Mateusz Socha o programie Masochista (Łyżka w plecy #5)

0

W piątym odcinku podcastu Łyżka w Plecy Damian Skóra, Grzesiek Wójtowicz i Mateusz Socha rozmawiali m.in. o presji psychicznej w stand-upie oraz tłumaczyli widzom dlaczego ciężko żyć w związku z komikiem.

Socha wyjaśnił, że nie tylko nieustannie testuje żarty na swojej żonie, ale też to właśnie ona stała się ich głównym obiektem.

„W Masochiście jakieś 30% tekstu jest o mojej partnerce. W kolejnym podejrzewam, że będzie jeszcze więcej, bo żarty same się piszą. Obserwując tę kobietę w moment coś wymyślasz. To jest aż za łatwe.” – powiedział stand-uper i wyraził obawę pojawienia się komentarzy, w których będzie mu zarzucona monotematyczność.

„Będę się trudził, żeby dorzucić do materiału żarty niezwiązane z tą osobą. Jakby nie patrzeć, to przez ostatnie 10 miesięcy spędziłem z nią prawie 24h na dobę, oprócz wakacji gdzie były jakieś trasy. Jeśli widzisz się przez cały czas z jedną osobą, to o czym masz pisać?” – pytał retorycznie.

Kiedy Masochista w internecie?

W dalszej części podcastu Mateusz rozwinął temat presji pod jaką często znajdują się komicy, aby mieć ciągłość w występowaniu na scenie i tworzeniu pobocznych projektów.

„Czasem czuję, że mam zero pozytywnych myśli w głowie. Najgorsze jest to, co dzieje się teraz. Zbliża się Roast Friza, gdzie tekst mam już napisany, ale chciałbym dobrze wypaść. Dodatkowo mam nagrany materiał z Masochisty, ale nie jestem z niego zadowolony, więc czekam na nagrywkę, której możliwość mi zabrali”.

Komik wyjaśnił, że nagranie Masochisty zaplanowane było na 10-11 października w Zabrzu, ale dwa dni przed tą datą w całej Polsce została wprowadzona żółta strefa, po której musiał odwołać wydarzenia. Z tego względu nagranie ostatecznie nie pojawiło się w zeszłym roku na YouTube.

Występy w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca, w którym też Lotek rejestrował swój Bałagan na Strychu, zostały przełożone na 25-26 marca i na ten moment zamykają pożegnalną trasę z programem. Trzymamy kciuki, żeby tym razem doszło do nagrania, a program zadebiutował na wiosnę w internecie.

Jak możemy przeczytać na stronie mateuszsocha.com Masochista został zaktualizowany o żarty napisane w pandemię i aktualnie trwa ok. 80 minut. W materiale poza żartami z rodziny, dzieciństwa i partnerki, poruszony zostanie temat naszej seksualności, homofobii czy związków. Jak zapewnia Mateusz, będzie to program zupełnie inny niż poprzednie.

Piąty odcinek podcastu Łyżka w Plecy trwa ponad półtorej godziny, a cytowane wątki pojawiają się w ok. 77 minucie nagrania.

Jak oceniasz ten artykuł?
1
3
0
0

Skomentuj