5 najlepiej ocenianych stand-upów 2019 na YouTube

1

Mijający rok był bardzo udany dla polskiego stand-upu. Dość powiedzieć, że w całym 2019 roku na YouTube ukazało się ponad 100 filmów z fragmentami występów lub całymi programami stand-uperów. Każdy z nas zna topowe nagrania, które osiągnęły kilka milionów wyświetleń. My natomiast postanowiliśmy sprawdzić, które materiały są najlepiej oceniane przez samych użytkowników serwisu.

Jak to sprawdziliśmy?

YouTube w bardzo prosty sposób umożliwia ocenianie każdego z video. O ile komentarze pod filmami można wyłączyć, tak nie da się zablokować możliwości oceniania poprzez dawanie łapek w górę i łapek w dół. Sprawdziliśmy więc ilu widzów kliknęło „podoba mi się”, a ile wcisnęło „nie podoba mi się” w każdym z tegorocznych stand-upów, który przekroczył chociaż 10 000 wyświetleń. Wyniki dla wielu mogą być bardzo zaskakujące.


1. Kacper Ruciński – Męska Szatnia

Najlepiej w zestawieniu wypadł Kacper Ruciński ze swoim 2-minutowym fragmentem programu „Bóg jest mięsożerny”. Nagranie zatytułowane „Męska Szatnia” obejrzane zostało 658 tysięcy razy i zdobyło 16 036 łapek w górę przy jedynie 307 łapkach w dół, co daje 98,12% pozytywnych ocen.


2. Ola Petrus – Pełen stand-up w sypialni IKEA

Niewiele mniej, bo 98,03% pozytywnych ocen zdobyła Ola Petrus, która nagrała stand-up we współpracy z marką IKEA. 8-minutowy materiał wyświetlony został 206 tysięcy razy, a nie spodobał się jedynie 56 osobom. Łapkę w górę dało 2781 widzów.


3. Maciej Brudzewski – Dlaczego w Polsce nie kręci się horrorów

Trzecie miejsce na podium zdobywa Maciej Brudzewski, wyjaśniający dlaczego w Polsce nie kręci się horrorów. 5-minutowy fragment programu „Burdel” zamieszczony został w styczniu i przez ten czas dorobił się 422 tysiące wyświetleń oraz 9313 głosów na „tak” i 218 głosów na „nie”, co oznacza, że zdobył 97,71% pozytywnych ocen.


4. Tomek Kołecki – Lekcja WF-u

Kolejne miejsce, to kolejny fragment dłuższego materiału „Warto mieć wymówkę”, który obejrzany został 94 tysiące razy. Tomek Kołecki przez 2 minuty opowiada jak w liceum wyglądały u niego lekcje WF-u. Opowieść ta zaskarbiła sobie 4123 zwolenników i jedynie 97 przeciwników, a więc zanotował 97,70% pozytywnych ocen.


5. Marcin Zbigniew Wojciech – Dlaczego bierzemy ślub?

5 pozycja w zestawieniu to króciutki, bo 49-sekundowy fragment setu standupowego o weselach, który pojawił się wcześniej na kanale Festiwal Komedii Szpak. Marcin Zbigniew Wojciech wyjaśnia w nim, co odpowiada znajomym, gdy pytają go o termin ślubu. Film ma 73 tysiące wyświetleń, a uzyskał jedynie 26 łapek w dół przy 1088 łapkach w górę, co daje mu 97,67% pozytywnych ocen.

Jak oceniasz ten artykuł?
0
0
0
1

KomentarzeJeden komentarz

  1. Pingback: 10 najlepiej ocenianych stand-upów 2020 na YouTube - Standupedia.pl

Skomentuj