej jego ojca. Stand-uper wspomina jak pracownik kolei lubił przy dźwiękach gramofonu spędzić zakrapiane imieniny z kolegą.

Flashback

Do grona nucących Parostatek na scenie zalicza się też Grzegorz Dolniak, który we Flashbacku opowiadał o słuchaniu w aucie ulubionej playlisty ze Spotify. W tym przypadku okazało się, że większą fanką twórczości Krzysztofa Krawczyka jest dziewczyna komika, a nie on sam.

Jak oceniasz ten artykuł?
3
7
0
2

Skomentuj