Nietypowy system Sebastiana Rejenta na pisanie żartów

1

Bity to podcast Antoniego Syrka-Dąbrowskiego, w którym dyskutuje z komikami o kuchni powstania ich materiałów stand-upowych. W 11 odcinku pojawił się Sebastian Rejent i jako fani tej serii stwierdzamy, że była to do tej pory najciekawsza rozmowa.

Wszystko za sprawą gościa, którego podejście do pisania żartów jest mocno matematyczne. Okazuje się, że komik ze Stand-up Polska prowadzi tabelę w Excelu, w której wylicza ile średnio słów używa do jednego żartu, wylicza ile ich potrzebuje i jaką średnią dzienną powinien wyrobić.

Pomodorro w suchej kąpieli

Przy okazji rozmowy na temat Roastu Pudziana, podzielił się swoją zaskakująca metodą na dyscyplinę w swojej pracy, którą zebraliśmy w 7 punktach.

  1. Przed snem wyłączam internet w telefonie. Zawsze tak robię, żeby mnie nikt nie budził.
  2. Wstaję o 10-11 rano, a SMSy, Signale i inne rzeczy budzą człowieka. Cały sekret polega więc na tym, żeby rano wstać, nie włączyć internetu i nie usiąść do komputera. Przez całą sesję nie wiem, co się dzieje na świecie i czy ktoś mnie nie potrzebuje.
  3. Odłączam się od wszystkiego, idę do łazienki i leżę w wannie.
  4. Leżę w pustej wannie bez wody, z kompem na kolanach i odpalam Pomodorro na 25 minut. To taka technika skutecznej pracy, polegająca na tym, że pracujesz 25 minut i 5 minut odpoczywasz.
  5. Ja jak piszę żarty, to piszę 25 minut, a odpoczywam minutę. Mam więc taką aplikację, która zaczyna dzwonić po 25 minutach.
  6. Jak się opierdalałem i okazuje się, że tylko sobie spacerowałem po umyśle, a nic nie powstało, to wiem, że zmarnowałem jedną sesję. Wtedy pora się skupić na drugiej. Taka jednostka pilnuje upływ czasu, bo w jej trakcie powinien powstać chociaż jeden żart.
  7. Robię wszystko, żeby jak najszybciej stamtąd wyjść, bo siedzę w wannie, a nienawidzę siedzieć w wannie.

Cały odcinek trwa ponad godzinę, a cytowane fragmenty i reakcję Antka można zobaczyć od ok. 20 minuty rozmowy.

Jak oceniasz ten artykuł?
0
1
1
0

KomentarzeJeden komentarz

Skomentuj