Damian Skóra

Oceń komika w skali 1-10
6.8 (5 ocen)
Poczekaj chwilę...

Osoba transwiekowa – dziecko (czasem starzec) zamknięty w ciele 29-latka. W ubiegłorocznym konkursie na najlepszego Damiana Skórę zajął II miejsce. Nagradzany również wielokrotnie za wybitne osiągnięcia w języku łacińskim oraz w śpiewie niemym. Gdyby wcześniej zaczął robić stand-up to pewnie wystąpiłby w programie „Kuba Wojewódzki”.

Członek krakowskiej grupy Comedy Lab oraz Kraków Stand-Up Comedy, gdzie udziela się również w języku angielskim. Gospodarz i prowadzący kilku scen komediowych, a także aktywny muzyk. Zdecydowany przeciwnik kibli z półką. Zna takie słowa jak „predestynowany”, „onomastyka”, „omasta” oraz „przepraszam”, bo i zachować się potrafi. Wiele innych też zna.

Wygrał też jeden festiwal nad morzem i wystąpił w telewizji nie nad morzem – od kwietnia można go zobaczyć na antenie stacji Comedy Central, dla której niedawno zrealizował nagranie fragmentu swojego materiału. Obecnie występuje z nowym programem „Kawa z wody po kiełbasach”, a w internecie do obejrzenia jest jego poprzednik, pt. „Co?!”

BILETY NA WYSTĘPY