Żart stand-upera z Doroty Wellman w zestawieniu najgłośniejszych skandali w 2022

1

Dość nietypowo, bo już w połowie roku, Onet zrobił podsumowanie 17 skandali, których „polski show-biznes nie zapomni przez kolejne”. Na liście mamy m.in. walkę sobowtórów na gali Antoniego Królikowskiego, rozstanie Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela, zatrzymanie Maty za posiadanie narkotyków, spotkanie Sebastiana Fabijańskiego z Rafalalą oraz… żartowanie z Doroty Wellman na gali Węże 2020.

Węże to coroczne rozdanie nagród dla najgorszych polskich filmów. W tym roku gala prowadzona przez Tomasza Karolaka i Kamila Śmiałkowskiego została wzbogacona o występy komików. Na scenie można było zobaczyć stand-up Jakuba Ćwieka, Macieja Twarowskiego, Damiana Vikinga Usewicza, Kamila Gryczki, Andrzeja Sosnowskiego i Mateusza Szelesta.

To właśnie ten ostatni wywołał oburzenie w mediach. Młody stand-uper z Łodzi w swoim występie pogratulował odwagi aktorowi Jackowi Bellerowi i zażartował, że on nie odważyłby się zagrać w erotycznej scenie z Dorotą Wellman.

Film Wesele – scena ze świnią

Szelest nawiązał w ten sposób do jednego z nominowanych do Wężów, czyli Wesela. W filmie Wojciecha Szmarzowskiego z 2021 można było zobaczyć scenę, w której… świnia zgwałciła filmowego Helmuta.

Przeprosiny stand-upera i reakcja Wellman

Podczas gali Wężów na widowni zasiadło liczne grono przedstawicieli mediów, więc oburzenie żartem stand-upera szybko obiegło internet i spadła na niego ogromna fala krytyki. Sam Mateusz już dzień później zamieścił przeprosiny na swoim Facebooku, w którym wyraził głęboki wstyd i okazał szacunek prezenterce TVN. Stwierdził, że nigdy nie osiągnie tyle co ona, a knurem nazwał się sam.


2 tygodnie później prezenterka TVN została zapytana przez Wprost czy żart z gali sprawił jej przykrość. Wellman potwierdziła i zasugerowała, że nie zostawi tej sprawy bez pociągnięcia stand-upera do odpowiedzialności.

Pewnie, dotykają mnie przede wszystkim jako kobietę, ale ja tego wydarzenia nie będę komentować, bo się nim inaczej zajmę. Mam poczucie własnej wartości, wiem, kim jestem, wiem, co potrafię i czego nie potrafię – powiedziała.

Jak oceniasz ten artykuł?
8
0
5
4

KomentarzeJeden komentarz

  1. we lbie sie nie miesci jaki ” kunszt i polot ” bawi ludzi. Czym jeszcze mozna zaskoczyc ” ludzi wyksztalconych spragnionych ” jak najgorszych cwokow w sredniowieczu , co tllumnie zbierali sie na rynku jak kat lamie kosci kolem, albo pali na stosie wymyslone czarownice. Zeby zarobic siegac za takie metody. Najgorsze, ze jest na to popyt. Mateusz Szelest powinien ze wstydu krzyknac ” ziemio rozstap sie „. Takie rzeczy powinny byc karalne!!!. Autor teraz kaja sie i samobiczuje cwaniaczek , bo sie wystraszyl slowa odpowiedzialnosc i konsekwencja.Teraz blady strach co zrobi z tym Pani Dorota Wellman. po tymincydencie uswiadamiam sobie , ze jednak wymyslono wehikul czas , co przenosi ” ludzi ” do sredniowiecza i tychco chca za wszelka cene zablysnac chastwem iglupota jak i tych coklaszcza sluchajac jak snoby iplacac za to. Zacytuje ” jesli umiesz sie smiac z siebie to nigdy nie zabraknie Ci rozrywki”. Na koniec – pamietam jak „nieswiadome ” dzieci wysmiewaly sie z innych dzieci ,bo chcialy miec i wiesc prym w stadzie takich jak oni. Wyszydzane byly bezbronne. Tu jest przypadek swiadomej wypowiedzi , a Pani DorotaWellman nie jest bezbronna , prze doroslym stadem . przykre , ze chamstwo jest dzis trendy.

Skomentuj