Reaktywacja kanału Stand-up Teka na YouTube

0

Stand-up Teka to kanał na YouTube autorstwa Krzysztofa Sawczuka, komika z Olsztyna. Stand-up Teka powstała w 2016 i przez blisko 3 lata regularnie dostarczała contentu fanom komedii. Dobra wiadomość jest taka, że po ponad 2 latach przerwy właśnie wznowiła działalność.

10 na 10

Choć autor kanału przyznaje, że interesuje się głównie zagranicznym stand-upem, to na Stand-up Tece nigdy nie brakowało materiałów związanych z polską sceną. Bodaj największą popularność zdobył format „10 na 10”, w którym zaproszeni komicy odpowiadali na serię 10 branżowych pytań. Krzysztof dociekał czym jest kasztaństwo, prosił o polecenia znanych i tych mniej znanych wykonawców, prowokował gości pytaniem, którego stand-upera nie kumają i z precyzją rekrutera dopytywał, gdzie widzą stand-up za 3, 5 czy nawet 10 lat.

10na10 to 42 wywiady z komikami, to już grubo ponad milion wyświetleń, to moje dziecko, z którego jestem bardzo dumny – twierdzi olsztyński komik, który przyznaje, że jakość materiałów pozostawiała wiele do życzenia. Część z nich przepadła, bo nagrała się bez dźwięku, a niektóre pytania były pisane w pośpiechu na serwetce. Mimo wszystko w tamtych czasach format oglądało całe środowisko, a niektóre kontrowersyjne odpowiedzi na pytania odbijały się w nim szerokim echem. Najchętniej oglądanym odcinkiem był ten z Łukaszem Lodkowskim (obecnie 484 tysięcy wyświetleń), gdzie Lotek żartował, że nie lubi Bartosza Zalewskiego, co mniej świadomym fanom stand-upu na długo utkwiło w pamięci.

– Pamiętam jak komicy na nagranie 11-minutowe pisali: „Weź to skróć do 9, kto tyle obejrzy?” A teraz chodzą do podcastów po 1,5 godziny. Świat się zmienił – zauważa trafnie Krzysiek.

Chociaż seria 10na10 dobiegło końca, to w tym roku pojawiły się dwa bonusowe odcinki z przeszłości – z Pauliną Potocką oraz duetem Darek Gadowski i Jacek Stramik. Oba przesłuchania znajdziecie tutaj.

Recenzje, podsumowania, rozkminy

Stand-up Teka to jednak nie tylko 10na10. Na kanale można znaleźć serię ABC Stand-upu, w którym Krzysiek tłumaczył najważniejsze zagadnienia związane z komedią. Nie brakuje też recenzji zagranicznych speciali, fragmentów najlepszych występów z dodanymi polskimi napisami oraz innych materiałów popularyzujących stand-up comedy.

W przeszłości pojawiały się też różne podsumowania i teraz autor wrócił do tego formatu. W tym tygodniu pojawiło się ciekawe zestawienie TOP10 najlepszych speciali na świecie oraz w Polsce, w którym pomógł Harry Zalewski – komik, prowadzący fanpage Zero Dwa Promila Stand-upu. Polecamy!

Uwielbiam stand-up. Jestem ogromnym fanem tej dziedziny rozrywki. Uwielbiam oglądać godzinne speciale, krótkie klipy na YouTube. Uwielbiam stand-up, który ma śmieszyć i ten, który ma skłaniać do przemyśleń. Uwielbiam oglądać materiały od kuchni, wywiady ze stand-uperami, ich odpowiedzi na tematy poważne, śmieszne, związane ze stand-upem i tak naprawdę wszystkim innym. Dyskusje, podcasty i seriale, które tworzą komicy. Słucham wszystkiego, co ma związek ze stand-up comedy. Sam również zacząłem próbować swoich sił w ten dziedzinie wyrazu artystycznego – przedstawia się autor kanału.

Zachęcamy więc do obejrzenia nagrań z występów Krzyśka Sawczuka oraz śledzenia reaktywacji Stand-up Teki.

Jak oceniasz ten artykuł?
0
0
1
0

Skomentuj