Nowy program Abelarda Gizy budzi kontrowersje wśród części widzów

3

Zaodrze to najnowszy materiał Abelarda Gizy, z którym miał występować od października 2021. Premiera programu musiała zostać przesunięta na listopad, ponieważ jeden z najpopularniejszych polskich komików zakaził się koronawirusem, o czym poinformował za pośrednictwem swojego Facebooka.

Wśród ponad 1000 komentarzy z życzeniami zdrowia, pojawiło się też sporo wpisów przekonujących, że to zwykła sezonowa grypa. Pojawiły się też głosy kpiące z sensowności szczepionek na COVID-19. Abelard jak wiadomo jest zwolennikiem wyłączania komentarzy na YouTube, więc trudno było oczekiwać, że wejdzie w tego typu dyskusję w mediach społecznościowych. Jednak jego stanowisko w sprawie szczepionek nie powinno być dla fanów żadnym zaskoczeniem, a wyraził je chociażby w swojej książce.

Fragment Zagłady i czekoladek

Zawsze opłacało się kłamać, ale dziś jest chyba najprościej w historii. Pełna weryfikacja nigdy nie była możliwa, ale teraz – kiedy można znaleźć mnóstwo „dowodów” na potwierdzenie dowolnej bzdury – jest jeszcze trudniej. Zawsze myślałem, że jeśli już będziemy mieć dostęp do wiedzy całego świata, to natychmiast zneutralizujemy każdą ściemę.
Ktoś palnie:
– Ziemia jest płaska!
A ty łapiesz za telefon i już masz w ręku tonę argumentów, że jest głupi.
Spróbuj dziś wpisać „Ziemia jest płaska”. Wyjedzie ci setka artykułów, że tak właśnie jest. Nie tylko nie zdemaskowałeś
kłamcy, lecz także po godzinie sam zaczynasz wątpić. Sporo ludzi myśli dziś na poziomie wykształconego Anglika. Ale tego z XVII wieku! Taki człowiek wierzył w czarownice, kamień filozoficzny i w to, że myszy nagle pojawiają się znikąd w słomie.
Gdzie nam ukradziono czterysta lat???
Bo okej – może wierzymy, że małe myszy rodzi większa mysz, ale w to miejsce mamy ruch antyszczepionkowy, chemitrailsy i szatańskie maszty 5G.

Komentarze po występie

Abelard Giza wielokrotnie podkreślał, że w swoim stand-upie nie chce jedynie wywoływać śmiechu poprzez żartowanie z przyziemnych spraw. W każdym z dotychczasowym materiałów poruszał także społecznie zaangażowane tematy, nie bał się mówić o polityce i żartować z kontrowersji. Nie inaczej jest w programie Zaodrze, w którym z jednej strony tradycyjnie już śmieje się ze zwykłego srania, a z drugiej strony wyśmiewa antyszczepionkowców, przekonując w ten sposób ludzi do profilaktyki przeciwko COVID-19.

Choć komentarze w serwisach biletowych po występach komików w przytłaczającej większości są pozytywne, to w przypadku najnowszego programu Abelarda na KupBilecik da się zauważyć nieco więcej niż zwykle tych negatywnych. Niemalże wszystkie zawierają podobne uzasadnienie.

Poziom średni, zważywszy, że poszliśmy się oderwać od pandemii, a tu znowu o niej było. Głupie żarty z „antyszczepionkowców” dają świadectwo o ograniczeniu twórców.Robert (widz w Częstochowie)

Zdecydowanie NIE POLECAM. Jestem od lat fanką standup-u pana Abelarda, ale pierwszy raz poczułam się jak na pokazie sprzedaży cudownie uzdrawiających kołder gdzie tym razem w ofercie były szczepionki na CoV19. Po Pańskie wizycie w redakcji Forbesa widać wyraźnie kto jest sponsorem i inicjatorem scenariusza Pańskiego ostatniego programu. Obrażanie i poniżanie ludzi z powodu niechęci lub zwykłej ostrożności wobec szczepień na Cov19 zasługują na pogardę. Przykro!Magdalena (widzka w Elblągu)

Miało być śmiesznie, a pozostał niesmak. Człowiek ma dość trąbienia o pandemii z każdego kąta, a tu niestety było tego sporo. Nie tego się spodziewaliśmy.Barbara (widzka w Częstochowie)

Support zajebisty. Abelard – słaby. W dzisiejszych czasach ktoś, kto idzie na standup nie chce słuchać o tym, jak to Abelard chce umierać razem ze swoimi naukowcami po szczepionce, bo jako naukowcy na pewno mają rację, ale słuchajmy tylko tych, którzy podzielają zdanie Abelarda. Jest to pierwszy standup z wielu (ostatnio byłem na kilku), na którym było coś o pandemii – jakby mało było tym wszędzie.Dominik (widz w Mińsku Maz.)

Ciągłe nawiązywanie do szczepień, Edyty Górniak i najbogatszych tego świata do mnie nie przemawia tym bardziej, że poszła po to by nie myśleć o pandemiiElżbieta (widzka w Ciechanowie)

Abelarda szanuję za wieloletni wkład w stand-up. I z tego szacunku nie napiszę co myślę o jego kierunku rozwoju, a raczej upadku w branży. Program rozpoczął od bardzo kontrowersyjnego tematu, który dzieli ludzi od kilku lat. Argumentacja na poziomie przedszkola. Całość merytorycznie nie trzyma się kupy.Patryk (widz w Koszalinie)

Giza super, ale strasznie proszczepionkowy. 🙂Sylwia (widzka w Zielonej Górze)

Jeśli jesteś głupi, czyt. antyszczepionkowcem, to lepiej zostań w domu, bo dostaniesz wścieklizny, a piana z pyska będzie tak duża, że będzie przesłaniać scenę.Mateusz (widz w Częstochowie)

Także jeżeli szczepienia przeciw COVID-19 wywołują u Was mało pozytywne emocje, to bądźcie świadomi poruszanej tematyki. Wszystkim innym bez wahania polecamy najnowszy program Abelarda Gizy. W komentarzach zadowolonych fanów możemy przeczytać, że czeka Was najwyższy poziom artystyczny na scenie i łzy śmiechu na publiczności. Bilety na Zaodrze w cenie od 60 zł można kupić tutaj.Jak oceniasz ten artykuł?
1
3
1
2

Komentarze3 komentarze

 1. Panu Gizie ostatnio coś nie pyka. Słuchałem podcastu z nim, z którego dowiedziałem się, że pisał scenariusz do dwóch odcinków serialu Planeta singli. Kojarzyłem z tym, że to marna komedia romantyczna na święta, więc omijałem, ale po informacji o udziale Gizy obejrzałem. Lecę z odcinkami, fajne, fajne, ale nie od Gizy, no i nawiększy chujnia była od niego. Jak Pan Giza chce robić społecznie zaangażowany stand-up to niech zostanie politykiem, będzie bardziej tam pasował z tym kijem w dupie który mocno go uwiera. Nie wiem czy lepiej płacą, ale w końcu w tym kontekście może znowu byłby śmieszny. 😉

  1
  1
 2. I tak nic nie przebije tego jak Ola Petrus się zesrała o stand-up Paczesia że ten gadał o karlicach xD
  Noż kurwa. Stand-uperka się zesrała o to co się gada na występie stand-upowym 😀
  To jak ja bym się zesrał jak ktoś by mi powiedział że jestem okularnikiem. A okulary noszę od 9 roku życia 😀

  4
  3

Skomentuj