Wybieramy najlepszych w stand-upie w 2019 (nominacje do Golden Mics w 8 kategoriach)

3

2019 był najlepszym rokiem w historii polskiego stand-upu. Przez ostatnie 12 miesięcy w serwisie YouTube pojawiło się ponad 100 nowych nagrań występów, które zostały wyświetlone ok. 53 mln razy. Udostępniane materiały z roku na rok są bardziej dopracowane, zarówno pod kątem merytorycznym, jak i technicznym. Coraz więcej osób po obejrzeniu swojego ulubionego stand-upera w internecie, chce potem zobaczyć go na żywo. Nic więc dziwnego, że czołowi komicy lub ich wspólne projekty, są w stanie zapełniać już największe hale w kraju, w czym pomagają także profesjonalne materiały promocyjne. Sukcesy starszych kolegów przyciągają również kolejne nazwiska, które podczas występów Open Mic zaczynają próbować swoich sił w stand-upie.

Poniższym głosowaniem chcemy docenić włożoną pracę w 2019 roku poprzez przyznanie symbolicznego Golden Mic w 8 kategoriach.


Jak głosować?

  • w każdej kategorii wybieramy 1 z 8 propozycji
  • swój wybór zaznaczmy poprzez kliknięcie w kółeczko
  • klikając w tekst przejdziemy do wybranego komika/nagrania, z którym możemy zapoznać się przed głosowaniem
  • nie musimy głosować w każdej kategorii (jeśli np. nie widzieliście w żadnego stand-upu na żywo, to dobrze byłoby przejść dalej)
  • klikając w miniaturkę plakatu, w osobnej zakładce wyświetli się jego pełen rozmiar
  • jedna osoba może zagłosować tylko raz, dlatego obowiązkowe jest podanie adresu e-mail, abyśmy mogli zweryfikować głos
  • głosowanie kończy się w dniu 5 stycznia 2020 r. o godzinie 23:59
  • zachęcamy do udostępniania linka znajomym, bo czym więcej zostanie oddanych głosów, tym wyniki będą bardziej miarodajne

Kilka słów o nominacjach

Jak widzicie w każdej kategorii zamieściliśmy 8 naszych propozycji. Ich wybór w wielu przypadkach nie był łatwy. Patrzyliśmy na liczbę wyświetleń na YouTube, sprawdzaliśmy jak wypada ich ilość w porównaniu do poprzednich filmów komika, czytaliśmy komentarze, analizowaliśmy łapki w górę i w dół. Przypatrywaliśmy się ilości sprzedawanych biletów na wydarzenia, braliśmy pod uwagę popularność na Facebooku i Instagramie oraz oczywiście podpieraliśmy się naszym rankingiem stand-upu. Mamy przeświadczenie, że wybraliśmy najrzetelniej jak potrafiliśmy.


Głosowanie dobiegło końca. Wkrótce opublikujemy wyniki.

Jak oceniasz ten artykuł?
0
1
0
0

Komentarze3 komentarze

Skomentuj