Topowi komicy w Centrum Praskim Koneser. Polski Festiwal Stand-upu 2022 już od 11 sierpnia na warszawskiej Pradze

0

Daniel Midas, Antoni Syrek-Dąbrowski czy Mieszko Minkiewicz – w dniach 11-14 sierpnia do Centrum Praskiego Koneser zawitają największe gwiazdy rodzimej sceny stand-upowej. Podczas czterech dni Polskiego Festiwalu Stand-upu na fanów ciętego, ostrego humoru czeka między innymi Roast Battle, Wieczór Storytellingu, Plenerowa Scena „Koneser Stand-upu” czy spektakl improwizowany. Wstęp na plenerowe występy jest bezpłatny.

Polski Festiwal Stand-upu to kolejne, gorące wydarzenie trwającego Festiwalowego Lata Konesera. I jeden z najbardziej wyczekiwanych eventów wakacyjnego cyklu Centrum Praskiego Koneser. Na dwóch scenach – plenerowej na ogólnodostępnym placu Konesera (występy bezpłatne, od 19.00 do 20.40) i w nowoczesnej przestrzeni Butelkowni (wstęp biletowany) – zaprezentują się najlepsi komicy w kraju. Ich repertuar to humor na najwyższym poziomie, o który zadbają Daniel Midas, znany z niezwykle popularnej w mediach społecznościowych „Szopki dla reportera”, obecny już od kilkunastu lat w głównym nurcie rodzimego stand-upu Antoni Syrek-Dąbrowski czy Piotrek Szumowski, który występował w ponad 30 krajach na całym świecie.

Harmonogram występów stand-uperów wygląda bardzo obiecująco. Każdego dnia na obu scenach wydarzenia zaprezentują się najlepsi komicy.

11 sierpnia:

  • 19.00-20.40 – Cienqi Stand-up (plac Konesera, wstęp wolny), czyli Mateusz Kiedrowski i jego goście: Adrian Szostek, Filip Rombel, Kuba Wu, Mike Topolski, Łukasz Kukiełka, Marta Łojek i Marta Mucha;
  • 21.00-23.00 – Program Komediowy „Sprawa dla komika” (Butelkownia, wstęp biletowany – 40 złotych) to format prowadzony przez Daniela Midasa, w którym komicy będą dyskutowali na ważne i zupełnie nieistotne tematy. Goście: Marlena Mysza, Łukasz Kowalski, Cezary Ponttefski, Filip Puzyr, Kamil Koziel i Juliusz Sipika.

12 sierpnia:

  • 19.00-20.40 – „Koneser Stand-upu”: Podcast na Żywo – Bartosz Zalewski, Cezary Ponteffski, Martyna Cytryna i goście specjalni (plac Konesera, wstęp wolny);
  • 21.00-23.00 – Rafał Banaś prezentuje Wieczór Prawdziwych Historii – storytelling w wykonaniu: Rafała Banasia, Piotrka Szumowskiego, Bartosza Zalewskiego, Tomka Kołeckiego, Mieszka Minkiewicza, Antoniego Syrka-Dąbrowskiego i Cezarego Jurkiewicza (Butelkownia, wstęp biletowany – 40 złotych)

13 sierpnia:

  • 19.00-20.40 – „Koneser Stand-upu”: Tomasz Kwiatkowski, Dariusz Ratajczak i inni (plac Konesera, wstęp wolny);
  • 21.00-23.00 – Roast Battle: pojedynek 8 komików, którzy prezentować będą żarty, często obraźliwe w swoją stronę. Zwycięzcę wybierze Jury w którym zasiądą m. in. Sebastian Rejent i Mieszko Minkiewicz. Prowadzenie: Jasiek Borkowski (Butelkownia, wstęp biletowany – 40 złotych);

14 sierpnia:

  • 19.00-20.40 – „Koneser Stand-upu”: Adam Sobaniec i inni (plac Konesera, wstęp wolny);
  • 21.00-23.00 – Stand-up Special: Karol Modzelewski i goście (prowadzenie). Wystąpią miedzy innymi: Adam Van Bendler, Bartosz Gajda, Karol Urbaniak, Adam Gajda, Filip Van Der Brym (Butelkownia, wstęp biletowany – 40 złotych).

Podczas czterech dni Polskiego Festiwalu Stand-upu 2022 na dwóch scenach wystąpi łącznie ponad 50 komików z Polski, a także goście specjalni, którzy na co dzień mieszkają w Wielkiej Brytanii. Oprócz biletów jednodniowych na występy w Butelkowni, dostępne są również karnety na wszystkie dni wydarzenia w cenie 120 złotych.

Organizatorami wydarzenia są Agencja Stand-up Comedy i Stand-up No Limits.

Więcej informacji można znaleźć na: koneser.eu.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO czy Koneser Grill, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Muzeum Sztuki Fantastycznej, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery oraz Zwierz.

Jak oceniasz ten artykuł?
0
0
0
0

Skomentuj