W maju wracają występy stand-upowe przed publicznością!

0

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił harmonogram luzowania obostrzeń w związku z malejącą liczbą zachorowań na COVID-19 oraz coraz większą swobodą szczepień. Stopniowe odmrażanie gospodarki obejmuje również wydarzenia kulturalne, w tym stand-up.

Pierwsze zmiany w kulturze nadejdą już 4 maja, kiedy to otwarte zostaną galerie sztuki i muzea. Przywrócenia wydarzeń stand-upowych można natomiast spodziewać się najwcześniej 15 maja razem z możliwością organizowania występów w amfiteatrach i kinach plenerowych na 50% pojemności i przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Tego samego dnia wraca również gastronomia zewnętrzna czyli wszelkie ogródki piwne, stoliki i inne miejsca na świeżym powietrzu. Co prawda sezon na stand-up w plenerze zazwyczaj rozpoczynał się razem z sezonem wakacyjnym, ale być może zdeterminowanym organizatorom uda się w tym roku wystartować nieco wcześniej.

Na większą ilość imprez ze stand-upem możemy liczyć od 29 maja. To data, od której wróci gastronomia wewnętrzna, ale przede wszystkim kina, teatry i inne ośrodki kultury, w których odbywa się najwięcej tego typu wydarzeń. Warunkiem organizowania imprez kulturalnych będzie zachowanie wolnego co drugiego krzesełka na publiczności oraz zakrywanie ust i nosa przez widzów. Co ciekawe, od 15 maja noszenie maseczek nie będzie już obowiązkowe na zewnątrz, o ile wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15. Rząd poinformował, że nie planuje dalszej regionalizacji obostrzeń, więc wszystkie zasady będą obowiązywać jednakowo dla całego kraju.

Przypomnijmy, że w tym roku stand-up na żywo wrócił już 12 lutego, ale po ok. 2 tygodniach rządzący postanowili wycofać się z tej możliwości, w związku z trzecią falą koronawirusa. Miejmy nadzieję, że tym razem, tak się nie stanie i wkrótce będziemy mogli wrócić do pełnej normalności, gdy stand-up gościł w największych halach widowiskowo-sportowych w kraju w ramach imprez masowych oraz ze 100% obłożeniem.

Bilety na stand-up

Listę aktualnie zaplanowanych wydarzeń stand-upowych znajdziecie na stronie kupbilecik.pl.

Jak oceniasz ten artykuł?
0
0
0
0

Skomentuj