Abelard Giza wydał książkę Zagłada i Czekoladki (Śmiechoskop)

0

Abelard Giza w audycji Śmiechoskop na antenie olsztyńskiego Radio UWM opowiedział Arkadiuszowi „Jaksie” Jakszewiczowi o swojej książce Zagłada i Czekoladki, której przedsprzedaż ruszyła właśnie na oficjalnej stronie komika.

Rozkminki z pogranicza felietonu i stand-upu

Każdy komik ma takie fragmenty, które chciałby opowiadać ze sceny, ale w fazie testów nie mają odpowiedniej energii. Nie to, że są gorsze, ale nie są tak intensywne. Po prostu nie są sceniczne. Czasem fajnie byłoby pogadać dłużej i rozwinąć jakiś temat, ale w innym stylu – wyjaśnił Abelard swoją motywację do napisania książki i podzielenia się tekstami, które jego zdaniem miały komediowy potencjał.

Miałem trochę takich rzeczy, które kręciły mi się po głowie. Niektóre testowałem nawet na scenie i były fajne, ale czułem, że nie są dobre do mówienia bezpośrednio do widza. (…) W książce mogę się zabawić opisem, pobawić słowem. Zostało mi sporo materiału, którego bym żałował, gdyby miał gdzieś zaniknąć. Część rzeczy wymyślałem na bieżąco w ciągu ostatniego roku, ale nie ma tam dużo o koronawirusie. Osobiście mam już dosyć tego tematu, bo jest tak przejedzony – dodał komik, zapowiadając, że w Zagładzie i Czekoladkach można spodziewać się dużo przemyśleń, rozkminek i żartów z pogranicza felietonu i stand-upu.

Wydawnictwo Strefa Gizy

W odróżnieniu od pierwszej książki „Łapy Precz od Żartów” tym razem Giza postawił na self-publishing, a rysunki przeplatające tekst przygotowała… jego córka Mia.

Pomyślałem, że fajną przygodą będzie samodzielne wydanie książki. Moim wydawnictwem jest Strefa Gizy, czyli właściwie ja i mój menadżer Janek, który ogarnął temat technicznie. Była korekta, redakcja, łamanie tekstu i wszystkie etapy, które robi się przy tworzeniu książki, tyle że sami dogadaliśmy do tego ludzi.

Premiera Zagłady i Czekoladek zaplanowana została na 12 maja, a już teraz na stronie abelardgiza.pl trwa przedsprzedaż wersji papierowej w cenie 39,99 zł oraz e-booka za 34,99 zł. Dla osób, które chcą najpierw sprawdzić klimat 200-stronnicowej publikacji, przygotowany został bezpłatny fragment do pobrania.


Audycja Śmiechoskop z Abelardem Gizą

Wstęp Jaksy

Abelard Giza o książce

Kącik historyczny

Podsumowanie Jaksy

Jak oceniasz ten artykuł?
0
5
0
1

Skomentuj