Abelard Giza – Piniata

8

Abelard Giza poinformował, że odwołał wszystkie zaplanowane wydarzenia z powodu panującej epidemii koronawirusa, a tym samym zakończył trasę z programem „Piniata”, z którym planował występować do połowy maja.

Stwierdziłem, że nie ma sensu czekać na bliżej nieokreśloną przyszłość. Wszyscy mamy teraz ważniejsze sprawy na głowie. Poza tym po wszystkim wrócimy chyba do trochę innego świata, w którym będę miał potrzebę mówić już coś innego.

Stand-uper poinformował, więc że Piniata już teraz ląduje na YouTube! Materiał, który został zarejestrowany podczas 24 Rybnickiej Jesieni Kabaretowej, początkowo miał trafić do prywatnego archiwum. W związku z tym Abelard zaznaczył, żeby nie spodziewać się fajerwerków pod względem zaawansowania technicznego nagrania.

Zapraszamy na 63 minuty seansu. Tym razem nie powinno być kłopotów z załadowaniem filmu. 😉

Jak oceniasz ten artykuł?
1
6
1
2

Komentarze8 komentarzy

 1. Pingback: Ranking Standupedii: maj 2020 - Standupedia

 2. ok, Kazimierz słuszny argument. Myślę, że coś w tym jest.

  Niemniej jednak wolę jeśli kontrowersyjny temat zostanie krótko przedstawiony, a potem komik pokaże jak ta rzecz lub idea jest np. żle rozumiana, niewłaściwie stosowana, bądź jakie sytuacje powoduje itd.
  Albo np. umiejętne pokazanie tego krzywym zwierciadle. Tak czy inaczej, powinno być żartobliwie i nie tak całkowicie wprost.
  Abelard w tym konkretnym wystąpieniu bardziej przekazuje to na zasadzie „ma być tak i tak, a każdy kto się ze mną nie zgadza, myśli źle” .

 3. Pingback: Alkomentarz: Abelard Giza - Piniata - Standupedia

 4. tak, oglądałam wszystkie wcześniejsze występy Abelarda, a także innych polskich stand-uperów i wiem na czym polega standup. Wiem że często poruszane są tematy kontrowersyjne lub tematy tabu. I to jest dla mnie ok jeśli to jest w kontekście żartów, a tutaj wyglądało to jak pouczanie publiczności na serio.

  • mam na myśli ogólny przekaz występu, wygłaszanie swoich poglądów poprzez standup.
   np coś typu „nie wolno bić kobiet”, „pedofilia jest zła, szczególnie w kościele” oraz „efekt cieplarniany istnieje na prawdę i ludzie powinni w to wierzyć”.

   • W porządku… Czyli chcesz powiedzieć, że wolisz bardziej „rozrywkowy” stand-up, który de facto jest o niczym? „Beka dla samej beki” dla mnie nie ma sensu… Osobiście cenię Abelarda za jego przemyślenia. Może nie są to zawsze mega odkrywcze rzeczy, ale uwierz mi, czasem nawet takie, wydawałoby się oczywistości, należy powtarzać głośno, jeśli słuchają cię miliony ludzi. Dla mnie sprawa jest prosta – oglądaj innych komików, których styl bardziej ci odpowiada. Bo jeśli przez swój komentarz chcesz powiedzieć, że w stand-upie nie ma miejsca na przemyślenia i przekazywanie swoich poglądów na istotne tematy, to nie sposób się z tym zgodzić. Według mnie, to jest właśnie wyznacznik dobrego stand upu – mówienie o rzeczach bardzo ważnych w bardzo śmieszny sposób (np. Bill Burr, Louis CK itp). Abelard, jako jeden z nielicznych stand-uperów w Polsce, podejmuje się tego i robi to coraz lepiej.

 5. Taka rada.
  Zanim zaczniesz komentować obejrzyj inne występy.Jesli i wtedy nie zrozumiesz poczytaj recenzję i komentarze innych użytkowników. Nie każdy musi być myslicielem i rozumieć metafory i przenosnie ale dobrze poznać podstawowe zasady jakimi rządzi się stand-up.
  Pozdrawiam Floyd.

 6. Ponieważ 1 kwietnia opublikowano na youtubie ten materiał bez możliwości dodawania komentarzy, postanowiłam napisać tutaj.
  Nie podoba mi się to że komik wykorzystuje występ na scenie do wygłaszania swoich poglądów politycznych, religijnych i itd. Według mnie zwłaszcza początek występu, a także późniejsze tego typu wstawki były po prostu dziwne i żenujące, np. o biciu żony. Moim zdaniem poważne moralizowanie publiczności podczas występu komika jakoś tak nie pasuje.

Skomentuj