Przekaż swój 1% podatku stand-uperowi ze stwardnieniem rozsianym

0

Jacek Noch to stand-uper, który w wieku 27 lat za namową Mariusza Kałamagi postanowił wyjść na scenę. Chciał nie myśleć o stwardnieniu rozsianym, które zdiagnozowano u niego 4 lata wcześniej. Szersza publiczność mogła go poznać w październiku 2015 roku dzięki występowi w programie „Tylko dla dorosłych” w TVP.

Choć jego choroba przebiega w miarę łagodnie, to trzeba pamiętać, że SM jest nieuleczalnym schorzeniem. Jacek potrzebuje stałej rehabilitacji, żeby jego stan nie pogorszył się. Pomimo, że Sosnowiczanin stara się regularnie występować ze swoim stand-upem na biletowanych imprezach, to jego możliwości finansowe są ograniczone.

Jeżeli więc nie rozliczyliście się jeszcze z podatku za ubiegły rok, to zachęcamy, aby swoje 1% przekazać właśnie choremu stand-uperowi. W tym celu w formularzu PIT należy wypełnić rubrykę dotyczącą przekazania podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

W numerze KRS wpisujemy 0000270809 (fundacja Avalon), a w celu szczegółowym Jacek Noch 1302. Dopisujemy odpowiednią kwotę i stawiamy X w polu Wyrażam Zgodę.

Jacek Noch – Taki trochę chory

Więcej o chorobie stand-upera można przeczytać w jego książce „Taki trochę chory”, co jest również sposobem na wsparcie finansowe Jacka. Aktualnie najlepszą cenę znaleźliśmy w księgarni BookBook , gdzie wersja papierowa dostępna jest za 30,49 zł.

Wiele osób mówi mi, jak poważna jest ta choroba. Czemu ja tego tak nie odbieram? Znów bagatelizuję? Szybko się okazuje, że mam początki depresji nie dlatego, że objawy mnie powaliły, ale przez zaprzątające moją codzienność myśli o powadze sytuacji. Wszystko dzieje się w mojej głowie. SM to w moim słowniku „spieprzona młodość”.

Jacek Noch - Taki Trochę Chory
Jak oceniasz ten artykuł?
0
0
0
0

Skomentuj