Adam Van Bendler: Stand-up wymaga dużo cierpliwości

0

Adam Van Bendler był jednym z pierwszych gości nowego programu Jasiek Jacob Borkowski Show. Stand-uper zasiadł na kanapie obok zawodniczki mieszanych sztuk walki Karoliny Kowalkiewicz.

Prowadzący Kuba Borkowski, który zdobył popularności dzięki wyjazdowi do USA i współpracy z YouTuberem Loganem Paulem pytał swojego gościa m.in. o to czy można robić stand-up bez przeklinania.

Po 8 latach robienia stand-upu uważam, że nie musi być on wulgarny. Im komik ma lepszy warsztat, tym więcej widzi rzeczy. Opowiadając historie na scenie nie musi opierać się o przekleństwa pod warunkiem, że gra ciałem, ma fajną merytorykę, super premisy czy nawet mimikę – odpowiedział Adam.

Borkowski jest zdania, że wiele nastolatków czy osób w jego wieku, chce występować na scenie czy tworzyć stand-up. Poprosił komika o rady dla początkujących.

Na pewno potrzeba bardzo dużo cierpliwości. Trzeba dbać o to, żeby na scenie być jak najbardziej prawdziwym. Wiadomo, że przychodzi to dopiero, po jakimś czasie. Ja taką elastyczność zyskałem po 2 latach. Wcześniej stałem w pozycji zamkniętej. Trzeba być sobą i nie można się poddawać, bo nawet jeżeli ktoś jest dobry i nieźle zaczyna swoją przygodę ze stand-upem, to później przychodzą słabsze występy – udzielił kilku rad stand-uper.

Cały odcinek Jacob Borkowski Show trwa ok. 40 minut, a zobaczy w nim między innymi pojedynek na opowiadanie żartów z wodą w ustach czy odgadywanie charakteru stand-upera przez wróżbitę.

Jak oceniasz ten artykuł?
0
0
0
0

Skomentuj