Rafał Pacześ wydaje powieść Grube Wióry!

1

„Przez ostatni rok dostałem kilka propozycji napisania książki. Oczywiście miałem wielką ochotę to zrobić, natomiast brakowało jak zwykle czasu. Kwarantanna była momentem, kiedy byłem zmuszony do siedzenia w domu.” – napisał na swoim Facebooku Rafał Pacześ, zapowiadając w ten sposób wydanie własnej powieści, której premiera przypada na 14 października.

„Grube wióry” to opowieść o kasacyjnym piciu, złych kobietach, jeszcze gorszych mężczyznach, tchórzliwych szefach i tragicznym losie przedstawicieli handlowych oraz skundlonych yorków. Ale Pacześ napisał przede wszystkim brawurową, niebezpiecznie zabawną i bezwzględnie szczerą powieść o współczesnych mężczyznach. O tym, jak trudno jest im dojrzeć i przezwyciężyć autodestrukcyjny pęd, ale i o tym, że potrafią głęboko kochać a najlepsze lekcje w życiu dają im prawdziwi przyjaciele.

Jak zapewnia sam autor, jego publikacja nie będzie kolejnym celebryckim tworem. Pacześ wyjaśnia, że chciał napisać książkę, w której będzie mógł przekazać więcej niż we własnym stan-upie, gdzie trzeba gonić od żartu do żartu i cały czas dostarczać widzom śmiech.

Grube Wióry – gdzie kupić?

Dla pierwszych 1000 osób, które złożą zamówienie, komik przewidział własnoręczny autograf w środku. Wygląda jednak na to, że promocyjny nakład rozszedł się w niecałą godzinę! Teraz istnieje już tylko możliwość zakupienia standardowego wydania. W najlepszej cenie znaleźliśmy je na swiatksiazki.pl – w cenie 27,99 zł.

Przypomnijmy, że Rafał Pacześ w przeszłości publikował teksty w Korpo Voice. Nie jest natomiast pierwszym stand-uperem, który zdecydował się wydać książkę. W 2018 roku Abelard Giza i Jacek Stramik napisali wspólnie Łapy Przecz od Żartów.

Grube Wióry – komentarz Jakuba Ćwieka

Wejście do branży literackiej Rafała Paczesia skomentował na swoim Facebooku Jakub Ćwiek. Autor literatury fantastycznej, który od pewnego czasu zajmuje się również stand-upem, sugeruje, że powieść to nadużycie w przypadku debiutanta. Obawia się też, że książka może okazać się „pisarskimi trocinami”, a sam Pacześ powinien pogodzić się z noszeniem czarnych koszul przez innych pisarzy.

Pisarz Ćwiek poszedł w stand-up. Stand up odpowiedział kontratakiem 😉 Jestem bardzo ciekaw książki od Rafał Pacześ i…

Opublikowany przez Jakuba Ćwika. Dosłownie. Środa, 26 sierpnia 2020
Jak oceniasz ten artykuł?
0
9
0
0

KomentarzeJeden komentarz

  1. Pingback: Pacześ u Wojewódzkiego: Życzę wszystkim, żeby byli bogaci i mogli jebać biedę - Standupedia.pl

Skomentuj