Koronawirus zaczyna odwoływać stand-up na żywo

1

W dniu 10 marca premier Mateusz Morawiecki zawiesił do odwołania wszystkie imprezy masowe na terenie całego kraju. Oczywiście sytuacja ta jest związana z epidemią koronawirusa COVID-19, który w zeszłym tygodniu dotarł również do Polski. Czy to oznacza, że odwołane zostają również wydarzenia stand-upowe?

Czy stand-up to impreza masowa?

W zdecydowanej większości przypadków nie. Zgodnie z ustawą impreza masowa, to impreza przekraczająca 1000 osób na otwartej przestrzeni, a w zamkniętych pomieszczeniach 300 osób dla imprezy sportowej i 500 osób dla imprezy artystyczno-rozrywkowej. Co jednak ważne, imprezami masowymi nie są wydarzenia w teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, bibliotekach, domach kultury i galeriach sztuki lub w innych podobnych obiektach, a właśnie w tego typu miejscach najczęściej możemy zobaczyć stand-up dla powyżej 500 widzów.

Rafał Pacześ – Zoba Co Jes

Po zakończeniu trasy BANG2, aktualnie tylko jedno wydarzenie stand-upowe klasyfikowane jest jako impreza masowa. Jest to program „Zoba Co Jes” Rafała Paczesia, z którym planuje pojawić się w kwietniu i w maju w kilkutysięcznych halach w Warszawie, Szczecinie, Zielonej Górze i Kielcach.

Czy występy Rafała Paczesia zostaną wycofane? Na ten moment nie jest to przesądzone. Premier zawiesił organizowanie imprez masowych do odwołania i miejmy nadzieję, że sytuacja w Polsce do tego czasu się unormuje.

„Informujemy, że na dzień dzisiejszy wydarzenia odbędą się zgodnie z planem. Mając na względzie wszystkie środki ostrożności, trzymamy jednak rękę na pulsie i jeżeli jakiekolwiek zagrożenie wciąż będzie realne, wówczas niezwłocznie podejmiemy odpowiednie kroki, o których natychmiast Państwa poinformujemy!” – oświadczył organizator Stage Production na swoim Facebooku

Pierwsze przypadki odwołanych stand-upów

Nie oznacza to niestety, że można być pewni wszystkich pozostałych imprez stand-upowych. Oczywiście wszystko zależy od tego jak rozprzestrzeniać się będzie wirus, jakie wytyczne przekazywać będą organy administracji publicznej i jak stosować będą się do nich sami organizatorzy.

Marszałek Województwa Śląskiego zalecił dziś, aby ograniczyć wszystkie wydarzenia skupiające „znaczną liczbę mieszkańców”. Na te zalecenie szybko zareagowało Kino Janosik z Żywca, które odwołało zaplanowany na 13 marca występ Rafała Rutkowskiego z programem Seks, Drags i Kredyty.

W związku z wydanym w dniu 10 marca br. przez Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego zaleceniem dotyczącym ograniczenia wydarzeń skupiających znaczną liczbę mieszkańców oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych Widzów, Dyrekcja Instytucji Filmowej Silesia Film podjęła decyzję o odwołaniu wszystkich seansów repertuarowych oraz wydarzeń w prowadzonych przez Instytucję kinach: Kinie Kosmos, Kinie Światowid, Kinoteatrze Rialto w Katowicach oraz w Kinie Bałtyk w Raciborzu i w Kinie Janosik w Żywcu do dnia 13 kwietnia br. włącznie.

Kilka godzin później Stage Produtcion poinformowało, że impreza zostaje przesunięta do Czechowic-Dziedzic, a zakupione bilety zachowują ważność.

Na żadne zalecenia nie czekał natomiast Bunny Club z Wąbrzeźna w województwie kujawsko-pomorskim, który odwołał występ Antoniego Syrka-Dąbrowskiego, który miał przyjechać w najbliższą sobotę ze swoją Kroniką Filmową i supportem w postaci Łukasza Kowalskiego.

Witamy. W związku z dobrze Wam znaną sytuacją w kraju dotyczącą koronowirusa – W trosce o Wasze bezpieczeństwo oraz zważając na zalecenia dotyczące wirusa podjęliśmy decyzję o odwołaniu imprezy Stand-up która miała odbyć się w najbliższą sobotę 14 marca. Odwołujemy również wszystkie pozostałe sobotnie wydarzenia. (kręgielnia będzie czynna standardowo w piątki, soboty i niedziele). Zwroty biletów zakupionych przez internet zostaną wykonane automatycznie przez serwis kupbilecik.pl Uszanujcie naszą decyzję. Jest ona podyktowana bezpieczeństwem nas wszystkich. Miejmy nadzieję ,że sytuacja szybko się uspokoi i spotkamy się wszyscy 12 kwietnia na świątecznej imprezie w Bunny 🙂 Pozdrawiamy!

W najbliższych dniach okaże się czy drogą Żywca i Wąbrzeźna pójdą kolejne miejsca. Sytuację można kontrolować czytając komunikaty właściwej bileterii na specjalnie uruchomionych podstronach:

No chyba, że czeka nas scenariusz, który zaprezentował dziś Błażej Krajewski?

Jak oceniasz ten artykuł?
0
0
0
0

KomentarzeJeden komentarz

  1. Pingback: Koronawirus: lista odwołanych stand-upów - Standupedia

Skomentuj